Jak zorganizować międzynarodowy wywiad telefoniczny

Jeśli szukasz pracy w obcym kraju, szukasz pracy za granicą lub zajmujesz pozycję międzynarodową, komunikacja może szybko stać się skomplikowana. Mimo że e-mail, Internet i smartfony sprawiają, że proces jest trochę łatwiejszy, wciąż trudno jest koordynować czas rozmów, który działa dla obu stron.

Istnieje jednak srebrna podszewka: wkładanie dodatkowego wysiłku w zorganizowanie międzynarodowego wywiadu robi świetne pierwsze wrażenie na potencjalnym pracodawcy.

Oto kilka wskazówek, jak zorganizować międzynarodowy wywiad telefoniczny.

Podejmij inicjatywę, aby znaleźć czas, który działa

Nie mów: "Nie mogę rozgryźć tych stref czasowych, daj mi znać, kiedy znajdziesz dobry czas". Zamiast tego, weź ze sobą wybór rozsądnych dat i godzin. Twój potencjalny pracodawca będzie pod wrażeniem, jeśli zaoferujesz własną dostępność, jednocześnie określając odpowiedni czas w ich lokalizacji.

Użyj konwertera stref czasowych

Nie musisz robić matematyki, aby dowiedzieć się różnic czasowych! I nie musisz ryzykować dokładności - wystarczy użyć konwertera strefy czasowej. Konwerter stref czasowych jest bezpłatny, łatwy w użyciu i działa dobrze.

Bądźmy świadomi dni, Zbyt

Jeśli pracujesz z dużą różnicą czasu - np. W Australii do Stanów Zjednoczonych - musisz wziąć pod uwagę, jaki jest dzień. Ponieważ różnica czasu jest tak duża, piątek Ameryki - dzień roboczy - to sobota Australii.

Ważne jest, aby pamiętać o tych rozbieżnościach podczas organizowania rozmowy kwalifikacyjnej.

Bądź tak elastyczny, jak to możliwe

Jest bardzo duża szansa, że ​​będziesz musiał wcześnie wstać godzinę lub dwie, odłożyć przerwę na lunch lub trochę się spóźnić, ale im bardziej jesteś elastyczny, tym lepiej, ponieważ pokazuje, jak rozmawiasz z ankietera jesteś w pracy.

Włącz uśmiech

Nawet jeśli jest to środek nocy i jesteś wyczerpany, profesjonalizm wciąż jest kluczowy. Dusz się ziewaniem (lub napić się kawy!) I bądź miły i przyjazny, jak gdyby była to normalna godzina. Unikaj narzekań na różnicę czasu lub trudności w przeprowadzeniu wywiadu, a zamiast tego dziękuję swojemu rozmówcy za zaangażowanie się w koordynację możliwości porozmawiania.

Jeśli korzystasz z telefonu, przetestuj go przed wywiadem

Połączenia międzynarodowe są trudne. Niektóre plany telefoniczne nie zezwalają nawet na połączenia międzynarodowe, a inne wymagają użycia kodu kraju. Aby uniknąć błędów w ostatniej chwili, przetestuj swój telefon na kilka dni przed rozmową, aby mieć czas na rozwiązanie problemów przed rozmową kwalifikacyjną. Jeśli korzystasz z telefonu płatnego, upewnij się, że masz wystarczającą ilość środków, by nawiązać połączenie międzynarodowe - i zachować połączenie!

Korzystaj z aplikacji

Jeśli masz smartfona i możesz korzystać z Wi-Fi, rozważ skorzystanie z aplikacji takiej jak Viber lub What's App, które umożliwiają bezpłatne wykonywanie połączeń międzynarodowych.

Bądź mądry w rozmowach wideo

Jeśli masz wywiad wideo, upewnij się, że jesteś ubrany profesjonalnie, tak jak w rozmowie kwalifikacyjnej. Ważne jest również sprawdzenie otoczenia - nie chcesz siedzieć w brudnej sypialni lub brudnej kuchni.

Pobierz i skonfiguruj Skype lub inną aplikację wideo, z której korzystasz, na długo przed rozmową, a także pamiętaj, gdy tworzysz nazwę użytkownika. Powinien być profesjonalny, tak jak adres e-mail. Oto więcej wskazówek dotyczących wywiadów wideo .

Nie zapomnij o kontynuacji

Ważne jest, aby postępować tak samo, jak z każdym innym rozmówcą. Wyślij osobisty e-mail, dziękując swojemu ankieterowi za poświęcony czas i za wysiłek przeprowadzenia międzynarodowego wywiadu.

Więcej Rozmowa kwalifikacyjna Dos i zakazów