Perella Weinberg Partners Summer Internship

Perella Weinberg Partners to butikowa firma świadcząca usługi finansowe założona w 2006 roku i świadcząca usługi doradcze i zarządzania aktywami szerokiej bazie klientów. Perella Weinberg ma zobowiązania kapitałowe i zarządzane aktywa o wartości około 11,3 miliarda dolarów.

Ich działalność doradcza zapewnia niezależne porady i pomoc w realizacji Perella ma ponad 400 pracowników z biurami w Nowym Jorku, Londynie, Abu Dhabi, Denver, Dubaju i San Francisco.

Vault.com ocenił Perella # 9 w bankowości 50, # 2 dla najlepszych firm bankowych dla korzyści, # 3 dla najlepszych firm bankowych dla mniejszości oraz # 5 dla najlepszych firm bankowych na rzecz różnorodności. Konkurenci to Goldman Sachs, JPMorgan, Evercore Partners , Credit Suisse, Morgan Stanley, UBS i Houlihan Lokey .

Summer Analyst & Associate Positions

Perella Weinberg Partners Summer Analysts i Summer Associates pracują w dziale doradztwa przy fuzjach i przejęciach, a także w działaniach restrukturyzacyjnych. Celem jest zapewnienie praktykantom doświadczenia w transakcjach w realnym świecie przez 10-tygodniowy program, co daje im możliwość zbadania bankowości inwestycyjnej jako kariery i zdobycia cennych umiejętności. Letni stażyści pracują jako członkowie zespołów dealerskich, aby zapewnić szeroką gamę usług dla bazy klientów firmy. Do jego obowiązków należy budowanie modeli wyceny finansowej, angażowanie w procesy due diligence, prowadzenie badań firm i przemysłu oraz tworzenie prezentacji dla klientów.

Stażyści mają bezpośredni dostęp do najbardziej cenionych w branży fuzji i przejęć oraz praktyków restrukturyzacji, zdobywając szerokie doświadczenie w zakresie różnorodnych produktów i sektorów przemysłu.

Perella Weinberg Partners oferuje zorientowaną na zespół, wspólną kulturę, w której internauci wchodzą w interakcje ze starszymi bankami i klientami i wnoszą znaczący wkład w transakcje.

Po dołączeniu do firmy stażyści uczestniczą w formalnym programie szkoleniowym. Trening w klasie uczy podstawowych pojęć wymaganych do roli; Przy użyciu okrągłych stołów i studiów przypadków omawiane są kluczowe produkty i tematy. W trakcie trwania programu kontynuowane są spotkania przy okrągłym stole i wydarzenia networkingowe z udziałem starszych bankierów. Każdemu Stażyście przydzielany jest również mentor, który pomaga im zaaklimatyzować się w firmie i wspomóc rozwój. Oprócz organizowanych imprez i lunchów, stażyści są zachęcani do łączenia się z bankierami na wszystkich poziomach w ciągu lata.

Lokalizacje biura

Letni analitycy są zatrudnieni do pracy w biurach w Nowym Jorku, San Francisco i Londynie, a Summer Associates są zatrudnieni w Nowym Jorku.

Korzyści Perella Weinberg

Program Praktyk Perella Weinberg jest głównym źródłem zatrudnienia w pełnym wymiarze godzin, a wielu stażystów wraca do szkół z ofertami. Niektóre pozytywne doświadczenia związane z doświadczeniem Perella obejmują możliwość wywarcia znaczącego wpływu na transakcje na żywo, kompleksowy program szkoleniowy, świetne imprezy towarzyskie, doskonały dostęp i ekspozycję na starszych bankierów oraz możliwość zdobycia umiejętności, aby stać się generałem w fuzje i przejęcia.

Patrząc na różne banki i instytucje finansowe, należy pamiętać, że rzeczywiste działania praktyczne są istotną częścią procesu uczenia się.

W Perella Weinberg, po prostu ze względu na mniejszą liczbę pracowników, stażyści mają możliwość uczestniczenia w wielu działaniach na wysokim poziomie. Jeśli szukasz rodzinnej atmosfery i firmy z ludźmi, którzy dbają o Twój rozwój, Perella może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Jako analityk poznasz zarówno fuzje i przejęcia, jak i restrukturyzację, jednocześnie budując wiedzę w różnych branżach. W Perelli Weinberg analitycy zaczynają od ogólnej puli i zazwyczaj specjalizują się w branży od około 6 miesięcy do roku.

Proces wywiadu

Kandydaci ocenili proces przesłuchania Perella bardzo pozytywnym doświadczeniem i 4/0 z 5.0 za trudność. Pytania obejmowały takie tematy, jak zrozumienie wykupów lewarowanych. Większość kandydatów została zrekrutowana na terenie kampusu i odbyła rozmowę z kimś z głównego biura Perella.

Jeśli zostaną zakwalifikowani, zostaną zaproszeni na superday, który składa się z wielu wywiadów, z których każdy jest jeden na jeden z różnymi pracownikami z biura, w którym będzie pracował stażysta.

Wymagania dotyczące pozycji

Perellas Weinberg rekrutuje studentów drugiego roku (NY), juniorów i studentów I roku MBA. Kandydaci muszą mieć mocną akademicką historię i dogłębne zrozumienie podstawowych pojęć finansowych. Inne pożądane cechy to silna etyka pracy, pozytywne nastawienie do współpracy, jasne umiejętności komunikacyjne i chęć podjęcia inicjatywy. Kandydaci zainteresowani biurem w San Francisco powinni mieć ochotę pracować w obszarze technologii, mediów i / lub telekomunikacji.

Jak się zgłosić

Wejdź na stronę firmy, aby wypełnić aplikację online i pamiętaj o dołączeniu listu motywacyjnego i wznowienia .