Praktyki letnie

Czym są i dlaczego się liczą

Letnie staże są ważne i co roku młodzi ludzie z całego świata wyszukują i aplikują na wymarzone staże. Dokładnie to, kto ubiega się o te pożądane staże, zmieniło się z biegiem lat, licealiści, pierwszoroczni studenci college'u i studenci college'u rywalizowali o pozycje zarezerwowane historycznie dla starszych uczniów i seniorów. Biorąc pod uwagę wszystkich nowych kandydatów, pracodawcy muszą ponownie przemyśleć strategie rekrutacji.

Co to jest staż letni?

Wakacyjne staże trwają zwykle od 8 do 12 tygodni i odbywają się w semestrach szkolnych. W zależności od tego, kiedy uczeń opuszcza szkołę, staż letni zazwyczaj rozpoczyna się w maju lub czerwcu i trwa do sierpnia. Najczęstsze ramy czasowe na wakacyjne staże mają rozpocząć się zaraz po Dniu Pamięci i potrwać do końca pierwszego tygodnia sierpnia.

Inne niż doświadczenie, co jest w tym dla ciebie?

Możliwości te mogą być w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin i mogą być wypłacane lub nieodpłatne. Wszelkie nieodpłatne staże powinny być zgodne z wytycznymi określonymi przez amerykański Departament Pracy w FLSA (Fair Law Standards Act). Zazwyczaj studenci są w stanie otrzymywać punkty za studia na swoich stażach. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, odwiedź centrum kariery swojej szkoły. Każda szkoła ma inne zasady dotyczące otrzymania kredytu stażowego.

Dlaczego staże letnie są najpopularniejszymi stażami?

Wakacyjne staże są najbardziej popularne ze wszystkich staży, ponieważ więcej studentów ma czas na odbycie stażu w okresie letnim.

Te staże zapewniają uczniom spojrzenie w rzeczywisty świat. Studenci uzyskują miejsce w pierwszym rzędzie do potencjalnego wyboru kariery. Staż zapewnia praktyczne doświadczenie edukacyjne dla młodych ludzi. Biorą udział w stażu myśląc, że chcą pracować w konkretnej firmie lub w konkretnej branży i wychodzą z praktyki, albo potwierdzając te myśli, albo decydując się na coś zupełnie innego.

Chodzi o to, aby poznali teraz, a nie kiedy skończą. Tak wielu ludzi podejmuje pracę, której nie lubią po ukończeniu studiów, ponieważ nie znali jej lepiej, a staże są dobrym sposobem na uniknięcie tej sytuacji.

Nie tylko uczniowie, którzy biorą udział w letnich stażach, mają praktyczne doświadczenie edukacyjne, ale także budują swoje CV. Pytanie numer jeden zadawane podczas wywiadów kwalifikacyjnych po studiach brzmi: "gdzie byłeś internowany?" Uczniowie muszą mieć konkretną odpowiedź na to pytanie, jeśli chcą wyróżnić się spośród innych kandydatów. Staże zapewniają również możliwość nawiązania kontaktów. Jeśli zapytasz większość studentów o ich profesjonalną sieć, przyznają, że nie istnieje. Staże to zmieniają. Studenci opuszczają staże w firmie Rolodex z profesjonalnymi kontaktami, którzy mogą pomóc im zdobyć przyszłe zatrudnienie, czy to służąc jako punkt odniesienia, czy ostrzegając ich o możliwościach zatrudnienia.

Letni staż będzie wyróżniał się na podstawie CV studenta i jest najlepszą rzeczą, jaką może zrobić młody człowiek, aby przygotować się do prawdziwego świata i ukończenia college'u. Aby znaleźć możliwości odbycia praktyk letnich, odwiedź centrum kariery i witryny takie jak Indeed.com, SimplyHired.com, Internships.com, WayUp.com i InternQueen.com.