Dowiedz się o korzyściach stażu

Chcesz zostać stażystą? Oto, co musisz wiedzieć.

Czym jest staż ? Krótko mówiąc, jest to okazja, którą pracodawcy oferują studentom zainteresowanym zdobyciem doświadczenia zawodowego w poszczególnych branżach. Za pomocą tego podkładu dowiedz się więcej o tym, jakie są staże i dlaczego uczniowie odnoszą z nich korzyści.

Jak długie staże trwają

Stażysta pracuje w firmie przez określony czas, zwykle od trzech do sześciu miesięcy. Niektórzy studenci będą odbywać praktyki w niepełnym wymiarze godzin, w których pracują w biurze przez kilka dni lub godzin tygodniowo.

Inni będą mieć staże w pełnym wymiarze godzin, co oznacza, że ​​pracują w tych samych godzinach, co pracownicy zatrudnieni w pełnym wymiarze godzin. Praktyki mogą odbywać się o dowolnej porze roku, w tym w okresie letnim oraz w trakcie kwartału, trymestru lub semestru.

Dlaczego praktyki są ważne

Staże oferują studentom praktyczną możliwość pracy w wybranej przez nich dziedzinie. Uczą się, w jaki sposób ich nauka odnosi się do prawdziwego świata i buduje cenne doświadczenie, które czyni ich silniejszymi kandydatami do pracy po ukończeniu studiów.

Staż może być świetnym sposobem na "wypróbowanie" pewnej kariery. Na przykład, możesz pomyśleć, że chcesz szybko pracować w reklamie po studiach, ale po stażu może się okazać, że nie jest to dla ciebie; to cenny wgląd, który pomoże ci wybrać ścieżkę kariery.

W niektórych college'ach zalicza się także staże na zaliczenie kursu. Jest to zależne od wymagań twojej szkoły, ale zazwyczaj trzy miesięczny staż liczy się jako pełna zaliczka.

Kto może być stażystą

Stażyści to zazwyczaj studenci lub studenci. Podczas gdy stażyści są zazwyczaj starszymi uczniami, takimi jak juniorzy lub seniorzy, studenci pierwszego roku i starsi studenci mogą również szukać staży. Posiadanie kilku staży podczas studiów może być bardzo imponujące dla potencjalnych pracodawców.

Co robią stażyści

Codzienne zadania stażysty mogą się znacznie różnić, nawet w obrębie tej samej branży.

W dużej mierze zależy to od samej firmy. W przypadku niektórych staży można wykonywać głównie zadania administracyjne lub wykonywać zlecenia. Ale w innych będziecie ważną częścią zespołu, wnosząc znaczny wkład do firmy.

Odszkodowanie

Nieodpłatne staże są powszechne, ale istnieje również wiele płatnych staży. To, czy otrzymasz wynagrodzenie zależy od branży i roli. Na przykład, stażystów redakcyjnych są rzadko opłacane, a studenci inżynierii prawie zawsze są.

Jeśli możesz sobie na to pozwolić, niezapłacony staż może nadal być niezwykle korzystnym doświadczeniem. Możesz zdobyć doświadczenie zawodowe, zbudować portfolio i stworzyć sieć profesjonalnych kontaktów, które mogą ci pomóc po ukończeniu studiów.

Perspektywy pracy

Niektóre firmy oferują pełne oferty pracy dla wyjątkowych stażystów, choć nie jest to gwarantowane i jest raczej wyjątkiem, niż normą. Aby zwiększyć swoje szanse na to, bądź aktywny w swojej pracy, zwracaj uwagę na szczegóły, bądź gotów słuchać i brać krytykę oraz zgłaszać się na ochotnika do specjalnych projektów.

Pozycjonowanie siebie jako pracowitego, niezawodnego pracownika daje ci dobrą opinię do rozważenia. Jeśli firma nie zatrudnia się w momencie zakończenia stażu, nie rozczaruj się lub nie uważasz, że jest to odzwierciedlenie Twojej pracy.

Często jest to po prostu kwestia budżetowania. Nadal możesz na nich liczyć, że uzyskasz świetną referencję, którą możesz wykorzystać w późniejszym zamówieniu.