Jeśli mogę stracić pracę, powinienem spłacić dług lub zaoszczędzić pieniądze?

Ogólnie rzecz biorąc, lepiej jest spłacić swój dług niż zaoszczędzić pieniądze. Zwykle płacisz więcej odsetek niż otrzymasz pieniądze z konta oszczędnościowego. Jeśli jednak Twój dochód jest zagrożony, lepiej jest zgromadzić jak najwięcej gotówki, aby przygotować się na wydarzenie. Jeszcze kilka razy, kiedy powinieneś oszczędzać, zanim spłacisz swój dług. Powinieneś skupić się na budowaniu swojego funduszu kryzysowego w tym samym czasie, w którym rozszerzasz poszukiwanie pracy.

Ważne jest, aby ustawić budżet na samotne kości i zacząć na nim żyć, aby móc jeszcze bardziej zwiększyć oszczędności.

W przypadku niektórych zawodów możesz kwalifikować się do bezrobocia lub pakietu odpraw, zwłaszcza jeśli zwolniono Cię z własnej winy. Jednakże, jeśli jesteś pracownikiem kontraktowym, możesz po prostu nie mieć pracy po zakończeniu umowy. Ważne jest, aby myśleć z wyprzedzeniem, jeśli znajdziesz pracę na roczną umowę i mieć plan na wypadek nieodnowienia umowy. Powinieneś zacząć szukać nowej pracy na kilka miesięcy przed końcem umowy.

Jeśli jesteś osobą samotną lub jedyną żywicielką rodziny, musisz mieć solidny plan, który pomoże Ci przejść przez dowolny okres, kiedy jesteś pomiędzy kontraktami. Jeśli branża, w której pracujesz zatrudnia głównie pracowników kontraktowych, możesz sobie z nią poradzić, podobnie jak w przypadku zlecenia, za które płaci ci prowizja. Co miesiąc musisz odkładać pieniądze, aby pokryć czas, w którym jesteś pomiędzy kontraktami lub czasy, kiedy praca może być wolniejsza.

Planowanie z wyprzedzeniem i oszczędzanie pieniędzy w funduszu na te czasy może pomóc w pozbyciu się stresu. Jeśli musisz przenieść się z każdą umową, powinieneś także odłożyć pieniądze na pokrycie kosztów przeprowadzki.

Powinieneś także pomyśleć o tym, w jaki sposób będziesz nadal płacić za ubezpieczenie zdrowotne, gdy nie jesteś zatrudniony.

Jeśli nie masz ubezpieczenia, zapłacisz grzywnę dla każdego członka rodziny, który nie jest objęty ubezpieczeniem. Cobra jest opcją, ale często jest bardzo droga. Możesz chcieć spojrzeć na niezależne ubezpieczenie zdrowotne lub ubezpieczenie poprzez giełdy, aby się chronić.

Jeśli przez jakiś czas możesz być bez pracy ze względu na dziecko lub inną chorobę, możesz zrobić to samo, aby przygotować się na tę sytuację. W czasie do zaplanowanego czasu odłogowania odłóż dodatkowe pieniądze na pokrycie kwoty, którą normalnie robisz. Wielu pracodawców sprawia, że ​​możesz poświęcić kilka tygodni wolnego bez zapłaty, gdy skończy się twój dzień choroby i urlop. Zaplanuj, ile to będzie, a następnie zaoszczędź wystarczająco, aby pokryć te wypłaty.

Po skonfigurowaniu budżetu na proste kości oznacza to, że redukujesz wszystkie niepotrzebne wydatki z budżetu. Oznacza to telewizję, jedzenie na mieście, nowe ubrania, nowe samochody, koszty rozrywki. Odzyskaj tyle wydatków, ile możesz i zaoszczędź. To powinno być tymczasowe, ale może mieć duże znaczenie, jak długo możesz przetrwać bez pracy. Ważne jest, abyś miał włączony telefon, ale możesz ograniczyć koszt tańszego telefonu. Internet może pomóc w poszukiwaniu nowej pracy, ale jeśli wszystko jest naprawdę ciasne, możesz skorzystać z biblioteki.

Należy również przyjrzeć się budżetowi swojego sklepu spożywczego, aby sprawdzić, czy nie można w nim zaoszczędzić jeszcze więcej pieniędzy, zmieniając rodzaje kupowanych produktów spożywczych.

Po znalezieniu nowej pracy musisz odbudować swój fundusz awaryjny, a następnie powinieneś skoncentrować się na jak najszybszym wydostaniu się z długów. Chociaż możesz nieco rozluźnić swój budżet, gdy masz stałą pracę, to świetny czas, aby pozostać skupionym, ponieważ nie będziesz chciał ponownie znaleźć się w takiej sytuacji. Zobacz, jakie zmiany można wprowadzić, aby szybciej osiągnąć pozostałe cele finansowe i zbudować dobry fundusz na wypadek sytuacji kryzysowych o rocznych kosztach.

Może to zniechęcić do znalezienia się w tej sytuacji. Jednak ważne jest, aby zachować pozytywne nastawienie, ponieważ wciąż poszukujesz pracy. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz o nią poprosić. Tymczasowe rozwiązanie może wymagać powrotu z rodzicami podczas poszukiwania pracy.

Upewnij się, że jesteś otwarty na wszystkie opcje, aby nie narazić się na zadłużenie w tej sytuacji, szczególnie, jeśli nadal masz umowę o pracę.