Co robić, jeśli zostaniesz zwolniony z pracy

Co powinieneś zrobić, gdy otrzymasz zawiadomienie o zwolnieniu? Jaki jest najlepszy sposób na przetrwanie zwolnienia? Przede wszystkim powinieneś skonsultować się ze swoją firmą w sprawie zasiłków, do których możesz być uprawniony podczas urlopu. Ważne jest, aby być informowanym o przysługujących Ci prawach pracowniczych , abyś wiedział, gdzie stoisz, gdy stracisz pracę.

Następnie ważne jest, aby złożyć wniosek o ubezpieczenie na wypadek bezrobocia i upewnić się, że masz wszystkie podstawowe zasady, aby można było rozpocząć poszukiwania pracy.

Jednak, aby wykonać kopię zapasową kroku, istnieją sposoby przygotowania się do zwolnienia, zanim to nastąpi. Przygotowanie jest szczególnie ważne w trudnej gospodarce, ponieważ utrata pracy może nastąpić bardzo nieoczekiwanie i może się zdarzyć niezależnie od tego, jak bezpieczna jest Twoja praca.

Zasoby, które pomogą Ci przygotować się do zwolnienia

Przygotowanie do zwolnienia
Kiedy firma boryka się z problemami finansowymi, jej pracownicy mogą zostać zwolnieni. Przygotowanie do zwolnienia może skrócić okres pozostawania bezrobotnym. Oto kroki, które możesz podjąć, aby powstrzymać zwolnienie od zbytniego uderzenia cię od Dawn Rosenberg McKay.

Jak przygotować się do bezrobocia podczas zatrudnienia
Możesz przygotować się do bezrobocia, gdy nadal jesteś zatrudniony. W rzeczywistości nie ma lepszego czasu na przygotowanie się do bezrobocia, niż gdy jesteś nadal zatrudniony. Oto jak od Susan Heathfield.

Ostrzegawcze znaki ostrzegawcze
W gospodarce zatonięcia niewielu pracowników jest bezpiecznych. Oto kilka sygnałów, że zwolnienia w twojej firmie nadchodzą od Sally Kane.

Jak się dowiedzieć i co zrobić, gdy nastąpi wypowiedzenie umowy o pracę
Są znaki i sygnały, które należy obserwować, gdy zbliża się zwolnienie. Nie pozwól, aby zwolennik zaskoczył Cię. Od skontaktowania się z profesjonalną siecią, po zaplanowanie, jak wynegocjować pakiet odpraw i uporządkowanie własnego komputera należącego do firmy, musisz to wiedzieć i zrobić, jeśli zwolnienie wydaje się nieuchronne.

Od Susan Heathfield.

10 sposobów na utrzymanie pracy, jeśli zwolnienia są nieuchronne
W obecnym spowolnieniu gospodarczym zanikła rekordowa liczba legalnych miejsc pracy. Oto dziesięć sposobów, dzięki którym możesz ochronić swoją pracę w obliczu oczekujących zwolnień od Sally Kane.

Co robić, gdy zostałeś wyrzucony

Lista kontrolna zwolnienia
Kiedy straciłeś pracę, ważne jest, aby sprawdzić odszkodowanie należne, świadczenia, referencje i bezrobocie. Przejrzyj tę listę kontrolną, aby upewnić się, że wszystko jest pokryte, a następnie skup się na poszukiwaniu pracy.

Jak radzić sobie z nagłym bezrobociem
Jeśli właśnie stałeś się bezrobotny, prawdopodobnie masz teraz do czynienia z wieloma różnymi uczuciami, a jednym z nich jest strach. Bezrobocie sprawia, że ​​zastanawiasz się, w jaki sposób zamierzasz związać koniec z końcem, co zrobisz, jeśli zachorujesz i co zamierzasz zrobić dalej. Dowiedz się, jak odpowiedzieć na wszystkie te pytania, a może złagodzić swój strach przed Dawn Rosenberg McKay.

Jak przetrwać zwolnienia
Przygotowanie się do przetrwania zwolnień, redukcji sił i restrukturyzacji ma kluczowe znaczenie w branży usług finansowych, która charakteryzuje się wysoce cyklicznym poziomem zatrudnienia. Dodatkowo, fuzje i konsolidacja wywierają presję na zmniejszenie liczby pracowników w terenie. Od Marka Kołakowskiego.

Jak złożyć wniosek o bezrobocie
Jeśli zostałeś zwolniony z pracy, możesz złożyć wniosek o zasiłek dla bezrobotnych online bez odwiedzania biura ds. Bezrobocia. Powinieneś zgłosić roszczenie natychmiast po otrzymaniu powiadomienia o zwolnieniu z pracy. Oto informacje na temat wymogów kwalifikowalności, dyskwalifikacji, gdzie należy złożyć wniosek, jak składać wniosek, korzyści, stawki i odpowiedzi na pytania dotyczące rekompensaty bezrobotnych.

Świadczenia pracownicze po utracie pracy
Dowiedz się o świadczeniach związanych z zatrudnieniem, do których możesz się kwalifikować, gdy zrezygnujesz, zwolnisz się lub zwolnisz się z pracy. Oto informacje na temat bezrobocia, pakietów odpraw, wypowiedzenia, ubezpieczenia zdrowotnego , planów emerytalnych, odszkodowań dla pracowników, niepełnosprawności, referencji i więcej zasobów dla osób, które straciły pracę.

Czego nie robić, gdy stracisz pracę

Pięć rzeczy, których nie należy robić po odejściu z pracy
Pozostawienie pracy jest często denerwujące, niezależnie od tego, czy zostałeś zwolniony, czy ostatecznie zdecydowałeś się rzucić.

Być może masz problemy z zapamiętaniem, aby postępować właściwie. Oto pięć rzeczy, których powinieneś unikać od Dawn Rosenberg McKay.

5 błędów, których należy unikać po odłożeniu
Może byłeś jedyną osobą, którą uciąłeś, a może zostałeś zwolniony z całego działu? Wiele uczuć spowodowanych zwolnieniem jest takich samych niezależnie od okoliczności. Ale ważne jest, aby podjąć kolejne kroki w oparciu o racjonalne myślenie, a nie emocje. Na początek unikaj popełniania tych błędów po zwolnieniu z Katherine Lewis.

Gdy bezrobocie się skończy

Co robić, gdy bezrobocie się skończy
Co robić, gdy kończy się kontrola bezrobocia i gdzie bezrobotni pracownicy mogą uzyskać pomoc, gdy są poza domem lub gdy zabraknie im świadczeń.