Dowiedz się, jak uzyskać pomoc po utracie zatrudnienia przez twój rząd

Co możesz zrobić, jeśli Twoje zasiłki dla bezrobotnych się wyczerpią lub wkrótce się wyczerpią? Najpierw sprawdź w swoim urzędzie ds. Bezrobocia, aby upewnić się, że otrzymujesz wszystkie przedłużone świadczenia, do których się kwalifikujesz. Jeśli twoja kwalifikowalność jest prawie wyczerpana, spójrz na inne dostępne zasoby i wykorzystaj to, co możesz, aby pomóc ci przetrwać, dopóki nie znajdziesz nowej pracy.

Co robić, gdy bezrobocie się skończy

Nie bądź dumny - twoje tymczasowo ograniczone okoliczności mogą kwalifikować Cię do otrzymania znaczków żywnościowych lub innych świadczeń publicznych.

Pamiętaj, że zapłaciłeś za te świadczenia z każdej zarobionej pensji. Departament Służb Społecznych Twojego państwa może poinformować Cię, na jaką pomoc możesz się kwalifikować. Jeśli jesteś członkiem kościoła, zapytaj, czy jest jakaś pomoc. Organizacje społeczne często mają środki, aby pomóc bezrobotnym w koszach żywności, darowiznach i opiece nad dziećmi. Jeśli możesz uzyskać pomoc od rodziny lub znajomych, nie wahaj się zapytać.

Odwiedź L ibrary
Skontaktuj się z lokalną biblioteką, aby uzyskać pomoc w poszukiwaniu pracy. Wiele bibliotek posiada komputery, których można użyć do poszukiwania pracy, a także może oferować warsztaty poszukiwania pracy. Ponadto, jeśli nie masz własnego komputera, możesz skorzystać z komputerów w bibliotece, aby sprawdzić pocztę e-mail (uzyskaj bezpłatny Gmail, Yahoo lub inne konto) i złożyć wniosek o pracę (zachowaj kopię CV i listów motywacyjnych online za pomocą Dokumentów Google).

Pożyczki dla bezrobotnych
Możesz być w stanie pożyczyć pieniądze, nawet jeśli nie jesteś zatrudniony.

Znajdź informacje na temat rodzajów pożyczek dostępnych dla bezrobotnych, sposobu zakwalifikowania się do pożyczki oraz opcji pożyczania pieniędzy, gdy jesteś bez pracy.

Bezpłatna pomoc w poszukiwaniu pracy
Zidentyfikuj i znajdź bezpłatne lub niedrogie zasoby pracy i kariery w swoich obszarach geograficznych.

Sprawdź w swoim lokalnym ośrodku One-Stop Career
Twój lokalny ośrodek One-Stop Career Center może mieć informacje na temat lokalnych zasobów, takich jak organizacje społeczne, które mogą oferować wsparcie z rachunkami za media, kosztami żywności itp.

One-Stops może również posiadać informacje na temat stanowisk tymczasowych, oprócz stałych lub długotrwałych ofert pracy i ewentualnej pomocy w podnoszeniu kwalifikacji i uzyskiwaniu szkoleń w celu zwiększenia atrakcyjności osób poszukujących pracy.

Organizacje non-profit i usługi socjalne

2-1-1 Call Center
Zadzwoń, aby znaleźć lokalną pomoc ze szkolenia, zatrudnienia, spiżarni spożywczych, tanich mieszkań i grup wsparcia.

Katalog schronisk dla bezdomnych
Znajdź listę schronisk dla bezdomnych w Stanach Zjednoczonych z National Coalition of the Homeless.

Darmowe telefony

Bezpłatna usługa telefoniczna jest dostępna dla kwalifikujących się rodzin o niskich dochodach poprzez kilka różnych programów. Każdy program jest finansowany przez firmy telekomunikacyjne w celu zapewnienia rodzinom o niskich dochodach dostępu do niedrogiej usługi telefonicznej.

Pożyczki dla bezrobotnych
Znajdź informacje na temat rodzajów pożyczek dostępnych dla bezrobotnych, sposobu zakwalifikowania się do pożyczki oraz opcji pożyczania pieniędzy, gdy jesteś bez pracy.

Pomoc ze zwierzętami

Jeśli masz problemy z opieką nad zwierzętami, dostępna jest pomoc. Skontaktuj się z miejscowym schroniskiem dla zwierząt i weterynarzem, aby sprawdzić, czy mogą Ci pomóc lub odesłać Cię do źródeł karmy dla zwierząt i opieki.

Home Affordable Modification Program (AMP)

Program ten, wraz z innymi, umożliwia kwalifikującym się bezrobotnym właścicielom domów zmniejszenie lub zawieszenie płatności hipotecznych na 12 miesięcy lub więcej, tak aby mogli skupić się na znalezieniu pracy bez presji wykluczenia.

Tymczasowa pomoc dla potrzebujących rodzin
Każde państwo ma program tymczasowej pomocy dla potrzebujących rodzin (TANF) (dawniej zwany welfare). TANF może pomóc w znaczkach żywnościowych, pomocy finansowej, szkoleniach i poszukiwaniu pracy.

Kartki na żywność
Federalny program znaczków żywnościowych, zwany obecnie Programem Suplementowej Pomocy Żywieniowej (SNAP), pomaga rodzinom o niskich dochodach i osobom fizycznym kupować żywność.

Medicaid
Medicaid zapewnia świadczenia medyczne osobom o niskich dochodach, które nie mają ubezpieczenia medycznego lub nieadekwatnego ubezpieczenia medycznego.

WIC
WIC oznacza kobiety, niemowlęta i dzieci. WIC jest dodatkowym programem żywieniowym zarządzanym przez Departament ds. Żywności i Żywienia (FNS) amerykańskiego Departamentu Rolnictwa.

Stanowe i lokalne biura usług społecznych
Kliknij mapę, aby znaleźć lokalne i lokalne biura usług społecznych w swoich lokalizacjach.

Może to być przerażające, gdy stracisz pracę i stracisz zasiłek dla bezrobotnych, ale w tym artykule jest wiele zasobów, do których możesz uzyskać dostęp w celu uzyskania pomocy.