Przygotuj się na rozmowę o pracy z mediami

8 kroków do osiągnięcia sukcesu i zdobycia pracy

Rozmowa o pracę z mediami to szansa na oszołomienie potencjalnego szefa swoim doświadczeniem, umiejętnościami i ambicjami. Ale wymaga to również dużo pracy domowej z wyprzedzeniem, abyś był tym, który zaoferował pozycję i nie stał się ofiarą złą rozmowę o pracę . Przygotuj się na rozmowę o pracę z mediami i wyróżnij się ze swojej konkurencji. Po prostu wiedz, jakiego rodzaju pytania będziesz zadawać, abyś był gotowy, by skutecznie się sprzedać i mieć czas na zadawanie własnych pytań .

Dowiedz się więcej o szefie przed twoją rozmową o pracy z mediami

To daje szybki sposób na przełamanie lodów i uspokojenie nerwów. Skorzystaj z Internetu, aby dowiedzieć się, jakie były jej poprzednie pozycje, gdzie mieszkała i jakie nagrody medialne zdobyła. Może pogratulujesz zdjęcie jej pudla, którego zauważysz na jej biurku - cokolwiek, by uniknąć niezręcznej ciszy.

Ludzie lubią mówić o sobie. Pozwoli to na rozpoczęcie wywiadu na bardziej nieformalnej notatce i pozwoli ci zobaczyć, czy Twój potencjalny szef jest biznesem, czy cieszy się małą rozmową. Jeśli istnieje zainteresowanie, które udostępniasz lub inne połączenie, wspomnij o tym. Nawet jeśli jest to tak proste, jak powiedzenie, że żyjesz w tym samym stanie, wystarczy rozpocząć rozmowę.

Poznaj otoczenie firmy

Większość potencjalnych szefów jest nieufna wobec osób ubiegających się o pracę, które wszędzie się ubiegały i nie dbają o to, jaką pracę otrzymują. Poznając otoczenie firmy medialnej, pokazujesz, że zrobiłeś pewne badania i chcesz dowiedzieć się więcej o danej pozycji, niż tylko o tym, co płaci.

New York Times i New York Post to dwie gazety obejmujące Big Apple, ale ich podejścia są bardzo różne. Powinieneś wiedzieć, czy firma jest tradycyjna czy nowoczesna. To będzie dyktować, jak się ubierasz i jak powinieneś się zachowywać.

Firma typu start-up może dać ci szansę na szybszy awans, chociaż może istnieć ryzyko, że operacja nie przetrwa.

Od dawna media mogą mieć więcej warstw zarządzania i struktury, ale mogą oferować większą stabilność i długoterminowe korzyści.

Studiuj bieżące wydarzenia

Nie ma znaczenia, czy ubiegasz się o stanowisko spikera radiowego Top 40, czy lokalnego reportera telewizyjnego. Będziesz musiał znać najnowsze informacje o swojej branży. Niektórzy menedżerowie medialni wręcz prezentują quizy popowe osobom, które przeprowadzają testy, aby sprawdzić swoją wiedzę.

W zależności od pozycji dowiedz się, co dzieje się w Kongresie, na scenie koncertowej lub na najnowszym pokazie elektroniki. Nawet jeśli nie zapytasz bezpośrednio o bieżące wydarzenia, będziesz w stanie je poruszyć w rozmowie, aby pokazać, że nadążasz za nowościami.

Jeśli oferta pracy znajduje się w innym mieście lub stanie, odwiedź lokalną stronę z wiadomościami, aby zapoznać się z problemami w okolicy. Menedżerowie medialni chcą, aby ich nowi rekruci zaczęli działać, a wiedza o burmistrzu lub lokalnej drużynie sportowej nigdy nie będzie bolesna.

Spodziewaj się, że twoje umiejętności zostaną przetestowane

Możesz zostać poproszony o więcej niż recytowanie tego, co wiesz o bieżących wydarzeniach. Osoba ubiegająca się o stanowisko na piśmie może otrzymać kopię i ma 15 minut na ponowne napisanie jej do artykułu.

Nie panikuj. Twoje pisanie było wystarczająco dobre, abyś mógł przeprowadzić wywiad, więc ktoś musiał to lubić.

Twoje zmartwienie może dotyczyć twórczego pisania. Ale to, co można przetestować, to umiejętność pisania jasnych, zrozumiałych zdań z poprawną interpunkcją.

Niezależnie od tego, czy jesteś fotografem magazynu, czy osobowością na antenie, jeśli jesteś poproszony o wykonanie go na miejscu, upewnij się, że demonstrujesz swoje opanowanie podstaw. Poznasz styl firmy po zatrudnieniu.

Przygotuj się na rozmowę o swojej obecnej pracy

Jest nieuniknione, że zostaniesz zapytany o bieżącą pracę i dlaczego chcesz odejść. Możesz pokusić się o stwierdzenie, że nienawidzisz długich godzin, niskich zarobków i twoich nieprzyjemnych współpracowników. Choć może to być prawda, lepiej odpowiedzieć na to pytanie ostrożniej.

Nie ma nic złego w mówieniu, że chcesz nowych wyzwań lub chcesz zdobywać nowe umiejętności. Niech wszystko, co mówisz, brzmi pozytywnie. W branży medialnej często zdarza się, że pracownicy chcą przenieść się na większe rynki, doświadczyć nowego miasta i pracować dla najlepszych mediów.

Jeśli chcesz po prostu kontynuować karierę medialną , po prostu powiedz to w rozmowie o pracę w mediach.

Jeśli jednak wykonasz przesunięcie w swojej obecnej firmie lub szefie, ta negatywna kwestia może pozostawić osobę zajmującą się wywiadem, że możesz być pracownikiem powodującym problemy. Kto wie - może być najlepszym przyjacielem twojego obecnego szefa, a twoje słowa mogą wrócić, by cię skrzywdzić.

Bądź szczery, jeśli nie masz pracy

W mediach bycie bez pracy jest konsekwencją konkurencyjnej branży. Zdarza się to większości z nas i może nawet przydarzyć się twojemu przyszłemu szefowi.

Jeśli zostałeś zwolniony, nie ma w tym wstydu. W tych czasach ekonomicznych, superwizorzy doskonale zdają sobie sprawę z nowego ukierunkowania na zyski i ograniczenia kosztów, gdy dochody nie spełniają prognoz.

Jeśli zostałeś rozwiązany z innego powodu , bądź uczciwy wobec okoliczności, nie ujawniając wszystkich szczegółów. Nie musisz przeciągać wywiadu z rozwlekłym wyjaśnieniem swojej sytuacji. Mówienie, że twoja firma została wykupiona, a nowi właściciele chcieli zmienić kierunek, może być wszystkim, co jest potrzebne.

Zdecyduj, ile zaangażowania chcesz podjąć

Można by pomyśleć, że kierownik mediów uwielbia zatrudniać nowych pracowników. Prawda jest taka, większość wolałaby trzymać ludzi, których mają i budować ich umiejętności, niż zacząć od nowa z nową twarzą.

Dlatego możesz zostać zapytany o to, jakie zaangażowanie możesz podjąć w firmie. Szef nie chce pracownika, który tu dziś i jutro odszedł.

Musisz powiedzieć, że będziesz tam dwa lata, minimum. Pierwszy rok zostanie podjęty przez szkolenie, które zapewni ci roczny status solidnego producenta.

Jeśli możesz szczerze powiedzieć, że chcesz być dłużej, podkreśl, że jesteś gotów podpisać długoterminową umowę . Dajesz swojemu szefowi spokój umysłu wiedząc, że nie będzie musiała powtarzać tego procesu przez jakiś czas.

Anticipate Probing Questions

Niektórzy potencjalni szefowie wykroczą poza standardowe pytania, aby dowiedzieć się więcej o Tobie. "Jaka była ostatnia książka, którą przeczytałeś?" lub "Jaki był największy błąd, jaki popełniłeś?" czasami są pytani.

Chociaż nie można przewidzieć, co możesz napotkać, przygotuj się na sondujące pytania. Zastanów się, dlaczego chcesz pracować dla tej firmy, na tym stanowisku i jakie cele chcesz osiągnąć. Odpowiedzi mogą być częścią tego, co mówisz rozmówcy.

Kilku bossów może próbować cię poderwać, aby sprawdzić swoją łaskę pod ostrzałem. W końcu, jeśli ubiegasz się o pracę polegającą na raportowaniu, będziesz musiał użyć tego samego zestawu umiejętności, aby zadawać trudne pytania podczas własnych wywiadów. Ale większość potencjalnych szefów po prostu chce cię poznać. Stwierdzisz, że niepokój, który możesz odczuć, zmniejszy się, gdy zdasz sobie sprawę, że podejmują ryzyko z każdym, kogo zatrudnią, i że oboje chcesz podjąć właściwą decyzję i mieć szczęśliwą, produktywną przyszłość.