Co powinienem zrobić z moimi opcjami na akcje?

Opcje na akcje to świetny dodatek oferowany przez wiele firm. Opcje na akcje pozwalają na zakup akcji po obniżonej cenie. Przed sprzedażą akcji wymagane jest trzymanie akcji przez określony czas. Firma pozwala pracownikowi korzystać ze wzrostu firmy, gdy oferuje opcje na akcje. Startupy często oferują tę opcję przy niższym początkowym wynagrodzeniu, ale większe firmy mogą oferować również opcje na akcje.

Kiedy należy kupić opcje na akcje?

Jeśli masz możliwość zakupu opcji na akcje, możesz skorzystać z nich, jeśli możesz sobie na to pozwolić. Nie powinieneś zadłużać się, by kupić opcje na akcje. Ważne jest, abyś zważył ryzyko tych zapasów w porównaniu do strat, na jakie możesz sobie pozwolić. Powinieneś także kupować tylko opcje na akcje, jeśli masz pewność, że firma będzie nadal rosnąć i osiągać zyski. Powinieneś również przyjrzeć się warunkom dotyczącym opcji na akcje i czasowi, w którym możesz nabyć akcje. Jeśli planujesz opuścić firmę wkrótce, możesz nie chcieć kupić zapasów. Przy zakupie zapasów należy również planować skutki podatkowe, niektóre opcje na akcje są traktowane jako wolne od podatku, a podatek od zysków kapitałowych płacisz tylko wtedy, gdy je sprzedajesz. Inne są zgłaszane jako dochód podlegający opodatkowaniu.

Kiedy nie powinienem czerpać korzyści z opcji na akcje?

Czasami oferowana cena może nie być wystarczająco obniżona, aby była korzystna.

Jeśli zniżka nie jest zbyt głęboka lub jeśli obecna cena rynkowa spadła poniżej kwoty, na którą oferuje swoje opcje, nie jest to dobra oferta. Stracisz pieniądze, gdy zdecydujesz się sprzedać akcje. Jeśli nie stać Cię na opcje na akcje, nie powinieneś ich kupować.

Oznacza to, że nie zadłużasz się ani nie kupujesz miesięcznych wydatków na karcie kredytowej, aby pozwolić sobie na opcje.

Co mam robić z moimi opcjami Stock Stock When I Have Them?

Jeśli kupisz opcje na akcje, powinieneś ustalić wytyczną, kiedy chcesz sprzedać akcje. Możesz chcieć zatrzymać określony procent swoich akcji, ale ważne jest, aby zdywersyfikować swoje inwestycje i oszczędności, więc będziesz musiał sprzedać część swoich akcji. Możesz ustawić wartość dolara, aby wskazać, kiedy nadszedł czas sprzedaży swoich akcji, a następnie sprzedać ustalony procent. Dodatkowo możesz chcieć ustawić kolejną kwotę w dolarach, gdy sprzedasz inny procent. Możesz mieć czasy, gdy zapasy spadają, nie panikuj i nie sprzedaj ich. Powinieneś jeździć na nizinach w zapasach. Największym niebezpieczeństwem przy korzystaniu z opcji na akcje jest posiadanie zbyt dużej ilości pieniędzy powiązanych w jednym magazynie. Pamiętaj, aby zróżnicować tak szybko, jak to możliwe.

Czy mogę używać opcji na akcje dla oszczędności emerytalnych?

Możliwe jest użycie opcji na akcje dla oszczędności emerytalnych, ale nie będą one chronione przed podatkami, tak jak byłoby to w przypadku inwestycji 401 (k) lub IRA. Jednym ze sposobów jest zainwestowanie pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży lub dywidend na koncie IRA.

Kiedy będziesz właścicielem akcji, otrzymasz dywidendy od akcji. Powinieneś teraz ustalić, co chcesz zrobić z tymi pieniędzmi. Możesz naprawdę poprawić swoje oszczędności emerytalne, oddając swoje dywidendy bezpośrednio na konto IRA lub inne konto oszczędnościowe, które zostało przeznaczone na emeryturę. To może być frustrujące, gdy zdajesz sobie sprawę, że zasoby, które trzymasz jako zabezpieczenie, straciły na wartości. Jeśli poważnie myślisz o wejściu na rynek, powinieneś porozmawiać z planistą finansowym i przedyskutować, w jaki sposób opcje na akcje będą pasować do twojego ogólnego planu finansowego. Jeśli chcesz naprawdę budować bogactwo, musisz uważnie śledzić budżet, planować emeryturę i mądrze inwestować. To zajmie trochę czasu, ale jest to możliwe.