10 najważniejszych powodów, dla których nie dostałeś pracy

Czy kiedykolwiek zmagałeś się z poszukiwaniem pracy i zapytałeś: "Dlaczego nie mogę dostać pracy?" Czasami to po prostu pech, ale często jest coś, co robisz źle w poszukiwaniu pracy. Oto 10 powodów, dla których rekruter cię odrzuca .
 1. Nie masz kwalifikacji: nie musisz posiadać 100% umiejętności i kwalifikacji wymienionych w opisie stanowiska, ale musisz mieć wysoki procent. Staraj się ubiegać o pracę, w której spełniasz co najmniej 90 procent kwalifikacji. (Ta liczba spada w przypadku wysoce wyspecjalizowanych zleceń). Jeśli w opisie stanowiska prosi się osobę z trzema pięcioletnim doświadczeniem, twoje 2,5-letnie doświadczenie może kwalifikować Cię do pracy, jeśli jesteś silna we wszystkich innych dziedzinach. Sześciomiesięczne doświadczenie go nie zmniejszy.
 1. Jesteś nadmiernie kwalifikowany: może wydawać się nielogiczne, że pracodawcy odrzucą cię za zbyt duże doświadczenie lub zbyt wiele stopni. Pamiętaj jednak, że rekruterzy i menedżerowie poszukujący pracy szukają osób, które będą dobrze prosperować w wykonywanej pracy.

  Jeśli masz MBA i ubiegasz się o przychodzące zlecenie na centrum telefoniczne, ludzie zakładają, że praca jest nudna, więc nie zatrudnią cię. Jeśli uważasz, że lubisz pracę, do której masz zbyt wysoki stopień kwalifikacji, upewnij się, że potwierdzasz to w swoim liście motywacyjnym i wyjaśniasz, dlaczego ubiegasz się o to stanowisko.
 2. Skupiasz się na jednej lub dwóch firmach: Twoja wymarzona praca jest w firmie po drugiej stronie ulicy, więc staraj się o wszystko, co się pojawi. Zgłoszenie się na kilka stanowisk w tej samej firmie jest w porządku, ale czasami ludzie szukają pracy w danym miejscu tak źle, że ubiegają się o 10, 20 lub nawet więcej miejsc.

  Kiedy twoje imię pojawia się tak często, w rzeczywistości zmniejszasz szanse na zdobycie pracy. Firmy chcą zatrudniać ludzi, którzy chcą określonej pracy. Jeśli aplikujesz o zbyt wiele stanowisk, zakładają, że chcesz mieć pracę i niekoniecznie będziesz szczęśliwy, jeśli cię zatrudnią.
 1. Twoje CV jest niechlujne: w prawdziwym życiu literówka nie robi dużej różnicy. W twoim CV ? Literówka może stanowić różnicę między otrzymaniem wywiadu lub odrzuceniem wniosku . Nigdy nie wysyłaj życiorysu, w którym nie korzystasz z modułu sprawdzania pisowni i gramatyki. Zawsze upewnij się, że twoje CV zostało sprawdzone przez człowieka z dobrą znajomością zasad gramatyki. Twoje formatowanie jest również ważne. Rekruterzy nie chcą oglądać fantazyjnych życiorysów, chcą zobaczyć życiorysy, które są łatwe do odczytania.
 1. Twój list motywacyjny śmierdzi (lub brakuje): nie każde ogłoszenie o pracę prosi o list motywacyjny , ale jeśli tak, a ty go nie uwzględnisz, stracisz pracę. Jeśli to nie zostanie określone, dołącz list motywacyjny. Upewnij się, że list motywacyjny nie tylko ponownie miesza informacje z twojego CV - to strata czasu pracodawcy.

  Twój list motywacyjny powinien skupić się na tym, dlaczego idealnie pasujesz do stanowiska. Powinno to zająć określone przez pracodawcę potrzeby i dopasować je do twoich referencji. Pamiętaj, nie twierdz, że jesteś najlepszą osobą na to stanowisko - nie wiesz tego i sprawiasz, że wyglądasz głupio.
 2. Nie możesz wyjaśnić, dlaczego cię zwolniono: Wielu ludzi traci pracę - niektórzy nie z własnej winy, inni dlatego, że zrobili coś głupiego . Bez względu na powód, dla którego jesteś bezrobotny, musisz wyjaśnić, co się stało i dlaczego (jeśli było to coś, co zrobiłeś), to się nie powtórzy. Ciężko jest zatrudnić się, gdy jesteś bezrobotny, ale jeśli po prostu obwiniasz swojego byłego szefa za bycie palantem , firmy nie będą chciały zaryzykować.
 3. Masz niestabilną historię pracy: Jeśli jesteś studentem lub ostatnim absolwentem, możesz mieć wiele krótkoterminowych staży i letnich posad. Inaczej? Powinieneś pracować w każdej pracy przez co najmniej 18 miesięcy , a najlepiej trzy lub cztery lata. Jeśli Twoja ostatnia praca trwała 14 miesięcy, lepiej przygotować się do pozostania na następnej przez co najmniej trzy lata. W przeciwnym razie, twój rekord mówi rekruterom, że nie będziesz trzymał się wystarczająco długo, aby uczynić cię wartym kosztu i czasu.
 1. Próbujesz zmienić karierę: Wiele osób z powodzeniem zmienia karierę , ale nie jest to łatwe. Jeśli próbujesz zmienić ścieżkę kariery, upewnij się, że Twoje CV i list motywacyjny wyjaśniają, dlaczego zmieniasz karierę i dlaczego kwalifikujesz się do nowej ścieżki kariery. Pracodawcy nie nawiążą połączenia bez twojej pomocy.
 2. Masz nierealistyczne oczekiwania płacowe : Wiele firm wymaga, abyś wyliczył swoje docelowe wynagrodzenie na podanie o pracę, wraz z historią płac . Jeśli starasz się o pracę, która zapłaci 30 000 $ rocznie, ale podasz swoją docelową pensję w wysokości 45 000 $, pracodawca od razu Cię odrzuci. Nikt nie chce marnować czasu na rozmowę z tobą, gdy wie, że nie chcesz wziąć pracy za dostępne wynagrodzenie.

  Dodatkowo, nawet jeśli jesteś gotów podjąć właściwą pracę za 30 000 $, jeśli Twoja ostatnia pensja wyniosła 45 000 $, rekrutujący założy, że nie zechcesz uzyskać dużej obniżki. (Massachusetts właśnie wprowadziło ustawodawstwo zabraniające firmom zadawania pytań o historię płac, więc to nie jest już problem w MA. Obserwuj, czy dodatkowe stany pójdą w ich ślady.)
 1. Jesteś irytujący: podanie o pracę może wywołać niepokój, a twoja aplikacja lub rozmowa jest dla ciebie ważna, więc masz ochotę wielokrotnie dzwonić i obserwować, kiedy nie słyszysz od pracodawcy . Rekruterzy i menedżerowie zatrudnieni nie mają czasu na rozmowę z każdym wnioskodawcą, a szczególnie nie mają czasu, aby rozmawiać z każdym wnioskodawcą wiele razy.

  Po udzieleniu wywiadu możesz się zgłosić, ale nie jest w porządku wielokrotne powtarzanie, chyba że poprosi Cię o oddzwonienie. Może odwrócić potencjalnego pracodawcę od wielkiego czasu. Jeśli starasz się znaleźć pracę, spójrz na tę listę i sprawdź, czy możesz wyeliminować kilka z tych problemów, aby zwiększyć swoje szanse na sukces w poszukiwaniu pracy.