Przykład listu motywacyjnego w sieci Web

Umiejętność pisania, umiejętności technicznych i interpersonalnych

Skuteczny specjalista ds. Treści internetowych musi dysponować kombinacją umiejętności pisania, technicznych i interpersonalnych, ponieważ ich obowiązki nie mogą zostać przeniesione z pracy na zapleczu do spotkań z twórcami stron internetowych i dyrektorami marketingu. Oto jak ustawić swoje umiejętności pisania, a następnie przykładowy list motywacyjny.

Umiejętności pisania i redagowania

Skuteczne treści internetowe polegają na tworzeniu konwersacji nie tylko informacyjnych, ale także jako wezwanie do działania dla czytelników.

O czym jest ta strona, dla kogo jest przeznaczona i co robi? Uzyskanie tych punktów jest kluczowe dla stworzenia i rozpoznania marki.

Ponadto, efektywne pisanie w sieci informuje o użyteczności - pozwalając czytelnikom wiedzieć, gdzie mogą wejść na stronę i co mogą zrobić, mając na celu utrzymanie ich na dłużej. Solidne pisanie przekłada się także na silną pozycję SEO - im lepsza pisownia oddaje znaczenie, tym lepsza będzie strona. Użyj listu motywacyjnego, aby wyróżnić przykłady, w których stworzyłeś atrakcyjne i przyjazne dla użytkownika treści, które pomogły w zwiększeniu ruchu.

Przykładowy list motywacyjny dla specjalisty ds. Treści internetowych

Szanowny Pan Smith:

Piszę, aby wyrazić swoje zainteresowanie pozycją specjalisty ds. Treści internetowych wymienioną na Monster.com. Mam doświadczenie w budowaniu dużych, skoncentrowanych na konsumentach witryn z treścią poświęconą zdrowiu, a chociaż większość mojego doświadczenia znajduję się w świecie biznesu, rozumiem społeczną wartość sektora non-profit.

Jestem przekonany, że moje doświadczenie biznesowe będzie miało zastosowanie i że będę stanowił atut Twojej organizacji.

Do moich obowiązków należało rozwijanie i zarządzanie redakcyjnym głosem i stylem strony, cotygodniowy kalendarz redakcyjny oraz codzienne programowanie treści i produkcja strony internetowej.

Ściśle współpracowałem z pracownikami służby zdrowia i redaktorami medycznymi, aby pomóc im w dostarczaniu jak najlepszych informacji konsumentom wśród pacjentów. Ponadto pomogłem lekarzom nauczyć się wykorzystywać ich medyczne treści do pisania przyjaznego dla użytkownika, łatwego do zrozumienia tekstu.

Nauczyłem się budować silne relacje ze wszystkimi działami w organizacji i mam możliwość pracy w zespole, a także w zespołach. Potrafię współpracować z inżynierami internetowymi w rozwiązywaniu problemów technicznych i wdrażać udoskonalenia techniczne, współpracować z działem rozwoju w celu wdrażania ulepszeń projektowych i funkcjonalnych oraz monitorować statystyki witryn i przeprowadzać optymalizację pod kątem wyszukiwarek.

Dziękuję za uwagę i mam nadzieję spotkać się z wami osobiście, aby omówić to stanowisko.

Z poważaniem,

Jak wysłać list motywacyjny e-mailem

Jeśli wysyłasz list motywacyjny pocztą e-mail , wpisz swoje imię i nazwisko oraz stanowisko w temacie wiadomości e-mail i umieść swoje dane kontaktowe w podpisie e-mail . Oto przykład sformatowanej listu przewodniego e-maila .

Więcej przykładowych listów motywacyjnych

Próbki listów motywacyjnych dla różnych dziedzin kariery i poziomów zatrudnienia.

Uwaga: Ta próbka ma charakter wyłącznie orientacyjny. Listy i inną korespondencję należy edytować pod kątem osobistej sytuacji.