Przykład listu motywacyjnego z propozycją wartości

Jak zaprezentować swoją najniższą wartość w swoim liście motywacyjnym

W świecie biznesu tworzone są oferty wartości dla produktów i usług. Wartość równa się korzyści minus koszty. Jednak w odniesieniu do tej koncepcji jest to nieco bardziej skomplikowane. Aby uzyskać właściwy sposób myślenia, pomyśl o sobie jako o produkcie lub usłudze i potencjalnym pracodawcy jako o kliencie.

Masz coś do zaoferowania w zakresie swojej wykwalifikowanej pracy, a pracodawca ma koszty związane z tobą, takie jak wynagrodzenie, świadczenia, czas urlopu itp.

O ile Twoja wartość nie jest tak łatwo oceniana, jak gdybyś, powiedzmy, sokowirówką, ułatw to potencjalnemu pracodawcy.

Tutaj pojawia się propozycja wartości osobistej. Twoja propozycja wartości jest krótkim i mocnym stwierdzeniem, które pokazuje konkretną wartość, jaką przynosisz i dlaczego jesteś kwalifikowany do pracy. Można go połączyć z tradycyjnym listem motywacyjnym, aby pokazać czytelnikom, w skrócie, swoje najlepsze kwalifikacje i osiągnięcia.

Jak stworzyć propozycję wartości

Propozycja wartości realizuje kilka rzeczy. Oddziela cię od konkurencji; rzuca światło na twoje umiejętności i sposób ich zastosowania; wypełnia wszelkie luki po rozmowie kwalifikacyjnej. Aby napisać jedną, skup się na odpowiedzi na te trzy pytania:

  1. W jaki sposób firma skorzysta finansowo , zatrudniając Ciebie? Skoncentruj się na dolnej linii, a nie tylko na swoich umiejętnościach.
  2. W jaki sposób firma może skorzystać z Twojego doświadczenia? Wykorzystaj fakty i przykłady sytuacyjne, aby przekazać swoją odpowiedź.
  1. Jak jesteś wyjątkowy i różny od innych kandydatów? Pomyśl o swoich umiejętnościach i doświadczeniu. Pamiętaj, stare powiedzenie, że pracodawcy chcą zatrudnić osobę, którą wolałby zatrzymać w windzie lub spędzić dziesięć godzin na lotnisku. Czy jesteś wolontariuszem? Wspinać się po górach? Mów w kilku językach? Zaprezentuj to, co wyróżnia Cię jako osobę, a nie pracownika.

Przykładowy list motywacyjny z propozycją wartości

Oto przykład listu motywacyjnego, który zawiera pewne aspekty listu wartości.

Szanowny Pan Smith,

Mając ponad 15 lat doświadczenia w public relations i planowaniu wydarzeń, jestem idealnym kandydatem na stanowisko Event Planner w XYZ Planning Services. Chciałbym przekazać Twojej firmie rekord planowania setek udanych imprez firmowych na dużą skalę, które pozwoliły zaoszczędzić pieniądze moich klientów, jednocześnie zapewniając ich satysfakcję.

Przez ostatnie pięć lat pracowałem jako planista wydarzeń w ABC Consulting, rozwijając się dzięki trzem osobnym promocjom, dzięki mojej zdolności do osiągania opłacalnych i wysokiej jakości wyników dla moich klientów. Oto niektóre z osiągnięć na wysokim poziomie:

  • Planowanie wydarzeń na dużą skalę w wysokości 10% w ramach budżetu z moimi umiejętnościami w zakresie zarządzania finansowego i kontraktowego;

  • Utrzymywanie silnych relacji zawodowych z ponad 200 dostawcami w cateringu, miejscach, strojach i innych;

  • Osiągnięcie ponad 95% zadowolenia klienta.

Chciałbym móc wykorzystać te umiejętności i doświadczenia w XYZ Planning Services. Załączam listę referencji i zadzwonię w przyszłym tygodniu, aby omówić, w jaki sposób mogę przyczynić się do Twojej firmy. Dziękuję bardzo za uwagę.

Z poważaniem,

[Imię Nazwisko]