Rozmowy o pracę Pytania dotyczące Twoich celów kariery

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej, osoba przeprowadzająca rozmowę może zadać ci pytanie: "Jakie są Twoje długoterminowe cele zawodowe?" Jest to podobne do pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej, takich jak: " Gdzie widzisz siebie za pięć lat ?" I " Jakie są twoje cele? przez następne pięć do dziesięciu lat ? "

Pracodawca zada ci to pytanie z wielu powodów. On lub ona chce wiedzieć, czy masz jakieś długoterminowe wizje lub plany.

Pracodawcy chcą również wiedzieć, czy planujesz pozostać w swojej firmie przez jakiś czas, czy też rozważasz odejście z jak najkrótszą szansą.

Podczas wywiadu może być trudno myśleć o przyszłości, więc dobrze jest zaplanować takie pytanie. Istnieje kilka sposobów na odpowiedź. Spójrz poniżej, aby uzyskać wskazówki, jak odpowiedzieć na pytania dotyczące twoich celów zawodowych i przeczytać kilka przykładowych odpowiedzi.

Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadów na temat celów kariery

Te wskazówki pomogą Ci przygotować się na pytania dotyczące twoich celów zawodowych i miejsca, w którym sam będziesz się pojawiał w przyszłości.

Zacznij od celów krótkoterminowych, a następnie przejdź do celów długoterminowych. Prawdopodobnie masz dobre wyczucie swoich krótkoterminowych celów, takich jak znalezienie pracy u takiego pracodawcy jak ten, z którym rozmawiasz. Zacznij od opisania tych celów, a następnie przejdź do bardziej długoterminowych planów.

Jeśli nie masz jasności co do swoich celów, przejrzyj ten przewodnik, jak ustalić cele zawodowe.

Następnie poświęć trochę czasu na ustalanie swoich krótko- i długoterminowych celów zawodowych.

Wyjaśnij, jakie działania podejmiesz. Cele aukcji nie będą stanowić mocnej odpowiedzi. Chcesz również (krótko) wyjaśnić, jakie kroki podejmiesz, aby osiągnąć te cele . Na przykład, jeśli chcesz przejąć rolę kierowniczą, wyjaśnij kroki, które podjąłeś lub podejmiesz, aby zostać menedżerem.

Być może rozwijasz swoje umiejętności przywódcze, prowadząc projekty grupowe, lub planujesz wziąć udział w szeregu konferencji przywódczych, lub kontynuujesz specjalistyczną certyfikację zarządzania.

Opisanie planu pokazuje, że myślisz analitycznie o swojej przyszłości zawodowej i potencjale rozwoju w firmie. Na przykład, jeśli planujesz dalsze kształcenie, wyjaśnij to w sposób, który zwiększy twoją wartość dla firmy.

Skup się na pracodawcy. Mimo że to pytanie dotyczy Ciebie, chcesz przekazać, że nie opuścisz pracodawcy w najbliższym czasie. Wspomnij, że jednym z twoich celów jest praca w firmie takiej jak ta, z którą przeprowadzasz wywiady.

Skoncentruj się na tym, w jaki sposób dodasz wartość firmie dzięki osiągnięciu własnych celów. Przekonaj także pracodawcę, że praca dla jego firmy pomoże ci osiągnąć twoje cele dotyczące sytuacji, w której wygrasz / wygrasz.

Unikaj omawiania wynagrodzenia. Nie skupiaj się na celach związanych z zarobkami, podbiciami, premiami lub profitami. Chcesz skupić się na pracy, którą chcesz osiągnąć, a nie na pieniądzach, które chcesz zarobić.

Nie bądź zbyt szczegółowy. Chociaż chcesz przedstawić jasne cele, nie wdawaj się w zbyt wiele szczegółów. Na przykład, jeśli wiesz, że chcesz pracować dla konkretnej firmy na określonym stanowisku (nie firma lub stanowisko, z którym przeprowadzasz wywiady), nie dziel się tym z pracodawcą.

Podkreślaj bardziej ogólne cele, takie jak przyjmowanie określonych obowiązków. Pozwala to zrównoważyć jasne cele z elastycznym podejściem.

Przykłady najlepszych odpowiedzi

Oto trzy przykładowe odpowiedzi na pytania, które możesz edytować w celu dopasowania do osobistych doświadczeń i tła:

Poświęć czas na praktykę

Praktykuj głośno odpowiadanie na pytania dotyczące swoich celów zawodowych, dzięki czemu będziesz bardziej komfortowo podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Warto również przejrzeć różne pytania i odpowiedzi na pytania o pracę , abyś był w pełni przygotowany.