Dowiedz się o byciu szkolnym pracownikiem stołówki

Kiedy Adam Sandler śpiewał te słowa, a Chris Farley tańczył w kółko, złożyli hołd szkolnym pracownikom stołówki:

Obudziłem się rano,
Załóż moją nową plastikową rękawiczkę.
Podawano trochę odgrzanego steku z salisbury,
Z odrobiną miłości.
Nie mam zielonego pojęcia, z czego składa się ciasto z kurczaka
Po prostu wiem, że wszystko w porządku,
Na dole w Lunchlady Land.

Piosenka "Lunchlady Land" pojawiła się na pierwszym komediowym albumie Sandlera "They're All Gonna Laugh at You" w 1993 roku, ale to był tańczący Farley przebrany za stereotypowego pracownika kafeterii w Saturday Night Live w 1994 roku, który przyniósł piosenkę do szerokie rzesze.

Odbiło się to na ludziach, ponieważ każdy Amerykanin pamięta pracowników stołówki szkolnej i jedzenie, którym służyli.

Pracownicy kawiarni serwują śniadania i obiady dzieciom w wieku szkolnym, a czasami także latem, kiedy federalne programy finansują posiłki dla dzieci w rodzinach biednych ekonomicznie. Jest to dobra praca dla osób, które chcą wchodzić w interakcje z dziećmi, ale nie mają chęci ani zdolności do nauczania.

Proces selekcji

Pracownicy stołówek szkolnych są zatrudniani w ramach normalnego procesu zatrudniania urzędników państwowych . Zadania są publikowane na stronie internetowej każdego okręgu szkolnego. Kandydaci wypełniają pełne formularze zgłoszeniowe, a finaliści uczestniczą w procesie przesłuchania. Stanowisko nie wymaga żadnego doświadczenia i rzadko wymaga więcej niż dyplom ukończenia szkoły średniej. Proces selekcji nie jest rygorystyczny. Kontrole w tle często są jednak przeprowadzane na finalistach, ponieważ mają one dostęp do dzieci.

Edukacja, której będziesz potrzebować

Dyplom ukończenia szkoły średniej jest czasami wymagany do pracy w stołówkach szkolnych, ale często nie jest to wymagane.

Nowi pracownicy muszą być wystarczająco młodzi, aby pracować i nie są wystarczająco młodzi, aby być typowymi uczniami szkół średnich. Chociaż 16-latek może pracować, jest mało prawdopodobne, aby był zatrudniony w szkolnej stołówce. Taki uczeń musiałby porzucić szkołę, a następnie wrócić do szkoły do ​​pracy.

W związku z tym pracownicy kafeterii mają co najmniej 18 lat.

Doświadczenie, którego potrzebujesz

Doświadczenie nie jest potrzebne do pracy w kafeterii. Poprzednie zatrudnienie w branży restauracyjnej jest pomocne, ale niekonieczne. Szkolenie w miejscu pracy jest wystarczające, aby przygotować nowe wynagrodzenie za codzienne zadania związane z pracą.

Co będziesz robić

Pracownicy stołówek szkolnych to tylko jedna z wielu grup osób, które przyczyniają się do edukacji dzieci. Współpracują z nauczycielami , trenerami , doradcami , bibliotekarzami i innymi pracownikami szkoły, aby pomóc dzieciom w pełni wykorzystać ich lata szkolne.

Dietetycy, dietetycy i inni odpowiednio wyszkoleni pracownicy planują menu na posiłki dla dzieci w wieku szkolnym. Te menu muszą spełniać rygorystyczne standardy żywieniowe.

Menedżerowie kawiarni upewniają się, że pracownicy stołówek mają żywność i zapasy potrzebne do obsługi wszystkich pozycji w menu. Pracownicy kafeterii często sprawdzają swój zapas żywności i zapasów, aby mogli ostrzec swoich kierowników, gdy zauważą, że mogą nie mieć tego, czego potrzebują. Takie postępowanie wymaga przenoszenia ciężkich skrzynek i sprzętu.

Pracownicy kafeterii noszą ubrania ochronne, takie jak plastikowe rękawiczki i siatki na włosy. Nie tylko obrzydzenie włosów w sosie jest obrzydliwe, ale także niehigieniczne.

Gdy pracownicy stołówki przygotowują jedzenie, muszą starać się o bezpieczeństwo żywności. U młodszych dzieci choroby przenoszone przez żywność mogą być śmiertelne.

Pracownicy kafeterii unikają zanieczyszczających żywność. Na przykład zmieniają rękawiczki między operowaniem surowym mięsem lub drobiem a obsługą warzyw. Zapewniają one rutynowe sprzątanie wyposażenia kuchni, pomieszczeń do przygotowywania posiłków i jadalni.

Pracownicy kafeterii często wykonują obowiązki kasjerskie. Biorą opłaty dla dzieci za śniadania i obiady i wprowadzają odpowiednie zmiany. Muszą mieć świadomość, które dzieci otrzymują subsydiowane przez rząd posiłki bezpłatne lub po obniżonej cenie. Pracownicy kafeterii zachowują te informacje w tajemnicy, aby inne dzieci nie miały amunicji do drwin, dokuczania lub zastraszania tych dzieci, które otrzymują te świadczenia rządowe.

Co zarabiasz

Pracownicy kafeterii otrzymują wynagrodzenie w wysokości od 9 do 16 USD za godzinę.

Jeśli pracują w pełnym wymiarze godzin, prawdopodobnie otrzymają lepszy niż przeciętny pakiet świadczeń. Pracownicy niepełnoetatowi mogą również otrzymywać świadczenia, ale niektóre świadczenia mogą być proporcjonalne proporcjonalnie do liczby godzin w tygodniu, w których pracują.