Radzenie sobie z nękaniem w miejscu pracy

Strategie zwalczania nękania i nękania w miejscu pracy

Wielu pracowników branży prawniczej doświadcza nękania w miejscu pracy - poniżającego, obraźliwego lub autorytarnego zachowania. Badania pokazują, że mniej niż jedna na dziesięć ofiar nękania w miejscu pracy pozwala osobie popełniającej wykroczenie wiedzieć, że jej nie lubi. Kiedy pracownicy nie podejmują działań związanych z nękaniem , są znacznie mniej wydajni w miejscu pracy. Ponadto nękanie w miejscu pracy może mieć negatywny wpływ na firmę prawniczą lub organizację.

Jeśli jesteś celem prześladowcy, poniżej przedstawiamy kilka strategii oferowanych przez ekspertów w miejscu pracy i prawników zajmujących się zatrudnieniem, aby poradzić sobie z nękaniem w miejscu pracy i znęcaniem.

Aby uzyskać dodatkowe informacje na temat nękania w miejscu pracy, zapoznaj się z następującymi artykułami:

Niech Łupiciel zna zachowanie jest niechciany

"Zastraszany cel może najpierw spróbować rozwiązać problem bezpośrednio z tyranem, szczególnie jeśli jest to subtelniejsza forma zastraszania (tj. Wyjaśnienie, że obłudne lub sarkastyczne komentarze nie są odpowiednie, nie profesjonalne i nie doceniane)" - wyjaśnia Christina Stovall, Dyrektor Centrum Obsługi Zasobów Ludzkich dla firmy outsourcingowej HR Odyssey OneSource. "Jeśli prześladowanie ma poważniejszy charakter lub jeśli celem jest próba rozwiązania problemu, ale bez skutku lub jeśli prześladowanie się pogorszyło, to nadszedł czas, aby powiedzieć o tym komuś innemu" - radzi.

Co najmniej ofiary bullyingu lub agresywnego zachowania powinny powiedzieć łobuzowi, że zachowanie jest nieodpowiednie i niepożądane, mówi Josh Van Kampen, Esq., Adwokat w Charlotte w Północnej Karolinie. Zakładając, że jest emocjonalnie bezpieczny, poproś osobę na lunch, aby porozmawiać na ten temat i jak możesz być bardziej produktywny razem, dr Robyn Odegaard, właściciel firmy mówienia / konsultingu i założyciel "Stop The Drama"!

Kampania, sugeruje.

Zgłoś nadużycie

Ofiary nękania w miejscu pracy powinny natychmiast zgłosić niewłaściwe postępowanie swoim przełożonym i personelowi, doradza adwokat Angela J. Reddock, National Workplace Expert i partner zarządzający Reddock Law Group, firmy zajmującej się prawem pracy i prawem pracy w Los Angeles w Kalifornii. "Pracownicy nie powinni zostawać sami, aby samodzielnie zajmować się takimi sprawami, powinni uzyskać wsparcie wyszkolonych specjalistów i zapewnić im wsparcie i wsparcie firmy w radzeniu sobie z takimi problemami", mówi Reddock.

Jednakże Van Kampen zauważa, że ​​chociaż ofiary mają możliwość zgłaszania zachowań do zasobów ludzkich, takie działania mogą nie zawsze okazać się owocne. "Ze względu na luki w ochronie prawnej w zastraszającym otoczeniu, mogą być one pozbawione ochrony przed odwetem za zgłaszanie zachowań agresywnych" - informuje Van Kampen. "Jeśli tyran jest twoim szefem, twoje ograniczenie jest często ograniczone."

"Podobnie jak w przypadku wszelkich nadużyć, istnieje pewien koszt alternatywny związany z uruchomieniem spustu: strach przed zwolnieniem, odwet lub utrata reputacji" - mówi Roy Cohen, trener karier i autor przewodnika The Wall Street Professional Survival Guide . "Nawet, gdy konsultowany jest dział HR, ofiara może niestety ponosić zbyt duże obciążenie, gdy proces ten obejmuje wysoko postawionego menedżera lub menedżera, który ma duży wpływ na wyniki finansowe.

Są to klienci, których często widzę w mojej praktyce i są albo sparaliżowani strachem, albo zdesperowani, by wyjść z sytuacji. "

Dokumentuj zachowanie

"Zawsze twórz pisemne zapisy opisujące odpowiednie zachowanie, datę, godzinę i miejsce, w którym się on pojawił, i kto jeszcze był obecny", mówi Joseph Cilona, ​​licencjonowany psycholog kliniczny z siedzibą w Manhattanie, trener biznesu i osobisty, autor i uznany w kraju ekspert w dziedzinie psychologii . Doradza ofiarom prześladowania, aby zachowali kopię dla siebie i dostarczają kopię swoim przełożonym, działowi HR i innym odpowiednim współpracownikom. "Jeśli sytuacja ulegnie eskalacji, lub wystąpią oficjalne lub prawne konsekwencje, pisemna dokumentacja będzie najważniejszą rzeczą, jaką możesz mieć, aby chronić siebie i swoją pracę, a jeśli nie jest to udokumentowane, równie dobrze mogłoby się nie zdarzyć" - mówi.

Zgadza się Van Kampen. "Ofiara jest mądra, aby zebrać dowód na to, że doszło do zastraszania, na przykład niektóre stany, takie jak Północna Karolina, pozwalają stronie na rozmowę nagrać rozmowę z inną osobą bez powiadomienia drugiej strony, że jest ona nagrywana", Van Kampen notatki. "Istnienie takich dowodów może zmusić pracodawcę do podjęcia skutecznych działań zaradczych w odpowiedzi na zastraszanie, niż mogłoby być inaczej." W "powiedział, powiedziała" scenariusze, pracodawcy niezmiennie nie podejmują działań przeciwko napastnikowi ", mówi.

Zapoznaj się z polityką pracodawcy

Jeśli Twoja firma ma podręcznik pracownika, ustal, czy istnieje oficjalna polityka dotycząca nękania. "Temat jest obecnie przedmiotem szczególnej uwagi - i słusznie - a świadomość potencjalnie wrogiej sytuacji będzie miejmy nadzieję poważnie potraktowana" - zauważa Cohen. Praktycznie wszystkie średnie i duże firmy mają strategie nękania, które mogą potencjalnie uchwycić zastraszanie. "Niestety, jak wiele ofiar molestowania seksualnego może potwierdzić, te procesy składania skarg są dalekie od skutecznych rozwiązań w wielu przypadkach nękania, a pracownicy korzystający z ich praw w ramach takiej polityki mogą czasem być celem odwetu" - ostrzega Van Kampen.

"Niestety, dla celów zastraszania, mogą nie być chronione za zgłaszanie zachowań agresywnych, chyba że zachowanie stanowi bezprawne nękanie w ramach prawa pracy cywilnej, takiego jak tytuł VII, Ustawa o Amerykanach z niepełnosprawnościami lub Ustawa o dyskryminacji ze względu na wiek. , jeśli sprawca skierował się do ofiary, ale jego motywacja nie opiera się na rasie, płci, niepełnosprawności, wieku lub innej kategorii chronionej ofiary, przepisy dotyczące zatrudnienia prawdopodobnie nie chronią ofiary przed represjami ze strony pracodawcy ". Van Kampen stwierdza.

Znajdź sprzymierzeńca

Duże firmy często mają rzecznika, osobę odpowiedzialną za badanie i rozwiązywanie tego typu spraw - mówi Cohen. Ponieważ dział HR zazwyczaj reprezentuje interesy firmy - to znaczy, dopóki sprawa nie okaże się szkodliwa, co często jest zbyt późno - ombudsman może zaoferować bardziej bezstronne forum do rozstrzygania tych skarg.

Szukaj pomocy medycznej

Ofiary prześladowań powinny również uzyskać pomoc lekarską za pośrednictwem Programów Pomocy dla Pracowników, jeśli są oferowane przez pracodawcę lub za pośrednictwem ich lekarza pierwszego kontaktu, doradza Van Kampen. "W przypadku braku dokumentacji medycznej wykazującej, że doznano urazu emocjonalnego, sąd lub ława przysięgłych niechętnie odniosą znaczące szkody, nawet jeśli zachowanie zastraszania zostanie uznane za bezprawne."

Zbadaj Bully'ego

Cohen sugeruje wykonanie własnego sprawdzenia tła u łobuza. "Internet oferuje ogromny potencjał w zakresie badania historii i procesów, a także zapewnia niemal całkowitą anonimowość, możesz więc ustalić, czy osoba, która cię nęka, zrobiła to wcześniej i jak została potraktowana" - stwierdza.