Dlaczego równowaga pomiędzy pracą a życiem jest dla większości kobiet

Bilans praca-życie nie identyfikuje dzisiejszej kobiety i jej potrzeb

Obraz systemu operacyjnego

Masz dość słuchania pojęcia równowagi między życiem zawodowym a prywatnym? Wiele kobiet. Termin został ukuty w celu identyfikacji sprzecznych żądań kobiet. Zostało to prawdopodobnie wymyślone przez kobiety lub kobietę, która chciała uzyskać wiadomość: "nie możemy zrobić wszystkiego".

Pod tym względem termin jest nieco seksistowski, ponieważ nie był celem ani nie został zidentyfikowany przez mężczyzn. Kiedy po raz ostatni słyszałeś, jak mężczyzna powiedział, że potrzebuje lepszego balansu w swoim życiu, aby zabrać dzieci do parku?

I dlaczego mężczyźni nie szukają lepszej równowagi swojego życia? Jeśli mieliby w większym stopniu zajmować się pracami domowymi i wychowywaniem dzieci , kobiety mogą nie być tak cienkie.

Prawda jest taka, że ​​żyjemy w zmieniającym się społeczeństwie, w którym mężczyźni pomagają, a nie pięćdziesiąt lat temu. Dziś jest więcej samotnych ojców niż dwadzieścia lat temu (samotni tatusiowie nie ze względu na owdowiałość). Mężczyźni powoli stają się coraz bardziej wychowujący i wspierający żony, które chcą wrócić do szkoły. Ale dzieje się to cicho, gospodarstwo domowe - społeczeństwo w ogóle nie akceptuje tego, że mężczyźni wnoszą większy wkład.

Mimo to kobiety nadal zmagają się z tym, czego się od nich oczekuje - lub z tym, co ich zdaniem się od nich oczekuje. Kobiety starają się być super żonami, super matkami i kobietami w karierze. Przez cały czas podkreślają, że się starzeją, przybierają na wadze i rywalizują z młodszymi kobietami na rynku pracy.

Pojęcie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym nie identyfikuje tego, czego naprawdę potrzebują kobiety

Zwrot "równowaga między życiem zawodowym a prywatnym" wywołuje obraz skali (coś, co kobiety często są w stanie wojny) z pracą z jednej strony i rodziną i / lub innymi osobistymi relacjami z drugiej strony.

Pośrodku znajduje się kobieta z obiema rękami wyciągniętymi, starając się wszystko zrównoważyć. Kobieta przedstawia stabilizator złapany w środku, dzieląc jej życie na dwie części - gdzie czuje, że powinna być i gdzie społeczeństwo mówi, że powinna być.

Ale kobieta to cała istota, a skupienie powinno dotyczyć jej jako całości, a nie tylko dwóch (ważnych) aspektów jej życia.

"Ta lub ta" definicja "życia zawodowego" ma na celu zdefiniowanie kobiet jako służących w dwóch całkowicie odrębnych rolach: pracowników lub opiekunów . Kobiety wykonują te (i wiele innych) ról, ale nie należy ich przedstawiać wcieleniem tych ról.

Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym została sprzedana kobietom jako klucz do szczęścia, sugerując, że wszystko, co musimy zrobić, to po prostu znaleźć sposób na lepsze wypełnienie naszych ról bez szaleństwa. Najważniejszym przesłaniem (nieuczciwie) sprzedanym kobietom jest to, że gdybyśmy tylko priorytetowo potraktowali nasze życie zawodowe, mielibyśmy więcej czasu na spędzanie z przyjaciółmi, rodziną i na sobie. Problem polega na tym, że osiągnięcie bardziej osobistego czasu wymaga znacznej ilości pracy, a termin "równowaga" staje się dyskusyjny. Bardzo niewiele osób może lub chciałoby spędzić połowę swojego czasu pracy, a połowa czasu nie pracuje.

Jest mnóstwo kobiet, które nie mają pracy poza domem i potrzebują więcej równowagi w swoim życiu. A co z kobietami w karierze, które kochają swoją pracę, więc próbując dodać więcej czasu (bilansu) do pieczenia ciasteczek w domu byłoby na ich szkodę?

Określenie "równowaga między życiem zawodowym a prywatnym" oznacza, że ​​najpierw należy zachować równowagę (nie ma), a jeśli tego nie mamy, coś jest z nami nie tak.

Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym to tylko jedno zadanie dla kobiet, aby spróbować znaleźć czas, na który warto się starać; jeszcze jedna rzecz na naszej długiej liście, która kończy się niepowodzeniem i źle się czuje, nieosiągając w ciągu jednego dnia.

Myślenie, że możemy osiągnąć lepszą równowagę między życiem zawodowym, po prostu poprzez nadawanie wyższego priorytetu, lepszą organizację lub poprzez staranie się, jest w najlepszym przypadku głupotą.

Część 2: Kolejny podwójny standard stosowany wobec kobiet