Podwójny standard równowagi między życiem zawodowym a prywatnym

Dlaczego równowaga pomiędzy pracą a życiem jest dla większości kobiet

Tradycyjnie uważano, że mężczyźni są opiekunami i głównymi dostawcami dla swoich rodzin, a zatem, jeśli spędzają więcej czasu w biurze, łączą się w sieci (spotykają się z innymi mężczyznami), a nawet poświęcają czas na edukację, którą ceniono za ich pracę. jeździć i chwalić za swoje sukcesy poza domem. Mężczyźni są powszechnie określani jako "dobrzy dostawcy", gdy ich wartość jest podsumowywana.

Kobiety są bardziej skłonne do pochwały za bycie dobrymi żonami i matkami na długo przed tym, zanim można je nazwać masowo jako "dobrymi dostawcami".

Mężczyzn często oczekuje się, że będą agresywni w biznesie - być goniącymi i nie są wysoce krytykowani za pracę przed rodziną, ponieważ w końcu służą rodzinie, zapewniając, że ich potrzeby są zaspokajane przez przyzwoite dochody. Zakłada się, że kobiety są bardziej posłuszne i mniej skuteczne w biznesie - niektóre statystyki pokazują, że nie jest to prawda.

Cena sukcesu

Kiedy kobiety starają się osiągnąć sukces, często przypomina się im, że cena pracy (lub nauki) spóźnia się kosztem ich małżonków, dzieci i przyjaciół, a nawet na własny koszt (kiedykolwiek powiedziano, że będziesz żałować kariery teraz ponieważ tracisz życie młodych dzieci?)

Najważniejsze jest to, że w większości społeczeństw na całym świecie mężczyźni tracą czas na to, że kobietom nie wystarcza określenie ról, które powinny odgrywać w życiu.

A kiedy "on" ma to wszystko, to jest szlachetne, kiedy "ona" ma to wszystko, kobieta może być pytana o jej wartości i priorytety w życiu.

Mężczyźni są bardziej skuteczni w zdobywaniu tego, co chcą

Mężczyźni generalnie lepiej potwierdzają i wyrażają swoje potrzeby. Biologia, przyroda i społeczeństwo lepiej przygotowują chłopców, aby weszli w dorosłość jako liderzy niż w przypadku dziewcząt.

Dziewczęta otrzymują lalki do zabawy i mogą być zniechęcane do uprawiania matematyki i przedmiotów ścisłych, a na pewno niewielu może twierdzić, że kobiety mają trudniejsze czasy, aby wyprzedzić świat korporacyjny, niż większość mężczyzn.

Bycie agresywnym może być świetną jakością, gdy jest hartowane z dojrzałością; bycie agresywnym we właściwy sposób może pomóc większości z nas czerpać więcej z życia - ale wiele kobiet często boi się prosić o zaspokojenie własnych potrzeb.

Mężczyźni mogą częściej uprawiać golf, spać, uprawiać sport lub chodzić na siłownię niż kobiety, ponieważ gdy kobieta żąda, może być postrzegana jako apodyktyczna, jęcząca lub jako samolubna matka /żona.

Mężczyźni nie są złymi facetami, ale kobiety to robią

Podobnie jak kobiety, mężczyźni mogą być także wspaniałymi opiekunami, pomocnikami i autentycznie wspierającymi kobiety w swoim życiu - ale mężczyźni wciąż mogą nie widzieć tego, czego chcą ich partnerzy tak wyraźnie, jak często potrafią kobiety. Chociaż może to brzmieć jak ogólne uogólnienie, nawet mężczyźni, którzy są wysoce pomocni i pomocni, mogą potrzebować swoich partnerek, aby powiedzieć im, czego chcą i potrzebują. To tam może obowiązywać stary stereotyp "Mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus". Mężczyźni i kobiety po prostu myślą inaczej o wielu rzeczach, ale mężczyźni często pomagają - zwłaszcza, gdy istnieje problem do rozwiązania, jeśli wiedzą tylko, na czym polega problem.

Dowody wspierające obecne stereotypy są jasne i szerzą się w świecie pracy. Kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni za wykonywanie tych samych zawodów. Bardziej prawdopodobne jest, że zostaną oddani do awansu, a ich przebicia są mniejsze. Mężczyźni nigdy nie uderzają w "szklany sufit" - ten termin został stworzony, by zdefiniować przeszkodę, która dotyczy tylko kobiet.

Kobiety z mniejszości są często stereotypizowane jako samotne matki. I prawdą jest, że więcej samotnych matek to mniejszości, ale ma to znacznie więcej wspólnego z ograniczeniami społecznymi i ekonomicznymi, które często opierają się na dyskryminacji i mniejszych szansach niż bycie mniejszością. Niestety dla jakiejkolwiek mniejszości - mężczyzny lub kobiety istnieje nierówność: pracujcie ciężko, zarabiaj mniej, ponieważ jesteście mniejszością. Jeśli chodzi o dochody, mniejszościowe kobiety za dolara zarabiają mniej niż reszta społeczeństwa.

Jak zatem kobiety, które mogą potrzebować więcej pracy niż mężczyzna, aby zarobić na tyle, by zapewnić swoim rodzinom "lepsze" balansowanie swoim życiem?

Od kiedy łona jest czymś złym?

Kobiety są również postrzegane jako mniej pożądane kandydatki do lustracji i kluczowych stanowisk korporacyjnych z powodu "ryzyka", że mogą zajść w ciążę i zrzucić swoją karierę w dowolnym momencie. Społeczeństwo wciąż traktuje kobiety jak żony i matki jako pierwsze, a pod koniec listy "kobieta jest", jako ekonomiczne potęgi. W wyniku tego myślenia oczekuje się, że gdy dziecko się urodzi, kobiety będą miały wolne, lub rzucić pracę, aby założyć rodzinę. Mężczyźni nie są postrzegani jako "ryzykujący kandydat do konfliktu rodzinnego", a większość firm w Stanach Zjednoczonych nie zezwala nawet mężczyznom na skorzystanie z urlopu macierzyńskiego w domu z małymi dziećmi, nawet jeśli zechcą.

Problem polega nie tylko na tym, że kobiety muszą nadal zwalczać nierówność płci - coś, z czym walczymy (prawdopodobnie) od samego początku. Problem polega na tym, że nowe żądania i osąd kobiet, które mają osiągnąć lepszą równowagę "praca-życie", tylko dodały nam talerze.

Problem polega na równowadze "praca-życie", kiedy zastanawiasz się nad tym, co miało oznaczać, prawie brzmi tak, jakby został wymyślony przez mężczyznę, ponieważ sugeruje, że możemy mieć karierę, dzieci i czysty dom, jeśli tylko ustalimy priorytety i pracujemy. trudniej "balansować" naszym życiem. A jeśli jesteśmy w tym dobrzy, możemy nawet uzyskać trochę "wolnego czasu na dobre zachowanie", aby wydać na siebie.