Jak utworzyć system wsparcia Rock Work Solid

Powrót z urlopu macierzyńskiego jest łatwiejszy dzięki odrobinie pomocy

Kiedy wrócisz z urlopu macierzyńskiego, będziesz potrzebować pomocy. Naprawdę trudno jest zrobić wszystko samemu. To, czego potrzebujesz w pracy, tak jak w domu, to system wsparcia, na który możesz liczyć.

System wsparcia miejsca pracy składa się głównie z osób w Twojej firmie, na których możesz liczyć zarówno w zakresie wsparcia osobistego, jak i zawodowego. Może również obejmować osoby spoza organizacji, które mogą dać ci inną perspektywę niż inna kultura pracy.

Ci ludzie znają twoje mocne i słabe strony, chcą widzieć, że ci się udało, są dobrymi słuchaczami i wezmą telefon, gdy zadzwonisz.

W domu, rozwijasz system wsparcia, aby pomóc Ci w nowych obowiązkach. Oto, jak stworzyć solidny zespół wsparcia w miejscu pracy, który pomoże ci przejść do pracy w macierzyństwie.

Rozpoznano, że wiele się zmieniło, włączając Ciebie

Jeśli masz 12 tygodni urlopu macierzyńskiego, wiele rzeczy zmieniło się w ciągu jednego kwartału. Jakie zasady zostały zmienione, które mogą wpłynąć na twoją pracę? Kto otrzymał promocję lub zmienił stanowiska, do których musisz się dostosować? Jakie nowe produkty i usługi zostały wprowadzone, abyś mógł szybko zacząć?

Zwróć też uwagę, jak się zmieniłeś. Chociaż Twoje stanowisko mogło się nie zmienić, to w jaki sposób będziesz robić interesy. Jednym z twoich najważniejszych priorytetów jest troska o twoją rodzinę, co może wpłynąć na twoje decyzje. Przed dzieckiem możesz pracować w szybkim tempie.

Teraz, gdy jesteś pozbawiony snu i może pompujesz w pracy, twoje tempo się zmieni. System wsparcia miejsca pracy będzie wspierał "nowego ciebie", zaakceptuje twoje nowe tempo i pomoże ci je zaakceptować.

Zapoznaj się z nowym użytkownikiem

Niezależnie od tego, czy wracasz z pierwszego, czy drugiego urlopu macierzyńskiego, możesz czuć się zagubiony i samotny ze swoimi problemami.

Włączanie macierzyństwa w pracę to nie żart! Jest to nowa norma, którą musisz odkryć dzięki nowym ograniczeniom, które trafisz. Zanim zaczniesz budować swój system wsparcia, dokonaj odrobiny samopoznania.

Zapewne doceniasz czas spędzony z rodziną, dobre zarządzanie czasem i efektywny proces pracy. Witamy w pracy macierzyństwo! Chcesz ciężko pracować, więc czujesz się dobrze w domu z rodziną. Poza tym, co jeszcze jest dla ciebie ważne, że jesteś pracującą mamą ? Poznaj swoje potrzeby i potrzeby, abyś był jasny, gdy docierał do innych w pracy.

Podejmij działanie na twoich największych walkach

Użyj 5W, kto, co, gdzie, kiedy i dlaczego, aby stworzyć, zbudować i rozwinąć system wsparcia miejsca pracy. Do kogo chcesz dołączyć do zespołu wsparcia? Chcesz wybrać ludzi, którzy pomogli Ci w przeszłości, którzy chcą, abyś odniósł sukces w pracy iw domu, i dobrze cię rozumieć, szczególnie "nowy" ty.

Jakiej pomocy potrzebujesz? W jakich obszarach jesteś słaby lub nie masz czasu? Którzy klienci już z tobą nie współpracują? Jakie zadania chcesz powierzyć?

Gdzie potrzebujesz pomocy? Czy jest to miejsce poza terenem firmy? Czy podróż, której nie chcesz kontynuować? Czy musisz spotkać się gdzieś na lunch, aby porozmawiać o swoim powrocie z urlopu macierzyńskiego?

Kiedy potrzebny jest zespół wsparcia? Czy jest pora dnia, miesiąca lub roku, której potrzebujesz najbardziej? Czy masz dostęp do kalendarza zespołu, aby zobaczyć, kto może pomóc i kiedy?

Wykorzystaj swoje mocne strony, aby oddać

Przyjaźń to dwukierunkowa ulica. Dotyczy to także przyjaźni w pracy. Ludzie będą dawać, jeśli jesteś gotów oddać. Najprostszym sposobem, aby zwrócić, jest pomoc w sprawach, w których jesteś silny. Czy łatwo jest ci uspokoić pogardzanego klienta? Oferta obsługi trudnego połączenia konferencyjnego. Czy dajesz prezentację o swojej firmie na spacerze w parku? Następnie zaoferuj swoje usługi prezentacji! Przygotuj się na zaoferowanie swoich mocnych stron, gdy sięgniesz do systemu wsparcia w miejscu pracy.

Bądź też czujny, by zaskakiwać ludzi Twoją pomocą, gdy jej najbardziej potrzebują.

Po powrocie do pracy po urlopie macierzyńskim możesz stać się pracującą mamą, na którą inni zwracają uwagę. Bądź dostępny i otwarty na nowe pracujące mamy (i tatusiowie!) , Mogą potrzebować tego samego wsparcia, jakiego potrzebujesz, gdy po raz pierwszy wrócisz do pracy.

Pomyśl o swoim systemie jako pracy w toku

Twoje potrzeby będą się zmieniały z biegiem czasu, więc utrzymaj swoją grupę w świeżości. Ludzie zmieniają firmy lub zakładają rodziny, a nowi pracownicy ze świeżą perspektywą mogą nieco poprawić sytuację. Dodatkowo, twój system wsparcia zmniejszy się i zwiększy w zależności od twoich potrzeb i dostępności innych.

Traktuj to jako pracę w toku, zawsze. Będą dni, kiedy przybijasz je do pracy, a inne, kiedy zgubisz się. Ale dzięki solidnemu systemowi wsparcia miejsca pracy będziesz wiedział, że możesz zrozumieć.