Co to jest budowanie zespołu?

Możesz użyć Budowania Zespołu, aby włączyć grupę osób do zespołu

Budowanie zespołu to proces przekształcania grupy indywidualnych współpracowników w spójny zespół . Zespół to grupa osób zorganizowanych w celu współdziałania i współdziałania w celu zaspokojenia potrzeb swoich klientów poprzez osiągnięcie ich celu i celów .

Budowanie zespołu może obejmować codzienne interakcje, w które angażują się pracownicy podczas wspólnej pracy w celu spełnienia wymagań związanych z ich pracą.

Może również obejmować zorganizowane działania i ćwiczenia, które mogą prowadzić pracownicy. Lub, przy odpowiednim budżecie i celach, menedżerowie mogą zawrzeć umowę o ułatwienie z zasobem zewnętrznym .

Bez względu na to, jak zdecydujesz się zbudować grupę pracowników w zespole, powstałe w ten sposób więzy umożliwią im skuteczniejszą pracę i cele Twojej organizacji niż niewiązana grupa. Tak długo, jak koncentrujesz się na budowaniu zespołu, które nadają się do realizacji rzeczywistej pracy zespołu, skutecznie budujesz zespół.

Wewnętrzne możliwości budowania zespołu

Przy odrobinie praktyki grupy pracowników, takie jak działy, zespoły produktowe, zespoły marketingowe i inne, mogą korzystać z innego pracownika w celu ułatwienia sesji grupy. Kierownik zespołu lub kierownik często ułatwiają serię spotkań, podczas których pracownicy poznają się i rozwijają spójne relacje robocze.

W większej organizacji pracownicy rozwoju organizacji mogą prowadzić sesje integracyjne. Wielu praktyków HR również czuje się wygodnie podczas sesji integracyjnych.

Ale budowanie zespołu nie zawsze musi mieć spotkanie lub ułatwione spotkanie, aby osiągnąć cel spójnego zespołu.

Możesz budować swoje zespoły, organizując działania i zabawne wydarzenia, które członkowie zespołu mogą wspólnie.

Zacznij od pikniku oddziałowego, korzystając z kilku godzin w ciągu dnia roboczego, aby odwiedzić pobliski park. Możesz grillować poza biurem i sugerować pracownikom przyniesienie danie. Możesz też zamówić pizzę lub lunch od lokalnego zakładu gastronomicznego lub restauracji. Celem, którym dzielisz się z pracownikami, jest gromadzenie się w celu dzielenia się rozmowami podczas posiłku.

Jedynym wymaganiem, które powinieneś rozważyć, kiedy budowanie zespołu jest twoim celem, jest to, że członkowie zespołu potrzebują, na przykład, zjeść obiad razem i nie spożywać posiłków w pojedynczych biurach.

Możesz sponsorować działania, w których pracownicy spotykają się dla zabawy. Kręgle, lunch wigilijny, malowanie obrazów pod kierunkiem lakierni, rejsy po rzece na łodzi pasażerskiej, prezentacje klubów komediowych i mecze baseballowe pasują do rachunku. Rzeczywiście, wydarzenia, które twoja drużyna może zrobić lub wspólnie uczestniczyć w budowaniu zespołu, są tak nieskończone, jak wyobraźnia zespołu.

Jedynym zastrzeżeniem, o którym musisz pamiętać, jest to, że wydarzenia, które są fizycznie trudne, takie jak wspinaczka i liny, mogą powodować strach i dni strachu w umysłach nieaktywnych fizycznie lub zagrożonych pracowników.

Tak więc, aby budować zespół, trzymaj się z dala od wszelkiego rodzaju zdarzeń, w których każdy pracownik nie byłby w stanie uczestniczyć w komfortowy sposób bez strachu i niepokoju.

Szukasz pomysłów? Oto piętnaście działań budowania zespołu , które możesz wykonywać w pracy lub w swojej okolicy. Są niedrogie, nie przerażające, zabawne i budują swój zespół.

Korzystanie z zewnętrznego Facilitation

Korzystając z zewnętrznego facylitatora do budowania zespołu, grupy mogą uczestniczyć w zorganizowanych działaniach mających na celu pomoc pracownikom w łączeniu się w efektywny zespół. Ogólnie rzecz biorąc, facylitator współpracuje z grupą pracowników w celu zaprojektowania działań lub sesji budowania zespołu. Działania zespołu budującego będą najbardziej skuteczne, gdy zostaną dostosowane do potrzeb Twojej grupy. Generowanie zespołu w grupie może mieć pozytywny wpływ, ale nie jest tak blisko, jak udane wydarzenie.

Sesje te mogą obejmować lodołamacze , tematy dyskusji, gry, zadania współpracy i grupową burzę mózgów. Rolą zewnętrznego facylitatora w tych wydarzeniach jest pomoc w osiągnięciu celów. Upewnij się, że wydarzenie jest zintegrowane z Twoją codzienną pracą, dzięki czemu wyniki będą kontynuowane po wydarzeniu.

Jeśli chcesz mieć efektywny zespół, który produkuje wyniki potrzebne Twojej organizacji, musisz zwrócić uwagę zarówno na proces, jak i na budowanie zespołu. W rzeczywistości 80 procent sukcesu zespołu wynika z budowania zespołu i spójnych relacji roboczych. 20 procent jest w trakcie - wiedząc, co robić.

Zobacz, jak ważne jest budowanie zespołu w ogólnym schemacie rzeczy?

Więcej zasobów do budowania zespołu i sukcesu zespołu