10 wskazówek dla lepszej pracy zespołowej

Drużyny, które poprawiają te czynniki, odnoszą sukces

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, w jaki sposób niektóre grupy robocze wykazują efektywną pracę zespołową, a inne pozostają dysfunkcyjne na całe życie zespołu? Skuteczna praca zespołowa jest jednocześnie niezwykle prosta i trudna. Właśnie dlatego tak wiele zespołów ma problemy z uzyskaniem właściwych relacji, interakcji i wykonywania zadań. Ich sukces zależy od tych czynników.

Bez względu na zespół lub powód istnienia, ludzie są w miksie, a każdy członek zespołu przynosi ze sobą cały bagaż - na dobre i na złe.

Tak więc, różnorodni ludzie z różnymi doświadczeniami życiowymi, różnymi doświadczeniami zawodowymi i różnym stopniem powodzenia w pracy z byłymi zespołami i realizacją wcześniejszych misji zespołowych skupiają się wokół nowej misji.

Biorąc pod uwagę złożoność tworzenia zespołu, w tym świadomie lub nieświadomie, rozwijając normy i wytyczne dotyczące interakcji zespołowej , znalezienie skutecznego, działającego zespołu jest wręcz niesamowite.

Możesz znacząco zwiększyć szanse zespołów, do których dołączasz lub które chcesz nadzorować, aby wnieść potrzebne wkłady. Biorąc pod uwagę odpowiednie wsparcie i opiekę, zespoły mogą osiągnąć sukces wykraczający poza najśmielsze marzenia. Nie pozwól, by cokolwiek cię powstrzymało, gdy pomagasz swoim zespołom odnosić sukcesy.

Zespoły mają podstawowe potrzeby, które muszą zostać potwierdzone i spełnione, jeśli oczekujesz od swoich zespołów największego sukcesu. Żadna drużyna nie odniesie sukcesu, jeśli te podstawy nie istnieją.

Klucze do udanej pracy zespołowej

Te dziesięć wskazówek opisuje środowisko, które musi występować w zespole, aby udana praca zespołowa miała miejsce.

Udana praca zespołowa jest kamieniem węgielnym do stworzenia działającego, wnoszącego wkład zespołu.

Jeśli zespół może uzyskać te dziesięć czynników w porządku, nastąpi sukces i satysfakcjonujące poczucie pracy zespołowej. Nie zawsze jest to zadanie, które wyzwala zespoły w ich postępach, to relacje i małe rzeczy, które dzieją się z dnia na dzień. Jeśli członkowie zespołu mogą wznieść się ponad rów, mogą osiągnąć wielkość. Znasz składniki sukcesu. Dlaczego by ich nie zrealizować?

Więcej o pracy zespołowej