Jak zbudować kulturę pracy zespołowej w swojej organizacji

Czy ciężkie rzeczy, aby praca zespołowa zwyciężyła w Twoim miejscu pracy

Wspieranie pracy zespołowej tworzy kulturę pracy, która ceni współpracę. W środowisku pracy zespołowej ludzie rozumieją i wierzą, że myślenie, planowanie, decyzje i działania są lepsze, gdy są podejmowane wspólnie. Ludzie rozpoznają, a nawet przyswajają przekonanie, że "nikt z nas nie jest tak dobry jak my wszyscy". ("Piątka")

Trudno znaleźć miejsca pracy, które stanowią przykład pracy zespołowej. W Stanach Zjednoczonych nasze instytucje, takie jak szkoły, nasze struktury rodzinne i nasze rozrywki podkreślają zwycięstwo, bycie najlepszym i wyjście na szczyt.

Pracownicy rzadko wychowują się w środowiskach, które podkreślają prawdziwą pracę zespołową i współpracę.

Co więcej, sposób, w jaki organizacje organizują swoje systemy wynagradzania i uznawania , wynagradzania i awansów, jest antytezą pracy zespołowej. Dopóki pracownicy są wynagradzani i świętowani za ich indywidualne osiągnięcia i wkłady, nie zachęcasz do pracy zespołowej.

Praca zespołowa może stać się twoją normą organizacyjną

Chcesz znaleźć inny sposób? W średniej firmie technologicznej dział sprzedaży uznał, że płacenie pracownikom za ich indywidualną sprzedaż zachęca pracowników do skupiania się wyłącznie na własnych klientach. Kiedy organizacja przeniosła się do nowego systemu prowizyjnego, który podzielił dużą część prowizji równo na każdego sprzedawcę, praca zespołowa wzrosła dramatycznie. Pracownicy robili wszystko, aby upewnić się, że wszyscy klienci otrzymali pełną uwagę każdego dostępnego agenta sprzedaży.

Wiele organizacji pracuje nad docenianiem różnorodnych ludzi , pomysłów, tła i doświadczeń.

Ale organizacje mają wiele do zrobienia przed cennymi zespołami, a praca zespołowa jest normą. Jednak praca zespołowa coraz częściej pojawia się wraz z wkroczeniem tysiąclecia do pracy .

Wychowani przez Baby Boomers i Gen Xers, millenialsi dorastali uczestnicząc w ustawieniach pracy zespołowej . Na przykład podczas rozmowy kwalifikacyjnej jeden z tysiącletnich skarżących walił pięścią w stół.

Powiedziała, że ​​nie chce brać pod uwagę pracy, chyba że ma zagwarantowaną możliwość udziału w zespole.

Pracownicy Generation Z służą jako stażyści i nowi pracownicy w organizacjach, więc cztery pokolenia pracują teraz obok siebie. Macie cztery różne oczekiwania dotyczące pracy zespołowej, ale to świetny czas w historii, aby stworzyć kulturę pracy zespołowej, której pragniecie.

Zwłaszcza z napływem nowych pracowników w miejscu pracy możesz stworzyć kulturę pracy zespołowej, wykonując tylko kilka rzeczy. Co prawda są to ciężkie rzeczy, ale dzięki zaangażowaniu i docenieniu wartości, możesz stworzyć ogólne wyczucie pracy zespołowej w swojej organizacji.

Stwórz kulturę pracy zespołowej

Aby praca zespołowa mogła się urzeczywistnić, muszą nastąpić te potężne działania.

Wskazówki dotyczące budowania zespołu

Czy od razu wyobrażasz sobie swoją grupę w ośrodku grającym w gry lub zwisającym z lin, gdy myślisz o budowaniu zespołu? Tradycyjnie wiele organizacji zbliżyło się do budowania zespołu w ten sposób. Następnie zastanawiali się, dlaczego to wspaniałe poczucie pracy zespołowej, doświadczone podczas rekolekcji lub seminarium, nie miało wpływu na długoterminowe przekonania i działania wracające do pracy.

Abyś mógł jak najlepiej wykorzystać czas spędzany przez ciebie i twoich pracowników na rekolekcjach, sesjach planistycznych, seminariach i działaniach na rzecz budowania zespołu , musi być postrzegany jako kluczowy element większego wysiłku w pracy zespołowej . Nie mogą wnosić pożądanych rezultatów, chyba że są jednym z elementów ogólnego planu budowy zespołu.

Nie będziesz budować pracy zespołowej przez wycofuje się jako grupa na kilka dni każdego roku. Pomyśl o budowaniu zespołu jako o czymś, co robisz każdego dnia w pracy. Te pięć zaleceń pomoże Ci zbudować kulturę pracy zespołowej.

Zajmij się trudnymi problemami omówionymi powyżej i wykonaj wymienione tutaj typy działań związanych z pracą zespołową. Będziesz zdumiony postępem, jaki dokonasz w tworzeniu kultury pracy zespołowej, kultury, która pozwala jednostkom wnosić więcej, niż kiedykolwiek uważali za możliwe - wspólnej pracy.

Więcej o pracy zespołowej