Gunners Mate (GM) Navy Enlisted Ocena Opisy

Opisy zdobywanych uprawnień do marynarki (zadania) i współczynniki kwalifikacji

Floty strzelców floty naziemnej. navy.mil

Wskaźnik Gunner's Mate (GM) był częścią amerykańskiej marynarki wojennej od późnych lat 1700, kiedy narodziła się amerykańska marynarka wojenna. Od armat i muszkietów po wyrafinowane systemy uzbrojenia, takie jak pociski i torpedy, murarz Gunnera odegrał skomplikowaną rolę w sukcesie marynarki wojennej.

Ponieważ technologia broni zmieniła się w ciągu ponad 200 lat, nowe systemy tworzone często wymagały nowo wyszkolonych ludzi i ocen utworzonych również.

Od GM Guns, GM Missile, GM Mounts, GM Turrets, do Torpedoman i Nuclear Weaponsman, zostały stworzone nowe stawki. Teraz wszystkie wróciły do ​​pierwotnego rankingu Gunner's Mate (GM). Niezależnie od zmian w systemie oceny, pseudonim mordercy Gunner's Mate trwał od stuleci "Guns".

Współpracownicy Gunnera (GM) są odpowiedzialni za eksploatację i konserwację systemów rakietowych kierowanych, uchwytów do broni i innych urządzeń uzbrojenia, jak również broni strzeleckiej i magazynów. Pracują z obwodami elektrycznymi i elektronicznymi; systemy mechaniczne, hydrauliczne i pneumatyczne. Oto kilka przykładów systemów broni, w których specjaliści Gunner's Mates są:

Oprócz prowadzenia zbrojowni i zakresów, GM zajmuje się także bezpieczeństwem, konserwacją i inwentaryzacją posiadanych broni strzeleckiej, takich jak strzelba M500, karabin maszynowy M60, karabin M14, karabin maszynowy M2 Browning, karabiny M4 i M16, karabin maszynowy M240 , Granatnik M203, granatnik M79, pistolet M1911, wyrzutnię granatów Mk 19, działko kalibru Mark 45, działo Bushmaster M242, granaty ręczne i inne materiały pirotechniczne. GMS są odpowiedzialne za zamontowane systemy uzbrojenia, takie jak pionowe system startowy, pociski i torpedy.

GMowie są również przeszkoleni i odpowiedzialni za utrzymywanie ręcznych pistoletów, takich jak standardowa Beretta 9 mm, która została ostatnio zastąpiona przez Sig Sauera P320, zwaną M17. Partnerzy Gunner's in the Navy Special Ops będą obsługiwać Sig Sauer, Glocks i inne systemy uzbrojenia wykorzystywane przez marynarzy SEAL, SWCC, EOD.

Do obowiązków wykonywanych przez GM należą:

Środowisko pracy

Współpracownicy Gunnera pracują w niemal każdym rodzaju marynarki wojennej: na statkach, na lądzie, w eskadrach lotnictwa i jednostkach specjalnych w Stanach Zjednoczonych lub za granicą.

Ich praca i specjalności mogą obejmować sytuacje wewnątrz lub na zewnątrz, czystą lub brudną robotę, pokład lub sklep oraz każdy rodzaj klimatu lub temperatury. Pracują samodzielnie lub wspólnie z innymi, niezależnie lub ściśle nadzorowani. Ich praca może być zarówno mentalna, jak i fizyczna. Bez względu na to, bezpieczne przechowywanie i używanie systemów broni jest obowiązkiem niezwiązanym z nikim.

Informacja o A-School (Job School)

The Gunner's Mate (GM) A School znajduje się w Great Lakes, IL i ostatnich 115 dni kalendarzowych. Szkolenie obejmuje zarówno praktyczne ćwiczenia, jak i szkolenia oparte na komputerach i koncentruje się na obsłudze, konserwacji i rozwiązywaniu problemów dotyczących wielu rodzajów broni i systemów broni. Systemy te obejmują torpedy, systemy rakietowe, karabiny okrętowe, a także trening ręczny. W zależności od ich pierwszego dowództwa, ogólnych zainteresowań i potrzeb marynarki wojennej, nowo wyszkoleni dyrektorzy GM wezmą udział w dodatkowej szkole "C", gdzie otrzymają specjalne szkolenie na temat pracy i platformy, z której będą mieli do czynienia podczas swojej pierwszej trasy.

Wymagania ASVAB Score : AR + MK + EI + GS = 204

Wymóg bezpieczeństwa : Sekret

Inne wymagania

Normalne słyszenie wymagane. Częstotliwości: 3000hz 4000hz 5000hz 6000hz Średni poziom progu słyszalności w tych czterech częstotliwościach musi być mniejszy niż 30 dB, bez poziomu większego niż 45db na jednej częstotliwości. Jeżeli poziom słyszenia przekracza te limity, wnioskodawca nie jest uprawniony do otrzymania oceny.

Sub-Specialties dostępne dla tej oceny: Navy Enlisted Kody Klasyfikacyjne dla GM

Uwaga: Możliwości awansów ( awansów ) i rozwoju kariery są bezpośrednio powiązane z poziomem obsady na poziomie obsady (np. Pracownicy o niskich ratingach mają większe możliwości awansu niż te z ratingów nadrzędnych).

Rotacja morza / brzegu dla tej oceny

Uwaga: Wycieczki morskie i wycieczki brzegowe dla żeglarzy, którzy ukończyli cztery wycieczki po morzu będą trwały 36 miesięcy na morzu, a następnie 36 miesięcy na lądzie do emerytury.

Wiele z powyższych informacji uzyskano dzięki Dowództwu Personelu Marynarki Wojennej