Czy Wojskowy wymaga normalnej wizji kolorów?

Jak wojsko definiuje "normalne"

Wizja w kolorze może być testowana w wojskowych stacjach przetwarzania wejściowego (MEPS), ale US Military nie sprawia, że ​​normalne widzenie kolorów jest warunkiem wstępnym dołączenia do sił zbrojnych. Kolor czerwony / zielony jest testowany w punkcie wejścia do wojska. Często decyduje o tym, jakie prace ktoś może lub nie może zrobić, ale nie przeszkadza rekrutowi w dołączeniu do wojska i wykonywaniu innych wojskowych specjalności zawodowych (MOS) lub ocen.

Dzięki tej recenzji dowiesz się nie tylko, kiedy służba wojskowa wymaga normalnego widzenia kolorów, a kiedy nie, dowiedz się, jak definiuje ona normalne.

Kiedy wojsko wymaga normalnej wizji kolorów

Wiele prac wojskowych sprawia, że ​​normalne widzenie kolorów jest wymogiem - i nie bez powodu. Czasami aspekty operacyjne lub bezpieczeństwa niektórych prac wymagają odróżnienia kolorów, szczególnie tych dotyczących świateł, odblasków i tym podobnych. Ponieważ bezpieczeństwo jest głównym powodem, dla którego te prace wymagają normalnego widzenia kolorów, tego standardu nie można uchylić.

Na przykład: w Naval Special Warfare, Navy SEAL i SWCC, nie możesz być przeciwnikiem, a niepowodzenie któregokolwiek z poniższych testów koloru czerwonego / zielonego zdyskwalifikuje Cię do takiej służby w Naval Special Operations.

Które prace mają nieprzerwane reguły dotyczące widzenia kolorów? Wiele operacji operacji bojowych w US Navy i US Marine Corps wszystko wymaga od żołnierzy, aby zobaczyć żywe czerwienie i zieleni.

To samo dotyczy zadań sił specjalnych Armii i Sił Powietrznych oraz lotnictwa. Tak więc, jeśli jesteś w kolorze, wciąż stosuj się, ponieważ możesz nie zdać jednego testu, ale możesz nie zawieść dwóch pozostałych testów, a będziesz kwalifikował się do tych zadań. Nigdy nie wiadomo, dopóki nie spróbujesz.

Niepopełnić błędu. Bycie ślepym na kolory nie oznacza, że ​​nie możesz w ogóle dołączyć do wojska.

Oznacza to po prostu, że nie kwalifikujesz się do niektórych wojskowych specjalności zawodowych (MOS).

Co jest normalne?

Wojsko używa trzech różnych testów, aby określić, czy żołnierze mają normalne widzenie kolorów. Testy te to zestaw pseudoizochromatyczny (PIP), lampa Farnswortha (FALANT) i tester optyczny OPTEC 900. Który test jest używany do oceny twojej wizji zależy od uprawnień wojskowych. Zazwyczaj przeprowadzany test zależy od obiektu, który odwiedzasz, aby wejść do służby wojskowej.

Podczas testu pseudoizochromicznego zestawu płyt otrzymasz tabliczki z obrazkami w różnych odcieniach i liczbą w środku wykonaną w różnych kolorowych kropkach. Nie możesz zrobić więcej niż trzy błędy w zestawie 14 płyt, bo inaczej się nie uda.

Podczas testu latarni Farnswortha zobaczysz kolorowe światła sygnalizacyjne, które musisz wykryć z daleka. Dwie lampki pojawią się jednocześnie i musisz wybrać odpowiedni kolor (czerwony, zielony lub biały). Światła zostaną zaciemnione filtrem, aby zapobiec rozróżnieniu kolorów pomiędzy ich jasnością. Musisz zdobyć 100 procent na ten test, aby go zaliczyć.

Wreszcie, OPTEC 900 Color Vision Tester jest zaktualizowaną wersją lampy Farnsworth.

Podczas tej oceny zmierzysz się z parami czerwonych, białych i zielonych świateł i zostaniesz przekierowany, by nazwać kolory. Podobnie jak latarnia Farnswortha, musisz zdobyć idealny wynik, aby zdać ten test.

Praca wojskowa o mniej rygorystycznych standardach

Niektóre prace wojskowe, zwłaszcza w armii i piechocie morskiej , nie wymagają normalnego widzenia, a jedynie zdolność odróżnienia koloru czerwonego od koloru zielonego.

Jeśli obawiasz się, jak twoja wizja koloru wpłynie na twoją zdolność do wykonywania obowiązków wojskowych lub do których zadań będziesz się kwalifikować, porozmawiaj o swoich obawach z rekruterem wojskowym. Ale najpierw poddaj się testowi w MEPS, ponieważ nadal możesz się kwalifikować. Jeśli jednak nie zaliczysz żadnego z testów, dowiedz się, jakie zadania możesz wykonywać bez względu na swoją wizję i ścigać w wojsku. Istnieje wiele ekscytujących prac, o które możesz się ubiegać w wojsku i które są niewidome.