Wybór stażystów: Bain & Company

Doradztwo w zakresie zarządzania może być lukratywną i satysfakcjonującą dziedziną. Wielu studentów wybiera to jako pierwszy krok w karierze, aby zacząć jako osoba ogólna i nauczyć się szerokiego zakresu umiejętności. Inni wybierają go, ponieważ nie wyszkolili się w branży lub przemyśle, w którym ostatecznie chcą się osiedlić. Co więcej, inni wybierają doradztwo jako długoterminową ścieżkę kariery ze względu na różnorodność, różnorodność i wyzwania, które przedstawia.

Najważniejsze nazwiska w doradztwie w zakresie zarządzania to właściwie Who's Who of the Fortune 500; Bain & Co., Boston Consulting Group (BCG), McKinsey & Co. , Deloitte LLP i inne. Każda firma ma nieco inne ukierunkowanie, kulturę i podejście do rynku. W ten sposób mają tendencję do różnicowania się. Znajomość tych różnic i zrozumienie ich, ponieważ są związane z firmą, z którą przeprowadzasz wywiady, ma kluczowe znaczenie w uzyskaniu zatrudnienia, czy to w pełnym wymiarze, czy w stażu. Pozwala także na doskonalenie obszarów o szczególnym znaczeniu osobistym.

Bain & Company najlepiej zna główne firmy konsultingowe

Bain & Company jest jedną z najbardziej znanych firm doradczych. W ostatnich wyborach prezydenckich nabrało to jeszcze większego znaczenia z powodu minionej roli Mitta Romneya w firmie. Bain ma doświadczenie w wielu branżach, w tym w liniach lotniczych, produktach konsumenckich, usługach finansowych, służbie zdrowia, mediach, przemyśle naftowym i gazowym, handlu detalicznym, technologiach i innych.

Bain jest na całym świecie w swoim zakresie. Staże Baina są uznawane za jeden z 10 najlepszych doświadczeń stażowych. Ranking ten opiera się na dostępności kluczowych mentorów, wielu możliwościach rozwoju kariery, wynagrodzeniu i strategicznej pozycji w branży oraz rodzaju kultury pracy.

Lokalizacje

Krajowe: Atlanta, Boston, Boston, Dallas, Houston, Los Angeles, Nowy Jork, San Francisco, Waszyngton.

Międzynarodowe: Amsterdam, Pekin, Bruksela, Kopenhaga, Dusseldorf, Frankfurt, Helsinki, Hong Kong, Johannesburg, Kijów, Madryt, Meksyk, Mediolan, Moskwa, Monachium, Oslo, Palo Alto, Paryż, Rzym, Sao Paulo, Seul, Szanghaj, Singapur, Sztokholm, Tokio, Toronto, Zurych.

opis programu

Program ACI Bane & Company jest idealny dla studentów studiów licencjackich i kandydatów na studia magisterskie z uwzględnieniem kariery doradczej w zakresie zarządzania. Program zapewnia praktykantom wprowadzenie do branży konsultingowej i proces tworzenia strategii biznesowej. Czyni to poprzez dogłębne szkolenie w zakresie krytycznych umiejętności konsultingowych i zapewnia ciągłą, praktyczną naukę poprzez zanurzenie w zespole przypadku Bain & Co. Stażyści są wystawieni na działanie klientów Bain i uczą się poprzez ekspozycję na swoje operacje i wyzwania biznesowe, przed którymi stoi.

Stażysta nawiązuje współpracę z konsultantem Bain w zespole przypadku, którego rolą jest zapewnienie nadzoru, wskazówek i coachingu podczas całego stażu oraz przekazywanie informacji zwrotnej zarówno w punkcie środkowym, jak i na zakończenie programu, w celu zwiększenia doświadczenia edukacyjnego stażysty.

Po początkowym intensywnym okresie szkolenia z doświadczonym konsultantem stażysta natychmiast zostaje przypisany do aktywnego przypadku. Stażyści są odpowiedzialni za gromadzenie i analizę danych; badania przemysłowe; rozmowy z kluczowymi klientami i klientami, a wreszcie przedstawienie ich wniosków zespołowi konsultingowemu.

Korzyści

Jak się zgłosić

Bain rekrutuje na kampus w szkołach na całym świecie. Sprawdź stronę Bain i Wyszukaj swój kampus, aby dowiedzieć się o rekrutacji wydarzeń.

Aby przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w Bain, musisz przygotować się na połączenie sprawy, pisemnej sprawy i wywiadów, w zależności od stanowiska, o które się ubiegasz. Poświęć też czas na opracowanie niestandardowego listu motywacyjnego i również dostosować swoje CV, aby spełnić konkretne wymagania pracy. Aby złożyć wniosek, załóż konto na stronie Bain i wypełnij formularz zgłoszeniowy.