Program partnerski dla bankowości inwestycyjnej Evercore Partners

Miejsce nr 1 w kategorii Best Banking & Finance Internship

Evercore Partners to butikowa firma inwestycyjna, założona w 1996 roku przez Rogera Altmana, weterana Blackstone i amerykańskiego Ministerstwa Skarbu. Evercore wszedł na giełdę w sierpniu 2006 r. Z ofertą 82,9 mln USD. Jego przychody wzrosły o 47% w 2006 roku, a zysk netto wzrósł o 80%. Od tego czasu firma stała się elitarną firmą bankowości inwestycyjnej i zarządzania w USA, zatrudniającą ponad 950 pracowników.

Działalność firmy obejmuje doradztwo korporacyjne (fuzje i przejęcia, pozyskiwanie kapitału i doradztwo restrukturyzacyjne), z naciskiem na duże międzynarodowe korporacje.

Ponadto firma zajmuje się sprzedażą akcji, handlem i badaniami oraz świadczy usługi zarządzania pieniędzmi dla osób fizycznych i inwestorów instytucjonalnych o wysokiej wartości netto.

Według Vault.com, Evercore Partners zajęli 1. miejsce w kategorii Best Banking & Finance Internships, # 2 za najlepsze staże dla kandydatów na MBA oraz 5 za najlepsze ogólne staże. Według Glassdoor.com obecni pracownicy mówią: " Wielcy mentorzy, wysoki poziom zaangażowania kierownictwa wyższego szczebla, zachęcanie do aktywnego uczestnictwa, praca w zespołach, zdolność do wzięcia na siebie dodatkowej odpowiedzialności ponad twój obecny poziom, niesamowite środowisko uczenia się." Inni w tej kategorii to Goldman Sachs, Jefferies & Co., Greenhill & Co., Centerview oraz Moelis & Co.

Praktyki w Evercore

Program Evercore to płatna praktyka , trwająca od 6 do 12 tygodni w zależności od zlecenia. Program jest otwarty dla juniorów szkół wyższych i kandydatów MBA, którzy pracują na poziomie biznesowym.

Program ma na celu zapewnienie zarówno studentom studiów licencjackich i MBA z doświadczeniem w fuzjach i przejęciach, a także stać się strategicznymi doradcami. Evercore zatrudnia od 21 do 50 stażystów każdego lata. Praktykanci pracują nad różnymi zadaniami, w tym nad restrukturyzacją, rekapitalizacjami, przejęciami, zbyciem udziałów, spółkami osobowymi i joint venture.

Stażyści są odpowiedzialni za różnorodne zadania, w tym uczestnictwo w spotkaniach klientów, opracowywanie modeli finansowych, analizę branżową, zarządzanie procesami i realizację transakcji. Są oni zobowiązani do przyjęcia na siebie jak największej odpowiedzialności, ponieważ są wygodne w obsłudze. Stażyści pracujący w lecie współpracują z kolegami pełnoetatowymi, ale mają również możliwość samodzielnej pracy; i jako takie; są odpowiedzialne za dużą część pracy analitycznej zespołu.

Program stażowy Evercore to świetny sposób na zdobycie doświadczenia i jest jednym z podstawowych pojazdów wykorzystywanych przez firmę do zatrudniania pełnoetatowych pracowników. Na przykład każdy analityk z programu Evercore Summer w ciągu ostatnich trzech lat zaakceptował oferty pełnoetatowe.

Korzyści

Lokalizacje

Lokalizacje biur obejmują Los Angeles, Kalifornia; San Francisco, Kalifornia; Waszyngton; Boston, MA; Waltham, MA; Minneapolis, MN; Nowy Jork, NY; Houston, TX; Mexico City i Monterrey, Meksyk, Londyn i Aberdeen, Wielka Brytania i Hongkong.

Letni analityk i program stowarzyszony ds. Bankowości inwestycyjnej

Letni analityk inwestycyjny i program stowarzyszeniowy to szeroko zakrojony program mający na celu umożliwienie uczniom zapoznania się z szeroką gamą scenariuszy bankowości inwestycyjnej.

Evercore Partners szuka stażystów z dużym zainteresowaniem bankowością inwestycyjną. Uczniowie muszą mieć chęć do pracy w małym środowisku i być gotowi zaakceptować namacalne obowiązki.

Evercore jest zainteresowany kandydatami, którzy potrafią myśleć krytycznie i niezależnie, posiadają silne umiejętności techniczne i analityczne, są elastyczni i elastyczni oraz potrafią współdziałać profesjonalnie i społecznie z klientami i współpracownikami.

Wymagania

• Musi ukończyć młodszy rok na studiach lub pierwszym roku studiów MBA w pełnym wymiarze godzin.
• Posiadaj doskonałe umiejętności analityczne.
• Solidne umiejętności interpersonalne i komunikacyjne oraz umiejętność wyrażania idei.
• Silna etyka pracy.
• Charakter wychodzący, zorientowany na cel.

Jak złożyć wniosek w Evercore Partners

CV i list motywacyjny są wymagane do złożenia wniosku. Letnie staże są sprawdzane w grudniu i styczniu.

Jeśli Evercore rekrutuje się na twoim kampusie, musisz złożyć podanie przez Internet na stronie internetowej swojej kariery zawodowej. Inni kandydaci mogą składać podanie na swojej stronie internetowej.

Normalny proces przesłuchiwania to rozmowa dwa na jeden, a osoby przeprowadzające wywiady pomogą Ci przejść przez ciebie, jeśli utkniesz. Niedawni stażyści powiedzieli, że zadano im pytania dotyczące wyceny, wraz z szczegółowymi pytaniami na temat ich poprzednich wakacyjnych staży, więc przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej jest kluczowe.