Jak zrezygnować z pracy Naprawdę ważne

Wyjdź z obecnej pracy z gracją, aby zapewnić sobie pomyślną przyszłość

Jeśli nie masz 16 lat i jesteś w swojej pierwszej pracy, miałeś doświadczenie, w pewnym momencie swojej kariery, rzucić pracę. Bez wątpienia zrezygnujesz z pracy, w której się teraz znajdujesz (chyba że zostaniesz zwolniony lub zwolniony). Choć miliardy ludzi pracują w miliardach różnych prac, nowe badania pokazują, że istnieje tylko siedem sposobów na wyjście z pracy.

Badacze Anthony Klots i Mark Bolina przeprowadzili ankietę wśród osób, które rzuciły pracę w pełnym wymiarze godzin i zaklasyfikowały je do różnych stylów.

To są:

Co to wszystko znaczy? To zależy od tego, czy jesteś menadżerem, czy osobą, która rezygnuje. Obie grupy mogą uczyć się z tej analizy.

Menedżerowie mogą się uczyć

Większość podpalaczy impulsowych i palników mostowych zgłosiła nadużycie szefów . Jeśli twoi pracownicy często rezygnują z wypowiedzenia lub zachowują się tak, jakby nie dbali o to, co o nich myślisz, może to oznaczać, że ty, szefie, problem.

Podczas gdy straszni pracownicy zawsze będą istnieć , jeśli zdarza się to regularnie w Twojej organizacji, czas przemyśleć swoje własne zachowanie. Zadaj sobie następujące pytania:

Czy krzyczeć? Podnoszenie głosu może wydawać się skutecznym sposobem na uzyskanie informacji, ale sprawia, że ​​pracownicy czują się niekomfortowo.

Czy traktuję ludzi sprawiedliwie? Czy Twój najlepszy przyjaciel jest jednym z twoich bezpośrednich raportów? Wtedy prawdopodobnie traktujesz ją inaczej niż inni pracownicy.

Jak potraktowałem ostatnią osobę, która rzuciła pracę? Czy uczyniłeś życie żywym piekłem dla pracownika, który dał dwutygodniowy okres wypowiedzenia? Czy przerwałeś jej godziny, czy dał jej najgorsze zmiany? A co z referencjami? Czy powiedziałeś przyszłym firmom, jak okropna jest ona, aby się zemścić za to, że zostawiła cię na lodzie? Twoi pozostali pracownicy zauważają, jak traktujesz innych po wyjściu z pracy.

Czy udzielam spójnych porad i wskazówek? Kiedy przypisujesz zadanie, czy wrócisz później i powiesz mu, żeby zrobił to w inny sposób? Czy porzucasz pracowników i odmawiasz odpowiedzi na pytania, dopóki projekt się nie zawiedzie?

Jeśli odpowiedziałeś TAK na którekolwiek z powyższych pytań, zacznij od tego. Nielegalnie traktujesz swoich pracowników i nie tylko częściej z nich rezygnują, ale są oni również bardziej skłonni do pozostawiania cię na lodzie, kiedy to robią.

Twoja firma działa płynniej, gdy otrzymujesz zaawansowane powiadomienie o rozwiązaniu pracownika , więc nagradzaj ludzi za poinformowanie Cię. I traktuj wszystkich uczciwie przez cały czas. Twój ciągły sukces zależy od tego.

Pracownicy mogą się uczyć

Jeśli jesteś pracownikiem, który chce rzucić pracę , najlepszym zachowaniem w swojej zawodowej przyszłości jest przekazanie szefowi zaawansowanego powiadomienia i ciężkiej pracy aż do końca zatrudnienia. Jeśli twoje zdrowie (psychiczne lub fizyczne) nie jest zagrożone, impulsywne rzucenie palenia lub spalenie mostów nie jest dobrym pomysłem.

Możesz myśleć, że możesz spalić mosty, które chcesz, ponieważ nigdy nie chcesz mieć kontaktu z byłym szefem. Ale nie zawsze możesz wybrać to. Kiedy ubiegasz się o nową pracę, rekrutujący może skontaktować się z twoim byłym szefem za twoją zgodą lub bez niej.

Większość firm chce porozmawiać przynajmniej z działem HR o każdej pracy, którą wykonałeś w przeszłości.

Jeśli zrezygnowałeś z wypowiedzenia lub zrobiłeś coś innego, aby spalić mosty, osoba z działu HR lub twoja menadżerka raczej nie powie: "Tak, odeszła bez powiadomienia, ale to dlatego, że krzyczałem na nią." Nie, oni po prostu powiedz: "Przestań bez powiadomienia. Nie kwalifikuje się do rehirii. "I, oni to zostawią.

Oczywiście, jak dużo uwagi dajesz swojemu przełożonemu, a ile mu powiesz, dlaczego wyjeżdżasz, zależy od twojego menedżera i kultury firmy . Jeśli twój menedżer jest palantem, mówiąc: "Odchodzę, bo jesteś palantem", wcale ci nie pomoże.

Jeśli Twój menedżer jest świetnym menedżerem , ale jest związany polityką firmy, mówiąc: "Odchodzę, ponieważ jestem dobrym wykonawcą, a firma nie pozwoli ci zapewnić mi porządnego podwyższenia", jest to wspaniałe zrób to, ponieważ daje ona twojemu przełożonemu wsparcie, by pomóc twoim byłym współpracownikom, gdy już cię nie będzie. Musisz podjąć tę decyzję na podstawie doświadczeń swojego przełożonego i organizacji.

Pamiętaj, że nawet jeśli masz jakiegoś palanta dla menedżera , dajesz dwutygodniowy okres wypowiedzenia, aby pomóc swojej przyszłości i ułatwić przejście swoim współpracownikom.

Niezależnie od tego, jak zdecydujesz się odejść z pracy, pamiętaj, że dzisiejsze wyjście z domu może wpłynąć na polowanie na pracę przez pięć lat . Dokonaj starannego wyboru.