Co nosić do wywiadów w czasie upałów

Utrzymywanie spokoju podczas wywiadu jest wyzwaniem o każdej porze roku, ale miesiące letnie i lokalizacja w ciepłych warunkach pogodowych może być szczególnie trudna. W zależności od tego, jaki strój wywiadowy najlepiej pasuje do pracy, którą próbujesz wylądować, istnieje kilka strategii, które pomogą ci zachować wygląd i poczucie chłodu i pewności, pomimo tego, jak gorąco jest na zewnątrz.

Utrzymanie Cool Getting to the Interview

Bez względu na to, jakiego rodzaju pracy szukasz w okresie letnim, zechcesz przestrzegać kilku wskazówek.

Co najważniejsze, pozwól sobie na dużo czasu, aby dotrzeć punktualnie. Jeśli potrafisz prowadzić, zrób to. Będziesz mógł usiąść w klimatyzowanym samochodzie, wieszając kurtkę, niestrzępiącą się i bez zmarszczek, na wieszaku na kilka minut przed spotkaniem.

Jeśli musisz skorzystać z transportu publicznego, postaraj się o taksówkę lub Uber, jeśli to możliwe, aby mieć nadzieję na szybką i klimatyzowaną jazdę. Jeśli jeździsz komunikacją miejską lub chodzisz, upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu. Nie ma nic, co sprawi, że twoja frekwencja będzie szybsza niż pędzi przez ulice miasta, próbując nawiązać kontakt, aby dotrzeć do twojego wywiadu na czas.

Dobrze zaplanowany transport na rozmowę da ci czas na skomponowanie się, przejrzenie pytań, które możesz zadać , pytań, które chciałbyś zadać, i wszelkich innych notatek, zamiast robienia podróży pośpiesznej i mając nadzieję, że dotrzesz na czas.

Weź ze sobą butelkę wody, żeby się nie przegrzała, i daj sobie trochę więcej czasu, abyś mógł odświeżyć się w toalecie przed rozmową.

Co ubrać na rozmowę, gdy pogoda jest ciepła

To, co musisz nosić w rozmowie kwalifikacyjnej, nie zmieni się w zależności od pogody. Tak jak lubisz nosić szorty w kolorze khaki, koszulkę polo i sandały na rozmowę, business casual nie obejmuje szortów ani sandałów, chyba że przeprowadzasz wywiady w letniej pracy w ośrodku lub na plaży.

Nawet wtedy odrobina ubrań może tylko pomóc.

Strój Business Casual Interview

Jeśli biznes casual jest odpowiedni, staraj się trzymać z lekkich włókien naturalnych lub oddychających. Kobiety mogą nosić strój konserwatywny, bez podszewki, lub spódnicę z bluzką lub muszlą pod bez podszewki kurtki lub lekkiego swetra, pończoch i butów z zamkniętymi palcami. W bardzo swobodnym środowisku pracy kobiety mogą być w stanie uciec bez pończoch ze skromną parą konserwatywnych sandałów.

Mężczyźni będą chcieli szukać lekkich khakis lub spodni, chłonnej bawełnianej podkoszulki i lekkiej koszuli na guziki. Lekka wełniana kurtka i krawat można założyć w ostatniej chwili. Jak zawsze, niezbędne są ciemne skarpetki i sukienki.

Strój Business Interview

Jeśli twój wywiad wymaga stroju biznesowego , strategia jest podobna. Pamiętaj, aby zainwestować w lekki garnitur lub dwa. Dla kobiet oznacza to spódnicę, spodnie lub sukienkę. Lekki garnitur z sukienką będzie najfajniejszym wyborem, chociaż nie oferuje on takiej elastyczności, jeśli przeprowadzasz wiele wywiadów z tą samą firmą.

Kurtka ze spodniami lub spódnicą oferuje możliwość noszenia jedwabnej skorupy, która wygląda profesjonalnie i zapewni Ci komfort.

Pociski mają wiele kształtów i kolorów, dzięki czemu możesz zmienić wygląd różnych wywiadów bez konieczności inwestowania w wiele kolorów. Pończochy są niezbędną częścią pakietu, podobnie jak pompy z zamkniętymi palcami.

Mężczyźni będą musieli szukać lekkich kombinezonów w klasycznych, konserwatywnych kolorach lub wzorach. Koszule mają również lżejszą bawełnę odpowiednią do letniego upału. Zmiana krawata i koszuli da inny wygląd na drugą i trzecią rozmowę . Lekkie bawełniane skarpetki w ciemnym kolorze pomogą Ci zachować spokój w butach damskich.

Cały rok

Latem, a także w innych porach roku, trzeba pamiętać o kilku rzeczach.

Bez względu na pogodę, poświęć trochę czasu, aby zwrócić szczególną uwagę na wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zestawu wywiadów. To twoja najlepsza okazja, by zrobić to najważniejsze ważne pierwsze wrażenie.