Co ubrać na rozmowę o stażu

Praktyki są ważną częścią rozwoju kariery zawodowej, a jak każda praca, przejście na rozmowę kwalifikacyjną jest jedną z części zdobycia pożądanej pozycji. Pierwsze duże wrażenie - przychodzące jako wypolerowane, profesjonalne i uważne - jest ważne, jeśli chodzi o wyszukiwanie staży.

Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz wywiady w oficjalnym środowisku, w zwykłym miejscu pracy, czy w firmie startowej, ten przewodnik po strojach wywiadów pomoże Ci zacząć planować, w co się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną na staż. Oto, w co się ubrać na rozmowę o stażu, zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

 • 01 Ubrany bez kostiumu

  Jeśli przeprowadzasz wywiady na profesjonalną pozycję, ale nie myślisz, że wymagany jest kompletny garnitur, wyraźny biały guzik i elegancki, solidny krawat to świetny wybór. Wygląda szykownie, profesjonalnie i wypolerowane, bez pojawiania się duszno. Ale jeśli zamierzasz zrezygnować z kurtki, podejmij dodatkowy wysiłek, aby koszula była bez zmarszczek, bez plam i nienaruszona.
 • 02 Klasyczny, polerowany i profesjonalny

  Szukasz stroju, który jest prosty, ale klasyczny, dopracowany, ale profesjonalny? Rozważ dopasowany biały przycisk. Szczegóły, takie jak przypinanie szpilek, stanowią przyjemną aktualizację podstawowego wyglądu, dzięki czemu są nowoczesne i modne, ale wciąż nadają się do rozmowy o stażu.

  Przeprowadzanie wywiadów w bardziej swobodnym otoczeniu dla osób nieprofesjonalnych lub w firmie startupowej ? Rzuć na parę khakis i mieszkania. Szukasz stażu w dużej, najwyższej klasy firmie? Wybierz parę czarnych spodni lub spódnicę do kolan, z klasycznymi pompkami.

 • 03 Sweter na koszulce z guzikami

  Sweter z nadrukowaną koszulą to świetny dodatek, który obejmuje zarówno biznesowe formalne, jak i biznesowe, co sprawia, że ​​jest to świetna opcja, gdy nie masz pewności, jak powinna wyglądać szata.

  Ładny, dopasowany sweter dodaje odrobinę klasy, ubierając guzik, ale wygląda na bardziej zrelaksowany niż garnitur czy marynarka. Połącz kombinację z sukienkami i możesz już iść.

 • 04 Rozjaśnij strój na wiosnę i lato

  Jeśli zamierzasz odbyć letni staż, najprawdopodobniej przeprowadzisz wywiady wiosną, kiedy zacznie się ocieplać pogoda. Jasna marynarka, szyta na miarę bluzka, sweter i szal, w połączeniu z bawełnianymi spodniami lub spódnicą - to solidny wybór na pogawędkę w ciepłe dni .

  Co więcej, będziesz o wiele wygodniejszy - i dzięki temu gotowy do wykonywania dobrze - w lekkich, jasnych ubraniach niż w ciemnym, ciężkim kostiumie.

  Więcej: Co nosić do letniej rozmowy kwalifikacyjnej

 • 05 Business Casual lub Casual Work Environments

  Jeśli szukasz stażu w firmie startupowej lub w biznesowym nieformalnym środowisku, nie ograniczasz się do podstawowej kombinacji garniturów i krawatów.

  Nie bój się eksperymentować z nowoczesnymi, modnymi odcieniami, takimi jak ten sweter połączony z koszulką koordynacyjną lub spodniami. Chociaż nie powinieneś zbytnio zwariować, nieformalne otoczenie daje Ci możliwość wyróżnienia się z tłumu i wyrażenia swojej osobowości - o ile wyglądasz profesjonalnie.

 • 06 Blazer With Skinny Pants

  Dopasuj dopasowaną marynarkę, białe guziki i szare "chude" spodnie, aby uzyskać nowoczesny wygląd, który jest również odpowiedni do pracy. Strój jest wykończony parą mokasynów i prostym łańcuszkiem, który przyciąga wzrok nie wyglądając na przesadę. Jest to świetny zestaw do przeprowadzania wywiadów, który łatwo można połączyć, ale wygląda stylowo i dopracowany.
 • 07 Strój wywiadu Business Internship

  Jeśli przeprowadzasz wywiady na profesjonalną pozycję w firmie, która wymaga formalnego stroju biznesowego, prawdopodobnie będziesz musiał nosić garnitur.

  Ale nie musisz nosić masywnego czarnego koloru, typowego dla starszych pracowników. Choć zdecydowanie konieczne jest posiadanie dobrze dopasowanej marynarki i spodni, dodanie stylowego akcentu - niczym warstwowy kardigan, sans tie - wygląda nowocześnie, ale wciąż profesjonalnie.

 • 08 Ta mała czarna sukienka

  Gustowna "mała czarna" jest znakiem rozpoznawczym prostej, ale wyrafinowanej szafy biznesowej, idealnej do przeprowadzania wywiadów w oficjalnym środowisku. Zainwestuj w wysokiej jakości sukienkę, która podszywa się pod kolanem. Sukienka o strukturalnym kroju i miłych detalach (takich jak tu nakryte rękawy) jest profesjonalna, ale wciąż nowoczesna.

  Aby nadać swojemu strojowi trochę życia, spróbuj sukienkę z parą teksturowanych rajstop, takich jak te tutaj pokazane. Upewnij się, że wzór jest subtelny - zwykły pasek, wzór kabla lub prążkowany wygląd dodaje tekstury i zainteresowania, ale wszystko, co przypomina kabaretki, nie jest odpowiednie do pracy.

  Wykończ swój strój czarnymi obcasami, aby uzyskać klasyczny, ponadczasowy biznesowy wygląd, który możesz nosić nawet po zatrudnieniu.

 • 09 Użyj akcesoriów, aby ubrać swój strój

  Jeśli przeprowadzasz wywiady w sprawie stażu biznesowego, ale uważasz, że otoczenie może zmierzać w kierunku "casualowego" końca spektrum, dodaj zabawny akcent do swojego stroju.

  Podczas gdy nie chcesz przesadzić z dodatkami, dodanie jednego elementu - stylowego szalika, naszyjnika, kardiganu, pary butów - sprawia, że ​​strój jest profesjonalny i nie sprawia wrażenia zaduchu.

  Więcej: Różnica między strojem biznesowym a strojem biznesowym