Dowiedz się, jak wylądować na nielicznej karierze

Dowiedz się, jak daleko zajmie Ci certyfikat pilota

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, na co jeszcze twój certyfikat pilota jest dobry? A może jesteś wypalony podczas latania i zastanawiasz się, czy jest coś jeszcze, co możesz zrobić w branży lotniczej, która nie wymaga latania.

Jedną z rzeczy, która stanowi wyzwanie dla osób, które wybierają karierę pilotażową, są wąskie i wysoce techniczne umiejętności, które mu towarzyszą. Latanie wymaga ogromnej inwestycji i często nie ma dużej nagrody.

Jest to kariera, która przynajmniej na początku wymaga znacznych finansowych poświęceń, i przychodzi ze stresem, wiedząc, że tylko jeden drobny problem zdrowotny sprawi, że twoja kariera lotnicza może zostać przerwana.

Specjalistyczne szkolenie, przez które przechodzi pilot, jest dobre tylko na jedną rzecz - latanie. A jeśli nie możesz kontynuować lotu z tego czy innego powodu (jeśli na przykład rozwiniesz jeden z tych dyskwalifikujących warunków medycznych ) lub jeśli po prostu zdecydujesz, że nie lubisz lotów linii lotniczych, możesz utknąć. Wielu pilotów opuściło linie lotnicze i z powodzeniem są zatrudnieni w innych branżach, ale ograniczony zakres kariery pilotów oznacza, że ​​jeśli nie lecisz, możesz mieć trudności ze znalezieniem innej pracy.

Z tego powodu wielu młodych ludzi odłączyło się od kariery w charakterze pilota z rodzicami lub przyjaciółmi, mówiącymi: "Co, jeśli coś stanie się z twoim zdrowiem i nie będziesz już latać?" I "Nie cofaj się róg.

Zamiast tego powinieneś dostać MBA. "

Ryzyko związane z bezrobociem, urlopem lub problemami zdrowotnymi jest takie samo w przypadku każdego wysoko wykwalifikowanego pracownika, ale w przypadku pilotów, nie ma zbyt wielu alternatywnych lotów, które należałoby rozważyć w przypadku, gdyby linia lotnicza nie była obsługiwana. Ale wszystko nie jest stracone. Oto kilka nielatujących karier, w których możesz wykorzystać swoje umiejętności jako pilot - może nawet nie dostać się do samolotu.

Badanie wypadków NTSB

Badanie wypadku fascynuje większość z nas. Ale tylko bardzo mały procent ludzi w branży lotniczej będzie pracował jako badacz wypadków, prawdopodobnie dlatego, że badacze wypadków lotniczych często mają umiejętności w co najmniej dwóch obszarach: pilot, który jest także inżynierem, na przykład, lub może pilot z stopień ludzkich czynników. Posiadanie doświadczenia w dwóch różnych dziedzinach nauki pomoże ci zdobyć pracę jako bezpieczeństwo lotnicze w badaczu dla NTSB, FAA lub departamentu bezpieczeństwa linii lotniczych.

Menedżer portu lotniczego

Kierowanie portem lotniczym to przede wszystkim zarządzanie, ale trzeba też wiedzieć o samolotach, a większość stanowisk kierowniczych w liniach lotniczych wymaga pewnego doświadczenia w dziedzinie lotnictwa, a także stopnia zarządzania. Dyplom z zarządzania lotnictwem oraz certyfikaty pilotów w znacznym stopniu uszczelnią umowę, jeśli szukasz pracy jako menedżer lotniska.

Komercyjny operator dronów

Najciekawszą obecnie pracą dla pilotów mogą być operatorzy bezzałogowych statków powietrznych (UAS) , a ponieważ operatorzy dronów muszą mieć zdalny certyfikat pilota lub aktualne świadectwo pilotażowe, operatorzy UAS, którzy obecnie posiadają certyfikaty pilotów, są bardzo poszukiwani. .

Nowe firmy produkujące i wykorzystujące drony szukają pracowników posiadających komercyjne certyfikaty pilotażowe do obsługi swoich dronów, zarówno prywatnie, jak i komercyjnie w sektorze UAS. Posiadając już prywatny lub komercyjny certyfikat pilota, aviatorzy, którzy chcą skorzystać z tych wysoko płatnych miejsc pracy, będą musieli jedynie skorzystać z kursu szkoleniowego UAS zapewnionego przez FAA w Internecie.

Inspektor Bezpieczeństwa Lotniczego FAA

Federal Aviation Administration w USA zatrudnia inspektorów bezpieczeństwa, którzy pracują w terenie, kontrolując lotniska i operatorów pod kątem zgodności i bezpieczeństwa. Podczas gdy wiele z tych godzin spędza się przy biurku, wiele z nich spędza również w terenie, na lotniskach iw samolotach. Inspektorzy ci przeprowadzają kontrole kontrolne i kontrolę umiejętności w różnych samolotach, kontrolują drogi oddechowe, lotniska i lotników, którzy z nich korzystają.

FAA ma konkurencyjne wymagania dla inspektorów bezpieczeństwa lotniczego i poszukuje doświadczonych pilotów do wykonywania obowiązków inspektora bezpieczeństwa lotniczego.

Dyspozytor lotniczy

Dyspozytorzy lotów są odpowiedzialni za planowanie lotów, obliczanie masy i równowagi, określanie pogody i obliczanie paliwa dla lotów prowadzonych zarówno w USA, jak i na całym świecie. Jak możesz sobie wyobrazić, posiadanie wiedzy prywatnego lub komercyjnego pilota może okazać się przydatne dla dyspozytorów lotniczych. Chociaż nie jest wymagane zatrudnienie do pracy (wymagany jest certyfikat Dyspozytora FAA), certyfikat pilota i rzeczywiste doświadczenie latania niemal zagwarantują, że będziesz bardziej konkurencyjnym kandydatem do pracy jako dyspozytor lotniczy niż inni wnioskodawcy.

Profesor lotnictwa

Jeśli jesteś doświadczonym pilotem z wieloma godzinami lub latami pod twoim pasem, a jesteś wypalony podczas latania, nie jesteś w stanie uzyskać zaświadczenia lekarskiego lub zostałeś zmuszony do przejścia na emeryturę, jesteś idealnym kandydatem do zostania profesor lotnictwa. Nauczanie może być satysfakcjonującą karierą, a obecnie możesz zrobić większość z nich online, jeśli szukasz pracy z domu, aby uzupełnić swoje dochody.

Wszyscy, od lokalnych uniwersytetów i szkół wyższych po duże szkoły lotnicze, takie jak Embry-Riddle Aeronautical University czy University of North Dakota, zatrudniają profesorów lub profesorów. Jest to praca elastyczna - zazwyczaj możesz mieć kontrolę nad swoim harmonogramem, pracować w niepełnym wymiarze godzin lub w pełnym wymiarze godzin i często też otrzymywać świadczenia. Zazwyczaj wymagany jest dyplom, ale tak naprawdę jest to doświadczenie w lotnictwie, którego uczelnie szukają, jeśli chodzi o nauczanie przedmiotów związanych z lotnictwem.