Najczęściej zadawane pytania dotyczące linii Wi-Fi: połączenie szerokopasmowe trwa

Gogo zaprezentuje sukces na samoloty i prywatne odrzutowce

Wi-fi w powietrzu przejął przemysł lotniczy. Według badań, wi-fi w locie to najważniejsza cecha, której często oczekują latający pasażerowie. Dobra wiadomość jest taka, że ​​usługa stwarza możliwości generowania przychodów liniom lotniczym, producentom, prywatnym operatorom odrzutowym i sklepom konserwacyjnym.

Oto krótki przegląd tajniki łączy szerokopasmowych na 41.000 stóp.

Na początku, jakie firmy oferują Wi-Fi?

Aircell z siedzibą w Broomfield w stanie Kolorado, który został później zakupiony przez Gogo i oznakowany jako Gogo Business Aviation, uzyskał wyłączną licencję od Federal Communications Commission (FCC) i Federal Aviation Administration (FAA) w 2006 r. W celu świadczenia usług szerokopasmowych w czasie lotu.

W tym samym roku firmy zaczęły oferować usługi wifi za darmo.

Które linie lotnicze były pierwszymi, aby się zarejestrować?

Większość głównych amerykańskich przewoźników oferuje usługi internetowe przynajmniej na niektórych swoich samolotach. Wszystkie loty AirTran i Virgin America oferują połączenia szerokopasmowe, podczas gdy wybrane są samoloty Air Canada, Alaska, Delta, United i US Airways. Frontier ma umowę na wyposażenie całej swojej floty.

Ile samolotów oferuje usługę internetową?

Według Aircell, 1015 amerykańskich samolotów pasażerskich oferuje WiFi w locie, a kolejne są dodawane co tydzień.

Co jest potrzebne, aby dodać zdolność Wifi do samolotu?

Instalacja wymaga zaledwie ośmiu godzin i anteny zewnętrznej o przedramieniu. Kompletny system waży mniej niż 125 funtów, więc jest niewielki wpływ na wydajność samolotu lub zużycie paliwa.

Czy usługa dostępu do Internetu o wysokiej przepustowości jest dostępna w transakcjach biznesowych ?

Tak. Operatorzy ogólnopolscy, tacy jak NetJet, XOJet i Flexjet, dodają do swoich flot usługi WiFi w locie Gogo, podczas gdy Dassault Falcon Jet, Cessna i Hawker Beechcraft oferują system jako opcję dla nowo produkowanych odrzutowców.

Większość istniejących samolotów może zostać zmodernizowana pod kątem Wi-Fi.

Ile kosztuje instalacja?

Przybliżony koszt Wi-Fi wynosi około 100 000 USD na samolot. Linie lotnicze odzyskują ten wydatek poprzez dzielenie się przychodami z Aircell. Większość prywatnych operatorów odrzutowych oferuje usługę, aby zapewnić powtarzalność działalności, ale nie ma udziału w przychodach.

Dlaczego niektóre linie lotnicze opóźniają świadczenie usług Wifi?

Nikt nie może powiedzieć na pewno. JetBlue był pionierem usługi Live DirecTV i eksperymentował z bezpłatną pocztą e-mail, komunikatorami internetowymi i dostępem do Internetu w 2007 roku, a także ogłosił plany wyposażyć swoją flotę w 2010 roku. Southwest wdrożył konkurencyjną usługę GoGo wkrótce po serii testów na ograniczonej liczbie samolotów.

Czy przewoźnicy ograniczają dostępne witryny?

Ze względu na ograniczenia przepustowości połączenia VoIP na usługach takich jak Skype są zabronione, podobnie jak przesyłanie strumieniowe wideo na żywo i audio. Linie lotnicze mogą również ograniczać treści, które mogą obrazić pasażerów, chociaż na razie podróżujący są ograniczani głównie poczuciem przyzwoitości i przyzwoitości.

Czy Airborne Cell Calls to nowa granica?

Pomimo sukcesu łączności szerokopasmowej w powietrzu pasażerowie prawdopodobnie nie będą w stanie wykonywać połączeń telefonicznych w najbliższym czasie, a to chyba dobra wiadomość dla większości ludzi. FAA i FCC nadal stoją na drodze wnioskodawców, którzy chcą ustanowić służbę komórkową w powietrzu.

Usługa Airborne Wi-Fi jest falą przyszłości. Przy tak dużym zapotrzebowaniu klientów przewoźnicy opóźniający instalację robią to z dużym ryzykiem.