Dress code do interakcji z klientami i podczas targów

Potrzebujesz kodu ubioru dla pracowników, którzy wchodzą w interakcje z klientami?

Nawet jeśli pracujesz w luźnym ubioru lub w swobodnym środowisku pracy, zasady mogą się zmienić, gdy trafisz na swoją firmę z misją służbową.

Niezależnie od tego, czy wystawiasz się na targach, uczestniczysz w konferencji lub szkoleniu, czy odwiedzasz klienta, kod obowiązujący w Twoim biurze może ulec zmianie w przypadku klientów podróżujących i przyjmujących spotkania. Zwłaszcza, jeśli Twoja firma pozwala pracownikom ubierać się niedbale w pracy, zwykle jest to zbyt przypadkowy styl, aby wziąć udział w drodze.

Minimalnie business casual to norma w strojach biznesowych dla pracowników, którzy pracują na targach, wystawach na konferencjach i odwiedzają klientów w ich lokalizacji. (W ostatnich latach zmieniło się to z poprzedniej normy formalnego stroju, sprawdź u planistów konferencji, wystawcy targów lub innych osób odpowiedzialnych za wydarzenia.) Będziesz chciał, aby twoi pracownicy pasowali do tłumu.

Innym podejściem do ubierania się na co dzień podczas imprez jest poproszenie każdego członka zespołu wystawowego o noszenie tej samej koszulki z logo firmy i tego samego koloru spodni lub spodni. Ma to tę zaletę, że pomaga klientom natychmiast zorientować się, kto jest dostępny, aby im pomóc, a także zaprezentować publiczności profesjonalny wizerunek i wygląd .

Zapoznaj się z tym przykładowym kodem ubioru, aby dowiedzieć się, w jaki sposób ubrać się w podróż służbową i interakcje z klientami.

Ubiór do podróży, interakcja z klientem i pokazy handlowe

Podczas gdy ustawienie biura może być swobodne, ponieważ klienci nie odwiedzają, podróżują, aby zobaczyć klientów, wystawiać się na targach lub uczestniczyć w targach i reprezentowanie firmy w środowisku biznesowym, wymaga różnych decyzji dotyczących ubioru.

Business casual dress to minimalny standard, którego należy przestrzegać, gdy reprezentujesz firmę lub kontaktujesz się z klientami lub potencjalnymi klientami.

Przed wizytą u klienta lub potencjalnego klienta sprawdź zaakceptowany kod ubioru w swojej organizacji i dopasuj go do stroju. Podczas gdy Twoja firma może ubierać się niedbale lub w swobodnej odzieży służbowej, miejsca pracy różnią się w zależności od kraju i branży.

Na przykład norma dotycząca usług finansowych, bankowości, firm prawniczych i doradztwa w zakresie zarządzania jest prawdopodobnie formalna. Jeśli pracujesz w tych dziedzinach, będziesz minimalnie chciała nosić sportowy płaszcz, fajną sukienkę lub garnitur.

Jest to szczególnie ważne, gdy podróżujesz po całym świecie, reprezentując firmę, ponieważ urząd celny i ubiór w innych krajach mogą różnić się od tych obserwowanych w Stanach Zjednoczonych. Ubieranie w taki sam sposób, jak klient lub klient, który odwiedzasz, pomaga stworzyć relację, którą chcesz rozwijać z klientem, aby spełnić Twoje potrzeby biznesowe.

Ponadto niektóre wydarzenia społecznościowe, gdy reprezentujesz firmę, mogą wymagać formalnego stroju . Wydarzenia te mogą obejmować Izbę Handlową i inne spotkania obywatelskie lub biznesowe, lunche i kolacje. Weź przykład od innych pracowników, którzy brali udział i byli uważni podczas tego wydarzenia. Oczywiście, jeśli jesteś mówcą na imprezie biznesowej, rozważ noszenie oficjalnej sukienki .

Wreszcie, w sytuacjach, gdy klient lub partner biznesowy odwiedza biuro, grupy pracowników, z którymi interakcja odwiedza, powinny być zgodne z normami biznesowymi .

Wniosek

Żaden kodeks nie jest w stanie objąć wszystkich nieprzewidzianych okoliczności, więc pracownicy muszą dokonywać pewnych osądów dotyczących wyboru ubrań podczas podróży i odwiedzania klientów.

Jeśli doświadczasz niepewności co do dopuszczalnego stroju do pracy, poproś swojego przełożonego lub personel działu kadr. Twoje kontakty u klienta są kolejnym źródłem informacji o strojach biznesowych.

Jeśli odzież nie spełnia tych standardów, zgodnie z ustaleniami przełożonego i personelu działu kadr , pracownik zostanie poproszony, aby ponownie nie nosić nieodpowiedniego przedmiotu na targach lub w siedzibie klienta. Po drugim przestępstwie możesz poprosić pracownika o opuszczenie wydarzenia.

Jeśli problem będzie się powtarzał, musisz podjąć działania dyscyplinarne. Powinno to rozpocząć się od otrzymania przez pracownika słownego ostrzeżenia o pierwszym przestępstwie. Obowiązują wszystkie pozostałe zasady dotyczące osobistego użytkowania w czasie.

Postępowanie dyscyplinarne będzie stosowane, aż do rozwiązania stosunku pracy włącznie, jeśli naruszenie przepisów dotyczących ubioru będzie kontynuowane po udzieleniu porady pracownikowi.

Wreszcie, jeśli podstawowa praca pracownika wymaga wizyty u klientów i uczestnictwa w targach, interakcja może stać się jedyną opcją. Nie chcesz zatrudniać osoby, która nie reprezentuje Twojej firmy w sposób, w jaki chcesz reprezentować firmę. Twój wizerunek musi być dla Ciebie ważny - dotyczy Twoich klientów.