Dowiedz się, jak specyfikacja pracy pomaga w rekrutacji

Specyfikacja pracy opisuje wiedzę, umiejętności, wykształcenie, doświadczenie i umiejętności, które Twoim zdaniem są niezbędne do wykonania określonej pracy. Specyfikacja zadania jest opracowywana na podstawie analizy pracy . Idealnie, również opracowany na podstawie szczegółowego opisu stanowiska, specyfikacja pracy opisuje osobę, którą chcesz zatrudnić do wykonania określonej pracy.

Specyfikacja pracy szybko dostosowuje się do twoich wymagań, podczas gdy opis stanowiska określa szczegółowo obowiązki i wymagania związane z pracą pracownika.

Specyfikacja stanowiska zawiera szczegółową charakterystykę, wiedzę, wykształcenie, umiejętności i doświadczenie potrzebne do wykonywania pracy, wraz z przeglądem konkretnych wymagań stanowiska.

Składniki specyfikacji pracy

Doświadczenie: Liczba lat doświadczenia w pracy, którą chcesz obsadzić. Wymagana liczba lat doświadczenia zawodowego dla wybranego kandydata. Zwróć uwagę, czy pozycja wymaga coraz bardziej złożonego i odpowiedzialnego doświadczenia oraz doświadczenia nadzorczego lub kierowniczego.

Edukacja: określ, jakie stopnie, szkolenie lub certyfikaty są wymagane na stanowisku.

Wymagane umiejętności, wiedza i cechy: Podaj umiejętności, wiedzę i cechy osobiste osób, które z powodzeniem wykonały tę pracę. Lub użyj danych analizy pracy, aby określić atrybuty, których potrzebujesz od "idealnego" kandydata. Twoje spotkanie planujące rekrutację lub użytkownicy e-maili mogą również pomóc w określeniu wymagań dotyczących specyfikacji stanowiska.

Przegląd wymagań dotyczących wysokiego poziomu zadań: W punkcie poniżej dziesięciu punktów, powołuj się na kluczowe komponenty i wymagania zadania, które wypełniasz.

Specyfikacja stanowiska pracy jest przydatna przy rekrutacji, ponieważ pomaga Ci pisać ogłoszenia o pracy i witrynę rekrutującą. Specyfikacja pracy jest również przydatna do dystrybucji w mediach społecznościowych , do przesiewania życiorysów i do przeprowadzania wywiadów.

To sprawia, że ​​pracownicy są szybcy pod względem tego, co naprawdę jest potrzebne do wykonywania pracy. W tym sensie przydaje się to do selekcji i selekcji kandydatów, ponieważ opisuje najważniejsze i istotne cechy, których poszukujesz w swoim nowym pracowniku. Jest to przydatne podejście i narzędzie, gdy starasz się zawęzić pole w obliczu setek życiorysów.

Zobacz przykładową specyfikację zadania .