Profil pracy US Army: 15N awionic Mechanic

Te mechanizmy utrzymują działający samolot armii

W armii mechanik awioniczny to wersja samolotu z małpą smoczą. Ci żołnierze znają skomplikowany sprzęt awioniczny używany do latania samolotami armii wewnątrz i na zewnątrz. Mechanik awioniki specjalizuje się w wojskowej specjalizacji zawodowej ( MOS ) 15N i odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu bezpieczeństwa i aktualności samolotów i ich ekwipunku.

Jest to praca wojskowa odpowiednia dla kogoś, kto ma skłonność lub preferencję do matematyki i mechaniki sklepu, zainteresowania pracą z samolotami i dobre umiejętności wielozadaniowe.

Umiejętność pracy w zespole jest tak samo ważna dla tej pracy, jak każda inna w armii (lub dowolnej filii armii amerykańskiej).

Obowiązki Armii MOS 15N

Żołnierze ci wykonują czynności konserwacyjne na elementach sterujących lotem armii, awionice i sprzęcie kryptograficznym. Pracują nad wszystkimi systemami sterowania lotem, w tym komunikacją taktyczną, bezpieczeństwem, nawigacją i kontrolą lotu.
Zajmują się także rozwiązywaniem problemów i konserwacją systemów statków powietrznych oraz narzędziami służącymi do naprawy i diagnozowania tych systemów.

Informacje szkoleniowe dla armii MOS 15N

Szkolenie na stanowisko dla mechaniki awioniki wymaga 10-tygodniowego podstawowego szkolenia bojowego i 25 tygodni zaawansowanego treningu indywidualnego z instruktażem w miejscu pracy. Część tego czasu spędza się w klasie i częściowo w terenie.

Podobnie jak inni mechanicy lotów w armii, mechanicy Avionics szkolą się w Szkole Logistyki Lotniczej w Fort Eustis w Virginii.

Po ukończeniu szkolenia, aby zostać mechanikiem awioniki, żołnierze mogą kontynuować dodatkowe szkolenie, aby specjalizować się w konkretnym samolocie, takim jak śmigłowce Black Hawk, Apache, Chinook lub Kiowa.

Żołnierze dla MOS 15N nauczą się przywracać awioniki i podsystemy, podstawową teorię elektroniki i lutowania oraz praktyki instalacyjne systemów.

Wymagania dla armii MOS 15N

Aby zakwalifikować się do tej wysoce technicznej pracy armii, żołnierze będą musieli zdobyć 93 punkty w obszarze umiejętności Elektronika (EL) z zestawu ASVAB ( Arped Services Vocational Aptitude Battery).

Ta praca wymaga tajnego poświadczenia bezpieczeństwa, ponieważ jego żołnierze mają do czynienia z bardzo poufnymi informacjami na temat samolotów armii, więc będziesz podlegać sprawdzeniu. Obejmuje to sprawdzenie akt kryminalnych, kontrolę dokumentacji finansowej oraz wywiady z osobistymi i zawodowymi referencjami.

Historia nadużywania narkotyków lub alkoholu zdyskwalifikuje żołnierzy z tej pracy, w tym eksperymentalne stosowanie marihuany po 18 roku życia. Wszelkie udokumentowane przypadki handlu narkotykami również będą dyskwalifikujące.

Żołnierze, którzy chcą ścigać MOS 15N, potrzebują normalnej wizji kolorów (bez barwy) i muszą być obywatelami USA.

Podobne zawody cywilne do MOS 15N

Umiejętności, których uczysz się jako mechanik awioniki armii, pomogą ci przygotować się do kariery zawodowej z komercyjnymi liniami lotniczymi, producentami samolotów i innymi organizacjami dysponującymi flotą samolotów / śmigłowców. Są to bardzo poszukiwane umiejętności o ogromnym potencjale kariery.