Co zrobić, jeśli osoba przesłuchująca trafi do Ciebie

Jak radzić sobie z niewłaściwymi postępami podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Kiedy ubiegasz się o pracę, możesz niespodziewanie znaleźć się w trudnej sytuacji. Nie wszyscy ankieterowie mają niestety takie same standardy etyczne i może się zdarzyć, że zostaną trafieni podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Co powinieneś zrobić? Jak radzić sobie z sytuacją? Masz prawo do ochrony prawnej z powodu niewłaściwego zachowania, nawet podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Te same zabezpieczenia, które dotyczą pracowników, dotyczą osób ubiegających się o zatrudnienie.

Wywiad Pytania Pracodawcy nie powinni pytać

Nie tylko są pewne pytania, które nie powinny być zadawane podczas rozmowy kwalifikacyjnej , ale nie jest właściwe, aby osoba przeprowadzająca wywiad naruszała twoją przestrzeń osobistą lub sugerowała, że ​​twoje szanse na pracę będą miały wpływ na twoją odpowiedź na prośbę o intymność.

Jak radzić sobie z nieodpowiednimi pytaniami

Najlepsza odpowiedź na niewłaściwe pytania zależy od charakteru i stopnia wykroczenia ankietera. W przypadku pytań dotyczących życia osobistego, statusu związku lub preferencji seksualnych masz kilka opcji:

Jak radzić sobie z niewłaściwym zachowaniem

Instancje, w których osoba przeprowadzająca rozmowę fizyczną kontaktuje się z innymi osobami, poza uzgadnianiem, prosi o poświęcenie czasu samemu poza ustawieniem rozmowy kwalifikacyjnej lub udostępnia osobisty numer telefonu lub adres z zaproszeniem do nawiązania połączenia, może być znacznie bardziej niepokojąca. W tej sytuacji masz kilka metod ugięcia:

Gdy zadanie jest w linii

Najpoważniejsze naruszenie popełnione przez ankietera wiąże się z oświadczeniem lub wyraźną sugestią, że na twój status kandydata na pracę będzie miało wpływ to, czy zastosujesz się do prośby o bliskość. W takim przypadku należy natychmiast opuścić rozmowę i poinformować pracodawcę o popełnieniu przestępstwa.

Jeśli prowadzącym rozmowę jest Twój przyszły szef, powinieneś dwa razy pomyśleć o kontynuowaniu. Jeśli osoba przeprowadzająca wywiad jest przedstawicielem ds. Zasobów ludzkich, jego zachowanie może lub nie może wskazywać na problem instytucjonalny.

Na koniec, jeśli nie masz wystarczającej szansy na uzyskanie stanowiska u tego pracodawcy, możesz skonsultować się z prawnikiem pracowniczym w sprawie twoich możliwości zadośćuczynienia na podstawie molestowania seksualnego .