Jak wysłać zaproszenia i wiadomości z serwisu LinkedIn

Wskazówki dotyczące wysyłania zaproszeń i wiadomości na LinkedIn

LinkedIn bardzo ułatwia wysyłanie wiadomości do innych osób na stronie, prosząc ich o przyłączenie się do sieci, o poradę dotyczącą pracy lub kariery zawodowej lub o napisanie rekomendacji. Jednakże, chociaż łatwo jest wysyłać wiadomości, powinny one być dobrze napisane i profesjonalne. Poniżej kilka wskazówek, o których należy pamiętać podczas pisania wiadomości na LinkedIn.

Wytyczne dotyczące wysyłania zaproszeń i wiadomości z LinkedIn

Zwrot grzecznościowy: podczas tworzenia wiadomości do bieżącego kontaktu sformatuj wiadomość tak, jak profesjonalną wiadomość e-mail .

Dołącz pozdrowienie; jeśli jesteś osobą z imieniem i nazwiskiem, możesz użyć swojego imienia. W przeciwnym razie użyj ich tytułu (Drogi Panie / Pani / Dz. XYZ).

Własne wprowadzenie: jeśli wysyłasz wiadomość do kontaktu, rozumiesz, że już się znasz. Jeśli jednak już dawno temu skontaktowałeś się z tym kontaktem i martwisz się, że cię nie pamiętają, z pewnością możesz zacząć swój e-mail z krótkim powtórnym wprowadzeniem ("Nie mogę uwierzyć, że minął rok odkąd uczęszczaliśmy na XYZ Conference razem").

Wzmocnij swoją gotowość, aby pomóc: Jeśli wysyłasz wiadomość do kogoś z prośbą o przysługę (rekomendację, poradę na temat pracy itp.), Poinformuj o swojej chęci pomocy (np. "Byłbym bardziej niż szczęśliwy, mogąc napisać do ciebie również zalecenie. ").

Kiedy robisz coś dla kontaktu na LinkedIn, jest o wiele bardziej prawdopodobne, że zrobisz coś dla ciebie.

Jednym świetnym sposobem na uzyskanie pomocy jest rozpoczęcie pisania rekomendacji na LinkedIn .

Zapewniając bardzo dobrą pracę i jeśli oferujesz niezamówione referencje, zyskasz przewagę, gdy będziesz potrzebować pomocy.

Dziękujemy: jeśli przesyłasz wiadomość do kogoś z prośbą o przysługę, pamiętaj o podziękowaniu pod koniec wiadomości. Jeśli uzyskają dla Ciebie tę przysługę, pamiętaj, by szybko odpowiedzieć na wiadomość z podziękowaniami.

Nie przesadzaj

Nie korzystaj z sieci. Bądź rozsądny, o kogo prosisz o pomoc i jak często prosisz o pomoc. Uważaj też, o kogo prosisz o pomoc, jeśli jesteś obecnie zatrudniony. Nie wysyłaj masowych wiadomości do długiej listy połączeń. Zamiast tego bądź selektywny, o to, kogo prosisz o pomoc, i spróbuj spersonalizować swoją prośbę.

Wskazówki dotyczące wysyłania zaproszeń na LinkedIn do połączenia

Personalizuj zaproszenia do połączenia: Podczas wysyłania prośby o połączenie LinkedIn podaje ogólną wiadomość "Chciałbym dodać Cię do mojej sieci zawodowej". Nigdy nie używaj tego komunikatu sam; zamiast tego spersonalizuj każde żądanie. Poniżej znajduje się kilka wskazówek dotyczących pisania zaproszenia do nawiązania połączenia.

Wprowadzenie: Zacznij od samodzielnego wprowadzenia, jeśli jeszcze nie znasz tej osoby.

Dlaczego chcesz się połączyć: Wyjaśnij, dlaczego chcesz być osobą kontaktową; Być może czytasz interesujący artykuł, który napisali, oboje pracujesz dla podobnych firm, itp. Jeśli chcesz się połączyć, ponieważ chcesz poradnictwa zawodowego, możesz dołączyć to do swojego zaproszenia.

Nie proś jednak bezpośrednio o pracę lub zalecenie, dopóki dana osoba nie przyjmie Twojego zaproszenia.

Wzajemne korzyści: Podkreśl, w jaki sposób potencjalny kontakt mógłby skorzystać z połączenia.

Coś tak prostego jak: "Daj mi znać, jeśli mogę ci pomóc", pokaże osobie potencjalną korzyść z bycia twoim kontaktem.

Powiedz "dziękuję": Zawsze kończysz, mówiąc "Dziękuję".

Uzupełnienie: jeśli dana osoba nie odpowie w ciągu miesiąca, możesz wysłać jeszcze jedną prośbę. Potem najlepiej przestać. Niektórzy po prostu trzymają małą listę bliskich kontaktów.

Czego nie robić podczas wysyłania wiadomości LinkedIn

Nie wysyłaj ogólnej wiadomości: Usunąłeś język konserwowy w serwisie LinkedIn w żądaniu wiadomości ... ale zastąpiłeś go swoim własnym szablonem, którego używasz do wszystkich zaproszeń. Wstaw tutaj dźwięk brzęczyka.

Tak samo, jak nie wysłałeś tego samego listu motywacyjnego do każdej aplikacji o pracę , nie powinieneś wysyłać tej samej wiadomości z każdym zaproszeniem do połączenia. Spersonalizuj zaproszenie, a zwiększysz swoje szanse na uzyskanie odpowiedzi.

Nie pytaj o więcej, niż jesteś gotów dać : Nie jesteś gotowy, aby polecić tę osobę, ponieważ jesteś zbyt zajęty lub nie znasz ich osobiście? Nie proś ich o rekomendację. To takie proste.

Nie prześladuj: Po wysłaniu początkowej wiadomości i kontynuacji raz bez odpowiedzi, pozwól jej odejść. Wielokrotne wysyłanie wiadomości nie przekona ich do połączenia się z Tobą - wręcz przeciwnie.

Nie traktuj LinkedIn jako strony randkowej: mam nadzieję, że to oczywiste, ale powiemy to tak: LinkedIn nie jest Tinder ani Match. Niezależnie od tego, jak bardzo podoba ci się czyjś strzał w głowę, lub czujesz, że ich doświadczenie zawodowe wskazuje, że jesteście bratnimi duszami, LinkedIn nie jest miejscem, w którym można ukształtować związek miłości.

Jak wysłać wiadomość z LinkedIn

Oto jak wysyłać wiadomości do swoich połączeń:

Jak zatrzymać wiadomości e-mail w LinkedIn .