Jak napisać spersonalizowany list motywacyjny

Słyszałem od kilku osób zatrudniających menedżerów, którzy zastanawiają się, czy pisanie listu motywacyjnego to zagubiona sztuka. Jeden z nich powiedział mi, że otrzymał wiele listów motywacyjnych krótszych niż tweety, w tym list motywacyjny z napisem "Miłego dnia". i inny, który powiedział: "Proszę zobaczyć moje CV."

Pisanie listu motywacyjnego nie jest sztuką utraconą. Pracodawcy wciąż ich oczekują. Zatrudnianie menedżerów w firmach ankietowanych przez Saddleback College, które wymagają listów motywacyjnych (53%), chce więcej niż zwykłego listu motywacyjnego .

Czego oczekują pracodawcy w liście motywacyjnym

Według ankietowanych firm, oto, czego oczekują w listach motywacyjnych:

Jak widać, pracodawcy oczekują spersonalizowanych listów motywacyjnych, które pokazują im, dlaczego jesteś silnym kandydatem do tego stanowiska i cennym kandydatem, który warto poświęcić na rozmowę.

To powiedziawszy, w obronie wnioskodawców, którzy wysyłają listy motywacyjne, tak jakby mieli tweety o 140 znakach, ciężko jest usprawiedliwić poświęcenie czasu na napisanie dostosowanego listu motywacyjnego , szczególnie gdy po wysłaniu nie otrzymasz odpowiedzi od pracodawcy, w niektórych przypadkach setki listów motywacyjnych i życiorysów.

To trudne, gdy wkładasz wysiłek w stosowanie - w kółko - a twoje aplikacje gubią się w " czarnej dziurze " Internetu. Najważniejsze jest jednak to, że jeśli pracodawca prosi o list motywacyjny, musisz wysłać jeden - prawdziwy list motywacyjny, a nie zdanie lub dwa.

W twoim najlepszym interesie jest wysłanie, nawet jeśli nie jest to wymagane.

Jak napisać spersonalizowany list motywacyjny

Zacznij od szablonu: Jednym ze sposobów na uproszczenie pisania listu motywacyjnego jest rozpoczęcie od szablonu listu motywacyjnego . Następnie dostosuj go, aby zawierał podstawowe informacje o twoich umiejętnościach i doświadczeniu.

Zapisz list motywacyjny jako dokument Word z nazwą pliku, która jest łatwa do rozpoznania, np. Coverlettertemplate.doc.

Za każdym razem, gdy ubiegasz się o pracę, otwórz dokument szablonu listu motywacyjnego i utwórz nową wersję listu motywacyjnego. Spersonalizuj, co jest teraz szablonem listu motywacyjnego, aby dopasować się do wymagań stanowiska, na które aplikujesz. Oto, czego potrzebujesz, aby spersonalizować i zaktualizować szablon listu motywacyjnego:

Informacje kontaktowe: Edytuj sekcję informacji kontaktowych, aby uwzględnić informacje dla nowego pracodawcy. Edytuj zwrot grzecznościowy, korzystając z nazwiska nowego menedżera ds. Zatrudnienia, jeśli go masz.

Konkretne zadanie: Edytuj pierwszy akapit listu, aby odzwierciedlić pracę, do której się aplikujesz, i miejsce, w którym znalazłeś wpis. W pierwszym akapicie listu motywacyjnego możesz również udostępnić - krótko - dlaczego pasjonujesz się pozycją i dobrze pasuje. Na przykład: "Z moim X letnim doświadczeniem w [przemyśle] i pasją do [xyz podstawowych funkcji / umiejętności zawodowych], wierzę, że jestem silnym kandydatem na to stanowisko."

Jeśli zostałeś skierowany na stanowisko lub znasz kogoś w firmie, pierwszy akapit jest idealnym miejscem na wspomnienie połączenia. (Uwaga: zawsze potwierdzaj połączenie, zanim je zrzekniesz).

Twoje umiejętności i doświadczenie: spersonalizuj treść listu motywacyjnego i odnieś swoje umiejętności do opisu stanowiska . Najprawdopodobniej będzie to najtrudniejsza część procesu. Jest to także najważniejsza część listu motywacyjnego. Tutaj możesz zgłosić swoją kandydaturę. W podsumowaniu spisujesz swoje umiejętności i doświadczenie. Teraz, w swoim liście przewodnim, chciałbyś pójść głębiej i pokazać, dlaczego twoja szczególna mieszanka umiejętności i doświadczenia pozwoli ci być idealnym pracownikiem.

Nie musisz dostosowywać ostatniego akapitu, zamknięcia i podpisu . Te mogą pozostać takie same.

Pamiętaj, aby zapisać list motywacyjny z nową nazwą pliku (Zapisz jako plik jako), aby otrzymać kopię każdego listu motywacyjnego wysłanego do pracodawcy. Oto porady, jak nadawać listy motywacyjne i życiorysy .

Poprawianie jest łatwiejsze niż rozpoczęcie od zera.

Dzięki istniejącemu szablonowi napisanie dopasowanego listu motywacyjnego nie potrwa długo. Zyskasz lepsze wrażenie dzięki spersonalizowanemu listowi motywacyjnemu, niż gdy napiszesz: "Oto moje CV".

Przejrzyj próbki listu motywacyjnego

Jeśli nie wiesz, co napisać, przejrzyj próbki listów motywacyjnych, aby uzyskać pomysły na pisanie listów motywacyjnych, które robią najlepsze wrażenie. Tutaj są również próbki listu motywacyjnego pocztą e-mail .

Sprawdzaj swoje listy

Zanim wyślesz list motywacyjny, upewnij się, że go dokładnie sprawdziłeś. Błąd literowy lub gramatyczny może kosztować wywiad. Oto wskazówki do korekty dla osób poszukujących pracy .

Więcej wskazówek i materiałów, które pomogą Ci rozpocząć pisanie silnego listu motywacyjnego: 10 najlepszych wskazówek na piśmie do pisania listów motywacyjnych Co uwzględnić w liście motywacyjnym | Napisz List motywacyjny w 5 łatwych krokach