Jak wybrać wznowić nazwę pliku

Jaka jest najlepsza nazwa pliku, który można wykorzystać do CV lub dokumentu CV, kiedy zapisujesz go, aby ubiegać się o pracę? Podczas zapisywania CV ważne jest, aby wybrać nazwę pliku CV, które zawiera własne imię i nazwisko. Kiedy ubiegasz się o pracę, menedżerowie ds. Rekrutacji będą wiedzieć, czyją życiorys, i łatwiej będzie im śledzić twoje podanie o pracę i udostępniać je współpracownikom zaangażowanym w proces rekrutacji .

Jeśli wyślesz swoje CV do pracodawcy, nazwa dokumentu będzie pierwszą rzeczą, którą zobaczy. Gdy pracodawca otworzy dokument, pierwszą rzeczą, na którą patrzy, jest nagłówek. W związku z tym tytuł i nazwa dokumentu mają kluczowe znaczenie dla ponownego spojrzenia na Twoje CV.

Jak wybrać wznowić nazwę pliku

Nie nadawaj życiorysu wznowienia resume.doc . Nie będzie możliwości odróżnienia go od wszystkich innych życiorysów o tej samej nazwie pliku. Zamiast tego użyj swojej nazwy jako nazwy pliku. Pracodawca będzie wiedział, na przykład, czyje CV ma w skrócie, np. Johndoeresume .doc czy JohnDoeResume.docx . Nazwij list motywacyjny w ten sam sposób, np. Johndoecoverletter.doc lub JobDoeCoverLetter.doc .

Opcje do zapisania CV

O ile pracodawca nie określi inaczej, ważne jest, aby wysłać lub przesłać swoje CV jako dokument PDF lub Word . W ten sposób odbiorca otrzyma kopię twojego CV i listu motywacyjnego w oryginalnym formacie.

W wielu przypadkach pracodawca poinformuje Cię, w jaki sposób chce otrzymać Twoje CV, więc postępuj zgodnie z instrukcjami i podaj wymagane informacje. Jeśli nie zastosujesz się do instrukcji zawartych w ogłoszeniu o pracy, możesz nie być brany pod uwagę przy podejmowaniu pracy.

Zanim zapiszesz swoje CV, możesz utworzyć nowy folder plików, aby wszystkie twoje materiały do ​​pracy znalazły się w jednym miejscu.

Pomoże to śledzić różne wersje Twojego CV, list motywacyjny i kiedy użyłeś ich do złożenia podania o pracę.

Aby zapisać swoje CV jako dokument Word, kliknij Plik, Zapisz jako i wpisz nazwę pliku, podając swoje CV, np. JohnDoeResume.doc. Wybierz folder, w którym chcesz go zapisać.

Aby zapisać dokumenty w formacie PDF , w zależności od programu do edycji tekstu, możesz mieć możliwość plików, wydruków do formatu Adobe PDF. Jeśli nie, istnieją darmowe programy, których możesz użyć do przekonwertowania pliku na plik PDF. Wybierz folder, w którym chcesz zapisać wersję PDF swojego CV.

Jeśli składasz wniosek pocztą e-mail, postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby dołączyć dokumenty do wiadomości e-mail .

Wskazówki dotyczące wyboru nazwy CV

Don Fornes, dyrektor generalny Software Advice, dzieli się swoją radą, jak nazwać swoje CV, jak zapisać swoje CV i inne wskazówki dotyczące wznowienia pracy.

Nie nazwij swojego CV "wznów". Około jedna trzecia wnioskodawców nazywa swoje dokumenty CV, "resume.doc". "Resume" może mieć sens na twoim komputerze, gdzie wiesz, że to twoje CV. Jednak na moim komputerze jest to jedno z wielu, wiele życiorysów o tej samej nazwie. Używając takiej ogólnej nazwy pliku, wnioskodawca nie ma okazji, by sam siebie nazwać (np. "John Doe - Crusher kwotowy").

Jeśli masz wystarczające kwalifikacje, aby sprzedać lub sprzedać za nas, nie przegapisz okazji, aby przynajmniej użyć swojego imienia i nazwiska w nazwie pliku.

Nie musisz używać wszystkich małych liter. Nie jestem pewien, skąd wziął się ten trend. Czy to jest jakaś wiadomość tekstowa? Tak łatwo jest kapitalizować poprawnie na klawiaturze. Ile czasu to naprawdę cię oszczędza? Dla mnie to krzyczy: "Cześć, jestem leniwy, moje pinkie są naprawdę ciężkie i wolałbym ich nie zmieniać, kiedy zacznę dla ciebie pracować, będę szukał innych sposobów bycia leniwym. Będę również buntował się przeciwko takim autorytetom jak ty, tak jak buntuję się przeciwko angielskim nauczycielom, którzy poświęcili swoje życie, aby pomóc mi stać się piśmiennym. "

Sprawdź swoje CV. To niewiarygodna liczba błędów ortograficznych, gramatycznych i interpunkcyjnych, które widzę w życiorysach. Ponownie, jest to ciekawa wskazówka, która mówi menadżerowi ds. Rekrutacji, że nie sprawdzasz swojej pracy i nie zwracasz uwagi na szczegóły.

Oto lista kontrolna, której można użyć do sprawdzenia CV .

Zapisz swoje CV w formacie PDF . Nie każdy używa tego samego systemu operacyjnego i edytora tekstu, co robisz. Używam komputera Mac. Nie mam Słowa - i nie chcę tego. Mój ATS nie obsługuje plików .docx. Wiele życiorysów, które widzę, przechodzi straszliwie zniekształcone. Tyle na temat tego miłego formatowania (prawda?). Format PDF lub przenośny jest prostym rozwiązaniem. Oto, jak wybrać format pliku CV .

Szybka wskazówka: zapamiętaj lub zanotuj lokalizację, w której zapisałeś dokument, dzięki czemu łatwo go znaleźć i dołączyć do wiadomości e-mail lub przesłać. Dobrym pomysłem jest utworzenie nowego folderu dla całej korespondencji wyszukiwania pracy. Inną opcją jest wysłanie e-maila do siebie, dzięki czemu zawsze masz najnowszą wersję w swojej skrzynce odbiorczej.

Więcej informacji na temat pisania CV: 10 najważniejszych porad dotyczących pisania CV Jak stworzyć profesjonalne CV Wznów próbki