Jak wysłać e-mail z CV i list motywacyjny

W zależności od pracy, o którą się ubiegasz, możesz wysłać e-mail z CV i listem motywacyjnym do menedżera ds. Rekrutacji. Nawiązując kontakty sieciowe, które pomagają w poszukiwaniu pracy, możesz również poprosić o wysłanie wiadomości e-mail z materiałami do aplikacji, aby mogły je przejrzeć i udostępnić swoje CV potencjalnym pracodawcom.

 • 01 Postępuj zgodnie z instrukcjami Zamawiającego

  scanrail / iStock

  Kiedy starasz się o pracę poprzez e-mail, pracodawca może wymagać, aby wysłać swoje CV i list motywacyjny jako załącznik do wiadomości e-mail. Ważne jest, aby poprawnie wysyłać załączniki, aby zawierały wszystkie potrzebne informacje, aby przeczytać wiadomość e-mail, a także aby odbiorca wiedział, jak mogą się z Tobą skontaktować, aby umówić się na rozmowę.

 • 02 Jak zapisać list motywacyjny i CV

  sihuo0860371 / iStock

  Gdy wysyłasz list motywacyjny i wznawiasz załączniki, pierwszym krokiem jest zapisanie CV jako dokumentu PDF lub Word . W ten sposób odbiorca otrzyma kopię CV w oryginalnym formacie. Możesz zapisać list motywacyjny w formacie dokumentu lub napisać go bezpośrednio w wiadomości e-mail.

  Jeśli posiadasz oprogramowanie do edycji tekstu inne niż Microsoft Word, zapisz swoje CV jako dokument Word (doc lub doc). Plik, Zapisz jako powinien być dostępny w twoim programie.

  W zależności od oprogramowania do edycji tekstu, możesz mieć możliwość Plik, Drukuj do PDF, aby zapisać dokumenty jako plik PDF. Jeśli nie, istnieją darmowe programy, których możesz użyć do przekonwertowania pliku na plik PDF.

  Plik PDF zachowuje format Twojego CV i listu, więc odbiorca zobaczy je tak, jak je napisałeś, gdy otworzysz plik (y), który wysyłasz.

  Użyj nazwy jako nazwy pliku , aby pracodawca wiedział, którego życiorysu i listu motywacyjnego to jest, np. Janedoeresume.doc i janedoecoverletter.doc.

 • 03 Jak zawrzeć wiersz tematu w wiadomości e-mail

  Rawpixel / iStock

  Wiersz tematu jest jedną z najważniejszych części wysyłanych wiadomości e-mail w celu ubiegania się o pracę. Jeśli go nie uwzględnisz, twoja wiadomość może nawet nie zostać otwarta.

  Twoja wiadomość e-mail musi zawierać wiersz tematu i powinna wyjaśnić czytelnikowi, kim jesteś i jaką pracę ubiegasz się. Bądź konkretny, aby odbiorca wiedział, co otrzymuje. Pracodawcy często zatrudniają na wiele stanowisk w tym samym czasie, dlatego należy podać zarówno imię i nazwisko, jak i stanowisko.

  Dodaj temat wiadomości e-mail, zanim zaczniesz ją pisać. W ten sposób nie zapomnisz dołączyć go później.

  Oto co napisać:

  Temat: Twoje imię - stanowisko

 • 04 Jak napisać wiadomość e-mail do wysłania listem motywacyjnym i CV

  mihailomilovanovic / iStock

  Po zapisaniu CV i listu motywacyjnego i są gotowe do wysłania, następnym krokiem jest napisanie wiadomości e-mail do wysłania z dokumentami.

  Najpierw otwórz swoje konto e-mail. Następnie kliknij Wiadomość w lewym górnym rogu ekranu lub kliknij Plik, Nowy, Wiadomość.

  Możesz wpisać swój list motywacyjny bezpośrednio do wiadomości e-mail , skopiuj i wklej z dokumentu edytora tekstu lub jeśli firma zażąda załącznika, wyślij list motywacyjny i wznowić za pomocą wiadomości e-mail. Tak więc, twoim wyborem jest wysłanie załącznika listu motywacyjnego lub użycie wiadomości e-mail jako listu motywacyjnego.

  Jeśli załączasz list motywacyjny, twoja wiadomość e-mail może być krótka. Po prostu podaj, że twoje CV i list motywacyjny są załączone. Zaoferuj dodatkowe informacje i daj czytelnikowi znać, jak możesz się z tobą skontaktować.

  Jeśli piszesz list przewodni e-mail, zapoznaj się z tymi poradami dotyczącymi formatowania, zanim je wyślesz.

  Pamiętaj również, aby postępować zgodnie ze wskazówkami zawartymi w ogłoszeniu o pracy, aby dowiedzieć się, jak złożyć wniosek, przesyłając list motywacyjny i wznowić, lub Twoja aplikacja może nie zostać rozpatrzona.

 • 05 Dodaj podpis do wiadomości e-mail

  Rawpixel / iStock

  Ważne jest, aby podpis e-mail zawierał wszystkie dane kontaktowe, więc łatwo jest zatrudnić menedżerów i rekruterów, aby skontaktować się z Tobą. Podaj swoje imię i nazwisko, adres e-mail i numer telefonu w podpisie e-mail, aby menedżer ds. Rekrutacji mógł zobaczyć, jak się z Tobą skontaktować.

  Jeśli masz profil na LinkedIn , umieść go w swoim podpisie. Zrób to samo z innymi kontami mediów społecznościowych, z których korzystasz w celach zawodowych i biznesowych.

  Aby dodać swój podpis do wiadomości e-mail, kliknij Plik, Wstaw, Podpis, jeśli masz zapisany podpis, którego używasz do poszukiwania pracy. Jeśli nie masz jeszcze podpisu e-mail, wpisz swoje dane kontaktowe (imię i nazwisko, adres e-mail, telefon, LinkedIn) na dole wiadomości.

 • 06 Jak załączyć CV i list motywacyjny do wiadomości e-mail

  5432action / iStock

  Gdy wiadomość e-mail będzie gotowa do wysłania, musisz załączyć swoje CV i list motywacyjny do wiadomości. Kliknij Wstaw, Załącz plik. Twój klient poczty e-mail wyświetli listę plików w domyślnym folderze plików na twoim komputerze.

  Jeśli Twoje CV i list motywacyjny są przechowywane w innym folderze, kliknij odpowiedni folder.

  Kliknij, aby zaznaczyć plik, który chcesz dodać do wiadomości e-mail, a następnie kliknij przycisk Wstaw, aby dołączyć dokument do wiadomości e-mail. Poświęć trochę czasu, aby dokładnie sprawdzić wiadomość przed jej wysłaniem.

  Zanim klikniesz Wyślij, wyślij wiadomość do siebie, aby upewnić się, że wszystkie załączniki się przedostają, a twoja wiadomość e-mail jest idealna.

  Wyślij kopię wiadomości do siebie, a także do firmy, aby otrzymać kopię swoich danych. Dodaj siebie jako Bcc (kopia niewidoczna) klikając Bcc ... i dodając swój adres e-mail.

  Następnie kliknij Wyślij, a Twój list motywacyjny i twoje CV będą w drodze do pracodawcy.