Przykład listu motywacyjnego z wymaganiami płacowymi

Kiedy i jak wymienić rekompensatę w liście przewodnim

Pisanie listu motywacyjnego może być trudne, zwłaszcza gdy zostaniesz poproszony o podanie informacji, które Twoim zdaniem mogą wpłynąć na twoje szanse na uzyskanie wywiadu. Niektórzy pracodawcy zwracają się do wnioskodawców o uwzględnienie wymogu wynagrodzenia w liście przewodnim, który może wydawać się niewygodny lub niewygodny. Istnieją jednak sposoby na uwzględnienie tych informacji bez szkody dla twoich szans na znalezienie pracy.

Oto wskazówki, kiedy i jak uwzględnić wymóg płacowy w liście przewodnim, a także przykład listu motywacyjnego zawierającego listę wymagań płacowych.

Zobacz też poniżej więcej przykładów listu motywacyjnego i wskazówki dotyczące wysyłania listu motywacyjnego i wznowienia.

Kiedy uwzględnić wymagania dotyczące wynagrodzenia w liście przewodnim

Jeśli podanie o pracę nie wymaga podania informacji o zarobkach (takich jak historia płac, wymóg płacowy lub zakres wynagrodzenia ), nie rób tego. Jeśli zażądasz zbyt wysokiej pensji, pracodawca może nawet nie spojrzeć na twoje podanie. Z drugiej strony, jeśli poprosisz o zbyt niskie wynagrodzenie, mogą zaoferować ci mniej niż jesteś wart. W niektórych lokalizacjach pracodawcy nie mogą legalnie pytać o twoje wcześniejsze zarobki .

Jeśli jednak ogłoszenie o pracę lub podanie o pracę wymaga podania wymogu wynagrodzenia, należy to zrobić, jeśli nie znajduje się w miejscu, w którym pracodawcy nie mają prawa prosić. Ważne jest, aby postępować zgodnie ze wskazówkami i podać wszystkie informacje, o które prosi pracodawca. W przeciwnym razie ryzykujesz wyrzuceniem z puli aplikacji.

Opcje uwzględnienia wymagań płacowych w liście motywacyjnym

Jeśli pracodawca nie poda konkretnych instrukcji, jak uwzględnić wymagania dotyczące wynagrodzenia, masz kilka opcji do rozważenia.

Uwzględnij zakres wynagrodzeń
Jednym ze sposobów uwzględnienia wymagań płacowych w liście przewodnim jest podanie listy płac . To daje ci i pracodawcy pewną elastyczność.

Upewnij się, że Twój zakres wynagrodzeń jest realistyczny. Sprawdź, jakie jest to stanowisko, korzystając z ankiet płac i kalkulatorów wynagrodzeń .

Wynagrodzenie Wymagania są do negocjacji
Możesz również stwierdzić, że Twoje wymagania dotyczące wynagrodzenia są negocjowane na podstawie pozycji i ogólnego pakietu wynagrodzeń, w tym świadczeń .

Powiedz, że jesteś elastyczny
Niezależnie od tego, upewnij się, że Twoje wymagania dotyczące płac są elastyczne. Pomoże to w utrzymaniu biegu, a także da ci dodatkowe możliwości negocjowania wynagrodzenia później.

Przykład listu motywacyjnego z wymaganiem / zakresem wynagrodzenia

Twoje imię
Twój adres
Twoje miasto, województwo, kod pocztowy
Twój numer telefonu
Twój email

Menedżer ds. Wynajmu
Nazwa firmy
Adres
Miasto, województwo, kod pocztowy

Drogi Dyrektorze ds. zatrudnienia:

Piszę, aby wyrazić moje silne zainteresowanie pozycją Specjalisty w projektowaniu stron internetowych wymienioną na liście Craigslist.

Mam doświadczenie w projektowaniu witryn internetowych poświęconych zdrowiu. Chociaż większość mojego doświadczenia dotyczy świata biznesu, rozumiem wartość społeczną sektora non-profit.

Do moich obowiązków należało projektowanie i rozwijanie głosu i stylu redakcyjnego strony oraz codzienne programowanie treści i produkcja strony internetowej. Ściśle współpracowałem z pracownikami służby zdrowia i redaktorami medycznymi, aby pomóc im w dostarczaniu jak najlepszych informacji odbiorcom konsumenckim pacjentów i pracowników służby zdrowia.

Doświadczenie nauczyło mnie, jak budować silne relacje ze wszystkimi działami w organizacji. Mam umiejętność pracy w zespole, a także w zespole.

Mogę współpracować z inżynierami internetowymi, aby rozwiązywać problemy techniczne i wdrażać udoskonalenia techniczne, współpracować z działem rozwoju w celu wdrożenia ulepszeń projektowych i funkcjonalnych oraz monitorować statystyki witryn i przeprowadzać optymalizację pod kątem wyszukiwarek.

Mój wymóg płacowy mieści się w zakresie od 70 000 do 80 000 USD. Jednak moja pensja podlega negocjacji w oparciu o ogólny pakiet odszkodowań.

Czekam na wiadomość od ciebie. Dziękuję za uwagę.

Podpis (list w formie papierowej)

Imię Nazwisko

Wysyłanie listu motywacyjnego e-mailem

Jeśli wysyłasz list motywacyjny pocztą e-mail , wpisz swoje imię i nazwisko oraz stanowisko w temacie wiadomości e-mail.

Podaj swoje dane kontaktowe w podpisie e-mail i nie podawaj informacji kontaktowych pracodawcy. Rozpocznij swoją wiadomość e-mail z zwrotem grzecznościowym.

Więcej przykładowych listów motywacyjnych
Próbki listu motywacyjnego i szablony do różnych dziedzin kariery i poziomów zatrudnienia, w tym podstawowe, ukierunkowane i listy z wiadomościami e-mail dla wielu różnych zawodów.

Więcej o wynagrodzeniu: Strategie negocjacji płacowych Porady dotyczące negocjacji wynagrodzeń | Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadu O swoich oczekiwaniach dotyczących wynagrodzenia