Pomoc techniczna / List motywacyjny z listu pomocy technicznej

Poniżej znajduje się przykład listu przewodniego zaprojektowanego dla stanowiska wsparcia technicznego / stanowiska pomocy technicznej. Podczas pisania listu motywacyjnego na stanowisko techniczne ważne jest, aby być konkretnym. Menedżer ds. Rekrutacji będzie musiał wiedzieć, jaką technologię obsługujesz, twarde i miękkie umiejętności, które możesz zaoferować organizacji, oraz jak możesz pomóc firmie, jeśli chcesz zostać zatrudnionym.

Co uwzględnić w liście motywacyjnym

Pierwszy akapit listu motywacyjnego powinien wyrazić zainteresowanie reklamowaną pozycją, podać źródło, z którego dowiedziałeś się o pracy, i - co najważniejsze - podać tytuł pracy, o którą się ubiegasz.

Środkowy akapit (-y) twojego listu powinien opisywać twoje kwalifikacje do pracy. W tym punkcie należy skupić się na tym, w jaki sposób posiadane umiejętności, szkolenia i doświadczenie są zgodne z konkretnymi wymaganiami wymienionymi w ogłoszeniu o pracodawcy. Jeśli możesz, spróbuj podać kwantyfikowalne przykłady (z wartościami procentowymi, liczbami lub liczbami dolarowymi) znaczących osiągnięć pracy, aby pokazać dokładnie, w jaki sposób pomyślnie wykonałeś wymagane elementy pracy w przeszłości. Osiągnięcia te pomogą oddzielić cię od konkurencji i upewnić się, że menedżer ds. Zatrudnienia jest zaintrygowany, aby przeczytać załączone CV.

Końcowy akapit dziękuje menedżerowi ds. Rekrutacji i może wspomnieć, w jaki sposób będziesz śledzić stan swojego podania o pracę.

Zapoznaj się z tymi wytycznymi dotyczącymi tego, co uwzględnić w każdym akapicie listu motywacyjnego na temat pracy, zanim zaczniesz pisać swój list.

Zobacz także więcej przykładów listu motywacyjnego, a także wskazówki dotyczące wysyłania listu motywacyjnego i wznowienia. Te przykłady mają służyć jako modele; powinieneś dostosować szczegóły listu motywacyjnego, aby odzwierciedlić własne okoliczności i odpowiedzieć na potrzeby konkretnego ogłoszenia o pracę.

Przykładowy list motywacyjny do działu wsparcia technicznego / stanowiska pomocy technicznej

Twoje imię
Twój adres
Twoje miasto, województwo, kod pocztowy
Twój numer telefonu
Twój email

Data

Nazwa
Tytuł
Organizacja
Adres
Miasto, województwo, kod pocztowy

Szanowny Panie / Pani. Nazwisko:

Jestem bardzo zainteresowany stanowiskiem pomocy technicznej Help Desk, które reklamowałeś na stronie Indeed.com. Wierzę, że moje szkolenie, doświadczenie i sprawdzona umiejętność jako specjalisty ds. Pomocy technicznej na poziomie 1 i technika pomocy technicznej pozwolą mi znacząco przyczynić się do wydajności i jakości działu IT Twojej firmy.

Przeglądając załączone CV, zauważysz, że zdobyłem cenne doświadczenie we wszystkich aspektach rozwiązywania problemów, instalacji i konserwacji dla różnych operacji na komputerze, sprzętu i oprogramowania. Posiadam wyjątkowy talent do tłumaczenia bardzo złożonych informacji technicznych na terminy i pojęcia, które użytkownicy końcowi mogą łatwo zrozumieć. Umiejętności te pozwoliły mi, na mojej ostatniej pozycji, zredukować czas reakcji na problemy z biletami o 45%, znacznie poprawiając wskaźniki satysfakcji naszych klientów.

Ponadto jestem zorientowany na wiele zadań, cieszę się wyzwaniem i na bieżąco śledzę najnowsze osiągnięcia w dziedzinie IT.

Jeśli szukasz specjalisty IT, który ma doskonałe osoby i umiejętności rozwiązywania problemów i który może łatwo zapewnić optymalne wsparcie dla Twoich operacji MIS, to rozważ proszę, co mam do zaoferowania.

Uważam, że byłoby dla nas korzystne spotkanie i omówienie celów twojej firmy oraz tego, w jaki sposób moje umiejętności techniczne mogą pomóc ci osiągnąć te cele. Zadzwonię do twojego biura za kilka dni, żeby zapytać o możliwość spotkania.

Dziękuję ci za twój czas i uwagę.

Z poważaniem,

Podpis ( list w formie papierowej )

Imię Nazwisko

Wysyłanie listu motywacyjnego e-mailem

Jeśli przesyłasz list motywacyjny pocztą e-mail , podaj imię i nazwisko oraz stanowisko w temacie wiadomości e-mail, aby pracodawca zrozumiał, że jest to odpowiedź na ogłoszenie o pracy. Podaj swoje dane kontaktowe w podpisie e-mail i nie podawaj informacji kontaktowych pracodawcy. Rozpocznij swoją wiadomość e-mail z odpowiednim zwrotem grzecznościowym. Oto przykład sformatowanej listu przewodniego e-maila .

Więcej przykładowych listów motywacyjnych
Zapoznaj się z powyższym linkiem, aby zobaczyć dodatkowe próbki listu motywacyjnego i szablony dla różnych dziedzin kariery i poziomów zatrudnienia, w tym podstawowe, ukierunkowane i listy z wiadomościami e-mail dla wielu różnych zawodów.