Dlaczego i jak dołączyć liczby do CV

Wskazówki dotyczące szacowania osiągnięć w CV

Kiedy pracujesz w miejscu pracy, w którym twoje osiągnięcia są kwantyfikowane, w tym liczby na twoim CV to najlepszy sposób, by zauważyć twoją aplikację. Na przykład, jeśli jesteś w wykazie sprzedaży, w jaki sposób przekroczyłeś swoje cele, jest to pewny sposób, aby zaimponować potencjalnemu pracodawcy.

Pokazanie, co osiągnąłeś w mierzalny sposób, jest również ważne w przypadku innych rodzajów zadań. Nawet jeśli nie jesteś w roli, w której oceniasz swoje kwantyfikowalne osiągnięcia, liczby w twoim CV mogą pomóc ci w uzyskaniu wywiadu.

Dodanie liczb do twojego CV pokazuje pracodawcom, na pierwszy rzut oka, co osiągnąłeś w pracy.

To wszystko w liczbach

Dodawanie numerów do CV jest świetnym sposobem, aby udowodnić pracodawcom, że masz uzasadnione osiągnięcia w swojej historii pracy. Oczywiście nie wszystkie twoje osiągnięcia będą wymierne, ale wiele z nich będzie.

Zapoznaj się z tymi wskazówkami, aby znaleźć swoje osiągnięcia, które można określić ilościowo, wraz z najlepszym językiem do wykorzystania w celu oprawienia tych osiągnięć.

Wskazówki dotyczące włączania liczb do CV

Jaki jest najlepszy sposób uwzględnienia liczb w twoim CV? Zacznij od zidentyfikowania jakichkolwiek wyników dla twojego działu, które będą uważane za kluczowe wskaźniki sukcesu. Zapytaj siebie i współpracowników, jeśli nie jesteś pewien, jakie są najważniejsze kwestie dotyczące twojego działu.

Na przykład sukces Twojego działu może być mierzony jednym lub kilkoma z następujących czynników:

Następnie wybierz obszary najniższego poziomu, na które najbardziej wpływa indywidualna praca. Określ zmiany w czasie wynikające z Twoich działań.

Ustanów linię bazową dla wszystkich wybranych wskaźników dolnych linii. Linia bazowa może być powiązana z kalendarzem, takim jak początek roku lub kwartał biznesowy. Jeśli wdrożyłeś nową inicjatywę, linia bazowa byłaby stanem rzeczy tuż przed rozpoczęciem tej działalności.

Użyj słów akcji

Wybierz słowa akcji, które sugerują zmianę, aby rozpocząć swoje wyrażenia, takie jak zwiększone, zredukowane, ulepszone, rozwinięte, wyeliminowane, dodane, skompresowane, zminimalizowane, przycięte, zmniejszone, zmniejszone, zmniejszone, powiększone, wyhodowane, podniesione, powiększone, zmniejszone lub skrócone. Oto lista słów akcji, które pomogą Ci zacząć.

Jak kwantyfikować zmianę

Określ liczbę zmian, wybierając liczbę reprezentującą zmianę, którą pomogłeś wygenerować. Na przykład:

Jeśli masz problem z przypisaniem dokładnej liczby, możesz użyć języka, który ustawi zmianę jako przybliżenie lub zakres.

Na przykład:

Uwzględnij, w jaki sposób uzyskałeś wyniki

Dodaj odwołanie do tego, w jaki sposób udało Ci się wygenerować wyniki, które są kwantyfikowane, aby zwiększyć wpływ Twoich stwierdzeń. Na przykład:

Więcej opcji dodawania liczb do CV

Innym sposobem na włączenie liczb do CV jest przedstawienie wielkości twoich wyników lub obowiązków, niezależnie od tego, czy możesz przytoczyć zmianę kluczowych wskaźników.

Na przykład:

Możesz włączyć wskaźniki liczbowe zaangażowania w swoją pracę, jeśli chcesz utrwalić ten wzór u nowego pracodawcy. Na przykład możesz powiedzieć:

Zrób kopię swojego CV faktami

Upewnij się, że liczby zawarte w twoim CV są dokładne i będą wspierane przez twoje referencje.

Udostępnij swoje CV za pomocą referencji, aby wiedzieć, jakie są Twoje konkretne twierdzenia. Zapisz wszystkie dokumenty, takie jak oceny wydajności lub raporty sprzedaży, które potwierdzają twoje liczby.

Przeczytaj więcej: Jak uwzględnić osiągnięcia w CV

Powiązane artykuły: 10 najlepszych porad dotyczących resume | 10 najlepszych listów motywacyjnych Wznów przykłady