Najlepsze i najgorsze wznowić modne powiedzonka

Życiorysy niekoniecznie muszą być długie , ale nieruchomość jest cenna, nieważne co. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest tłumienie twojego CV bezsensownymi słowami. Po pierwsze, menedżer ds. Zatrudnienia prawdopodobnie ich nie przeczyta. Badania pokazują, że rekruterzy i pracownicy HR poświęcają zaledwie 6 sekund na przeglądanie życiorysów przed ich przeniesieniem na stos "tak" - lub wyrzucenie ich do kosza.

Aby było tak, musisz wybrać liczbę aktywnych buzzwordów, które się liczą. Najlepsze slogany opisują Twoje umiejętności, dopasowują je do kwalifikacji zawodowych i pokazują, że lepiej pasujesz do stanowiska niż pozostali kandydaci. Złe zwroty buzzwords, z drugiej strony, marnują każdy czas - szczególnie twój.

Zacznijmy od tego, czego unikać.

Unikaj tych nadużywanych modnych powiedzonek

Każdego roku LinkedIn publikuje listę najbardziej nadużywanych słów w swojej sieci. Najnowsza lista zawiera:

  1. Specjalistyczne
  2. Przywództwo
  3. Namiętny
  4. Strategiczny
  5. Doświadczony
  6. Koncentruje się
  7. Ekspert
  8. Atestowany
  9. Twórczy
  10. Doskonały

Co wszystkie te słowa mają ze sobą wspólnego? Cóż, jak na ironię, nie są wyspecjalizowani ani skoncentrowani i nie są zbyt kreatywni.

LinkedIn zapytał najlepiej sprzedającego się biografa Christophera Sandforda o jego opinię na liście: zwrócił uwagę, że używanie tych wspólnych słów jest łatwiejsze i mniej zniechęcające niż kreatywność, i że osoby poszukujące pracy mogą nawet poczuć, że używając podobnych słów inni w swojej dziedzinie przekazują sens stowarzyszenia i przynależności.

Oczywiście, jeśli każdy coś robi, to nie jest już specjalny.

To niekoniecznie oznacza, że ​​używanie któregokolwiek z tych słów jest pocałunkiem śmierci dla twojego CV. To tylko przypomnienie, aby zakwestionować wybór słów. Czy wybierasz to słowo, ponieważ najlepiej opisuje to, co zrobiłeś - lub dlatego, że uważasz, że brzmi to imponująco?

W końcu twoje osiągnięcia i talenty są tym, co zrobi wrażenie na menadżerze, a nie na 50-centów słowach.

Lepsze podejście? Skup się na opowiadaniu historii, a nie na jej ubieraniu. Co możesz zrobić dla organizacji? Co możesz zrobić lepiej niż ktokolwiek inny? W jaki sposób odzwierciedla to twoje poprzednie doświadczenie? Odpowiedz na te pytania w języku bezpośrednim, a następnie przejdź do znajdowania słów kluczowych, które pomogą Ci je sprzedać.

Wybierz odpowiednie CV

Niektóre z najlepszych powiedzonek nie są modne i nie musisz szukać daleko, aby je znaleźć. Są to słowa kluczowe, które można wznowić, a następnie pobrać je z listy zadań, dopasowując swoje kwalifikacje do słów i wyrażeń, które wyróżniają się w reklamie.

Szukaj słów kluczowych związanych z umiejętnościami, cechami i referencjami poszukiwanymi przez menedżera ds. Zatrudnienia. Następnie przejdź do listy ofert pracy, aby wyszukać powiązane terminy, które pracodawca mógł nieumyślnie pominąć. (Prostym sposobem na to jest przyjrzenie się innym ofertom pracy dla tego samego tytułu.) Następnie dopasuj tę listę do swoich umiejętności.

Na koniec przejrzyj listy miękkich i twardych umiejętności, które mogą mieć zastosowanie do pracy / branży. Na końcu znajdziesz wyczerpującą listę słów kluczowych związanych z pracą i jej przydatnością.

Umieszczenie tych słów w CV wzrośnie szansa, że ​​twoje CV przejdzie przez System Śledzenia Wnioskodawcy (ATS) i zostanie odczytane przez człowieka.

Poszukaj słów akcji, które sprzedają twoje umiejętności

Po utworzeniu list słów kluczowych z wykazu, terminów branżowych i umiejętności, nadszedł czas, aby użyć ich wszystkich w zdaniu. Słowa akcji mogą pomóc ci to zrobić w aktywny, fascynujący sposób, opisując swoje osiągnięcia zwięźle i efektywnie.

Przykładowe słowa akcji to:

Pełną listę znajdziesz tutaj .

Wreszcie, jeśli szukasz słów siły, które wykraczają poza umiejętności, słowa buzga i słowa akcji, ta lista słów mocy może pomóc ci w końcowym dotknięciu twojego CV.

Pamiętaj tylko, że podczas gdy słowa typu buzzwords pomogą Ci ominąć ATS i pokazać menedżerowi ds. Zatrudnienia, że ​​masz to, czego potrzeba, sposób, w jaki opowiesz historię swojej kariery i kandydatury, jest tym, co robi różnicę. Skoncentruj się na swojej zdolności rozwiązywania problemów firmy, osiągania dalszych celów i przechodzenia na kolejny poziom, a będziesz miał największą szansę na wygranie wywiadu i pracę.

Więcej informacji na temat pisania CV : Jak stworzyć CV w 7 prostych krokach | Czego nie zawrzeć podczas pisania CV