5 wskazówek, jak zwiększyć produktywność w pracy

Jak zwiększyć produktywność w pracy

Czy jesteś zainteresowany więcej sposobów na zwiększenie wydajności w pracy? W pierwszej części wywiadu z Jasonem Womackem , trenerem wykonawczym i autorem książki "Your Best Just Get Better: Work Smarter, Think Bigger, Make More" (Wiley), zaproponował osiem wskazówek zwiększających wydajność pracy .

Wywiad z Jasonem Womack o tym, jak poprawić swoją produktywność

W kontynuacji tego wywiadu Jason zapewnia dodatkowe informacje na temat tego, jak zwiększyć produktywność w pracy.

Susan Heathfield: Jakie są trzy główne czynniki hamujące wydajność w środowisku pracy?

Jason Womack: Nazywam je The grzechy nieproduktywnego dnia. Oto pięć grzechów.

1. Kłamstwo. Okay, to jest krok pierwszy: powiedz prawdę. Większość ludzi mówi tak często, i mówią tak do rzeczy, które nie są dokładnie na to, gdzie idą, lub co jest dla nich ważne. Oczywiście nie zawsze jest to widoczne na pierwszej stronie.

Ale z biegiem czasu iz praktyką możesz zacząć pytać "czy to było tego warte?" Do tego, co właśnie zrobiłeś, dokąd się udałeś, z kim rozmawiałeś, na spotkanie, w którym uczestniczyłeś, na podróż służbową, którą prowadziłeś, klasa, do której uczęszczałeś - lista jest długa.

Kiedy ludzie kłamią i mówią, że mogą (lub nie mogą) zrobić coś, gdy intuicyjnie wiedzą, że nie powinni (lub nie powinni) robić, narażają się na skupienie, uczciwość i moc.

Przestań. Skoncentruj się na tym, dokąd zmierzasz. Zwiększ poziom swojej sieci społecznościowej (więcej informacji na ten temat później) i poruszaj się w kierunku, który jest w trakcie twoich talentów, zainteresowań i mocnych stron.

2. Kontynuuj pracę po zakończeniu. Zadzwoń do tego, co zostało zrobione - zrobione. Prawdopodobnie masz projekt lub zadanie, nad którym pracowałeś, ale nie "oznaczyłeś go jako kompletny", ponieważ uważasz, że będziesz miał więcej czasu, aby nad nim pracować później. Nie będziesz.

Spośród 20, 40, 100 rzeczy, którymi zarządzasz teraz (czyli wydarzeń, projektów i produktów, za które jesteś odpowiedzialny w ciągu następnych 1-6 miesięcy), może być 10 procent, że jesteś właściwie nie zamierzam robić nic więcej.

Dobry.

Powiedz komuś, komukolwiek, a jeśli trzeba, przekaż zadanie "jak najwięcej, jeśli chcesz to zrobić" komuś, kto chce zrobić więcej. W przeciwnym razie: idź dalej.

3. Życzenie innych rzeczy. W chłodnicy wody. W linii przy kawie. W metrze. Przy kolacji. Są to miejsca, w których ludzie mówią o rzeczach, na które nie chcą nic zrobić.

Życzenie (lub, co gorsza, narzekanie), że rzeczy się różnią, jest prawdopodobnie największym grzechem pracownika, menedżera, przedsiębiorcy lub wyższej kadry kierowniczej. Zasada Pareto istnieje, aby przypomnieć, że (około) 80 procent naszych wyników pochodzi z 20 procent naszych aktywów.

Przestudiuj 20% i określ, co możesz rozwiązać, co miałoby największy wpływ na twoją wydajność i wydajność. Podzielę się kilkoma pomysłami poniżej; Jeśli chcesz rozpocząć pracę, skup się na 2 na 10 osób w Twojej sieci społecznościowej (nie na sieciach społecznościowych, to coś innego), którzy idą naprzód i chłoną strategię map myśli, aby osiągnąć sukces. To 20% ostrości, może po prostu zmienić 80 procent tego, jak się rzeczy mają. W ten sposób zmieniasz sytuację.

4. Nadzieja, aby pamiętać. Ok, jest to punkt wyjścia do nieefektywności, nieefektywności i słabych wyników.

Często pytam ludzi: "Kiedy masz pomysł, aby coś tam zrobić , w jaki sposób wprowadzasz to do swojego systemu?"

Kiedy ktoś mówi: "Och, po prostu pamiętam, żeby to zrobić", martwię się. Nie, nie sądzę, żeby ludzie nie pamiętali, martwię się, że podczas gdy oni są zajęci pamiętaniem jednej rzeczy przez cały dzień, mogą nie mieć możliwości zauważenia czegoś innego, co mija ich peryferie.

Widzisz, jeśli tak pełne pamiętania o tym, co musisz zrobić później, nie będziesz chciał brać niczego nowego. Bez nowych pomysłów, bez nowego czytania, bez nowych rozmów, bez nowych mediów, bez nowych spotkań.

Ale w nowym miejscu widać różnicę. Kiedy zaczniecie robić różne rzeczy - lub, jak powiedział Steve Jobs, "myślcie inaczej" - nastąpi otwarcie. Mamy możliwość zaangażowania się na innym, wyższym poziomie.

5. Myśląc, powinieneś już wiedzieć, co robić. W dziwny sposób system edukacyjny, którego doświadczyła większość osób, w rzeczywistości ustawia pracowników na porażkę w ciągu pierwszych kilku lat pracy.

Uczniowie spędzają lata pracując samotnie, odrabiając pracę domową w domu, wykonując samodzielne testy, siedząc cicho w klasie, podczas gdy nauczyciele wykładają o temacie studiów.

Następnie wchodzą do siły roboczej. Natychmiast współpraca jest królem. Wierzę w moc myślenia - tak, musimy być w stanie samodzielnie podejmować głębokie, zintegrowane, rozwojowe myślenie - i wiem, że ludzie poruszają się coraz szybciej, gdy współpracują ze sobą.

W momencie, gdy dostaję intuicyjną myśl, że powinienem wiedzieć lepiej lub powinienem już wiedzieć, jak coś zrobić , to jest moja wskazówka, aby podnieść rękę i poprosić o pomoc (lub wysłać aktualizację tweeta lub statusu, prosząc o pomoc).

Heathfield: W swojej książce przedstawisz kilka ram, w których możesz ocenić tydzień, miesiąc i rok, by poprawić wydajność i wydajność. Sugerujesz, że ważne jest ustanowienie regularnego schematu oceny wydajności. Czy możesz powiedzieć nam więcej o tym, jak to jest pomocne i co polecasz?

Womack: Cotygodniowy raport to po prostu dobry, wszechstronny pomysł. Czwartki, popołudnie, spójrz wstecz na tydzień i zadaj sobie pytanie: jak to zrobiłem? Co ja zrobiłem? Gdzie to zrobiłem? Z kim to zrobiłem?

Najważniejszą częścią tego działania jest nie tylko to, że robisz to. Najważniejszą częścią jest to, co robisz, gdy myśl o przeszłości wyzwala myśl o tym, co powinno się stać. - co powinieneś zrobić, gdzie powinieneś się udać, z kim musisz się spotkać i tak dalej - w przyszłości.

W przemowie Stanforda Steve Jobs, która odzyskała popularność tuż po jego śmierci, Steve powiedział coś, co promuję od lat: "Z perspektywy czasu możemy połączyć kropki.

Jeśli nasza praca, nasz świat, nasze życie jest zawsze spędzane po prostu próbując przetrwać cały dzień , a do następnego tygodnia, następne spotkanie, następne wydarzenie, tracimy perspektywę, którą daje nam przegląd. Spójrz, sprawdź to, naucz się i wykorzystaj te doświadczenia, aby zbudować coś , co naturalnie pojawi się w przyszłości. "

Możesz użyć tych pomysłów do zwiększenia wydajności, aby pomóc Ci zwiększyć koncentrację i określić, co jest naprawdę ważne, aby osiągnąć każdy dzień, tydzień, miesiąc. Myślenie o swoich codziennych działaniach przyniesie pomysły, które mogą zmienić Twój świat - na lepsze.

Więcej podobnych do poprawy wydajności