Co to jest zawartość Evergreen?

Zawartość, która pozostaje świeża na zawsze, może pomóc Twojej witrynie uzyskać większy ruch

Coraz więcej publikacji online wydaje się publikować wiecznie zielone treści, które zawsze mają zastosowanie do zainteresowań czytelników i rzadziej stają się natychmiast przestarzałe . Ideą tego typu treści jest pisanie fascynujących historii, które można łatwo znaleźć w wyszukiwarkach, a jednocześnie upewnić się, że zawsze są świeże (np. Na zawsze zielone) bez konieczności aktualizacji.

Zawartość wiecznie zielona: definicja i jak to działa

Słowo "evergreen" jest najczęściej używane przez redaktorów do opisywania pewnych rodzajów historii, które są zawsze interesujące dla czytelników .

Wiecznie zielone treści są zawsze istotne - podobnie jak wiecznie zielone drzewa zachowują liście przez cały rok.

Interesujące i odpowiednie treści, które nie są datowane, są niezbędne do znalezienia w Internecie przez wyszukiwarki. Zawartość Evergreen może przyczynić się do zwiększenia ruchu w Twojej witrynie i utrzymać cenną pozycję w rankingach wyszukiwarek przez wiele miesięcy, a nawet lat od pierwszego opublikowania.

Evergreen Content and Search Engine Optimization

Aby lepiej zrozumieć, dlaczego zawartość evergreen jest tak potężna, ważne jest, aby zrozumieć, jak działa optymalizacja pod kątem wyszukiwarek.

Wyszukiwarki działają w następujących trzech etapach:

Wyszukiwarki nieustannie używają pająków (robotów programowych) do przeszukiwania setek milionów istniejących stron internetowych pod kątem słów kluczowych najlepiej pasujących do wyszukiwanego hasła użytkownika

Część algorytmu indeksowania stron internetowych zawiera dane dotyczące datowanej lub wygasłej treści, która nie miała wielu wyświetleń ani ruchu w najnowszej historii. Na przykład, jeśli jest to opowieść o wynagrodzeniu dentystów w danym roku, to pająki będą odpowiednio indeksować tę stronę.

Jednak bardziej ogólne zapytanie o "średnią pensję dentysty" nie pozwoli umieścić treści z ubiegłego roku na szczycie wyników wyszukiwania.

Ponieważ wiecznie zielona zawartość naprawdę nie ma daty wygaśnięcia i zwykle używa słów kluczowych, które można przeszukiwać w kółko, a następnie w zależności od zapytania, wyszukiwarki są bardziej skłonne do ciągłego wydobywania konkretnego kawałka wiecznie zielonej treści.

Słowa kluczowe i wiecznie zielone treści

Pisanie wiecznej treści wokół słów kluczowych, które zwiększają wartość Twojej witryny, pomoże wyszukiwarkom w czytaniu bezpośrednio na Twojej stronie. Na przykład, jeśli Twoja witryna dotyczy zdrowia i kondycji, pisanie treści za pomocą słów kluczowych, takich jak "najlepsze ćwiczenia na nogi", może być uważane za inteligentny temat wiecznie zielony, ponieważ twoja publiczność prawdopodobnie zawsze szuka najlepszych ćwiczeń na nogi, bez względu na porę roku .

Co to jest Evergreen Content?

Aby w pełni zrozumieć, jak tworzyć wiecznie istotne treści, musisz zrozumieć, jakiego rodzaju historie i fragmenty nie są wiecznie zielone.

Artykuły zawierające raporty numeryczne i statystyki, które mogą ulec zmianie lub przestarzałe, mają oczywiście ograniczony zakres przydatności. Jeśli publikujesz taką treść, najlepiej jest być konkretnym, ponieważ ktoś może wyszukiwać informacje z danego roku w celach porównawczych. Ale nie oczekuj, że uzyska on stały ruch internetowy.

Raporty na temat aktualnych stylów odzieży i trendów w modzie stają się bardzo szybko datowane, podobnie jak odniesienia i modowe pop kultury.

Artykuły wakacyjne lub sezonowe zwykle nie są wiecznie zielone. Jednakże, jeśli treść jest wystarczająco ogólna, wyszukiwanie informacji o rocznych świętach, takich jak Boże Narodzenie, Halloween i Wielkanoc może znaleźć swoją stronę internetową w tych porach roku.

Z natury rzeczy doniesienia prasowe nie są na ogół wiecznie zielone, ale mają znaczenie dla kontekstu historycznego i tworzenia publicznego zapisu.

Najlepsze praktyki dotyczące tworzenia wiecznie zielonych treści

Poniżej przedstawiono kilka typowych trików, które wydłużają żywotność artykułu.

Podejmując wysiłek tworzenia wiecznie zielonych elementów na swoją stronę internetową, pamiętając o SEO, pomożesz czytelnikom w uzyskaniu przydatnej zawartości, do której będą odnosić się przez miesiące, a nawet lata.