Dowiedz się więcej o publikacjach branżowych

Publikacja handlowa jest określeniem dla konkretnego rodzaju publikacji - zazwyczaj czasopisma, czasopisma lub gazet - przeznaczonej dla osób pracujących w określonej branży lub branży.

Czym są publikacje handlowe?

Publikacja branżowa, w przeciwieństwie do publikacji konsumenckiej , obejmuje konkretny temat dla osób pracujących w danej dziedzinie lub branży. W związku z tym publikacje branżowe obejmują przemysł bardziej szczegółowo, niż mogłoby to wynikać z publikacji konsumenckiej.

Chodzi o to, że publikacje branżowe dostarczają informacji, które mają wartość dla tych, którzy pracują w danej dziedzinie, ale mogą nie być tak interesujące dla ogółu społeczeństwa.

Magazyny handlowe są często wyłączne, ponieważ nie są sprzedawane w sieciach handlowych i zwykle są wysyłane do elitarnej klasy subskrybentów i członków zainteresowanych konkretną branżą publikacji. Na przykład ktoś, kto lubi filmy, może przeczytać publikację konsumencką, taką jak Entertainment Weekly, ponieważ obejmuje ona rozrywkę . Ale ktoś, kto pracuje w przemyśle filmowym, prawdopodobnie będzie czytał publikacje takie jak Variety i The Hollywood Reporter , dwie transakcje obejmujące umowy i inne wydarzenia w Hollywood.

Popularne treści

Ogólnie rzecz biorąc, publikacja branżowa będzie zawierała artykuły, które próbują zabawiać czytelnika, sprzedawać produkt (własny lub reklamodawców) lub promować konkretny punkt widzenia. Ludzie uważają czasopisma branżowe za miejsca, w których wybierają się na rozmowę w sklepie, sprawdzają, kto jest kim, dowiedz się, kto jest nowy i dowiedz się, co nowego.

Czytelnicy często znajdą informacje na temat:

Większość artykułów znajdujących się w publikacji handlowej nie jest szczególnie długa - normą jest 2-3 strony - a ponieważ są napisane dla profesjonalistów w tej dziedzinie, nie oferują wyjaśnień podstawowych pojęć, ponieważ zakładają, że czytelnik zna podstawowe pojęcia przemysłu.

Niektóre z najpopularniejszych rodzajów artykułów w czasopismach branżowych obejmują:

Publikacje handlowe są często pisane w języku profesji, przez przedstawicieli biznesu lub przemysłu, a czasem nawet przez niezależnych autorów. Oprócz cytowania "źródeł branżowych" często trudno jest stwierdzić, kto napisał artykuły, ponieważ niektóre artykuły z publikacji handlowej są anonimowo pisane.