Dyrektor ds. Marketingu w mediach

Czym jest Dyrektor ds. Mediów reklamowych i co robią?

Bez wątpienia usłyszałeś tytuł "Dyrektora ds. Mediów", ale masz pytania dotyczące roli i przypisanych jej obowiązków. Cóż, kiedy widzisz (lub słyszysz) reklamę, czy to w telewizji, radiu, na billboardzie, w Internecie, w skrzynce pocztowej, w gazetach i czasopismach, na telefonie komórkowym lub w filmach, zagrałby dyrektor medialny główną rolę w uzyskaniu tego. Jego obowiązkiem jest kierować działem mediów i podejmować kluczowe decyzje dotyczące czasu i miejsca ich umieszczenia.

Opis pracy

Dyrektor ds. Mediów będzie ściśle współpracować z klientem, zespołem ds. Kont i działem kreatywnym, aby zapewnić jak największą liczbę docelowych grup demograficznych w kampanii reklamowej . Korzystając z różnorodnych badań rynkowych, analiz, struktur cenowych i uwarunkowań klientów, dyrektor ds. Mediów jest ostatecznie odpowiedzialny za zapewnienie kampanii reklamowej ogromnego zasięgu w najlepszej możliwej cenie.

Zakres wynagrodzeń

Nie popełniaj błędów, dyrektor ds. Mediów jest odpowiedzialny za wielką odpowiedzialność, a zatem otrzymuje wynagrodzenie odzwierciedlające to. W Nowym Jorku dyrektor ds. Mediów może liczyć na medianę wynagrodzenia w wysokości 158 726 USD, w tym premię roczną, z niskim końcem wynoszącym 120 928 USD, a najwyższy poziom to 203 540 USD. To dobrze opłacana kariera.

Specjalne umiejętności

Edukacja i trening

Nie możesz zostać dyrektorem medialnym zaraz po ukończeniu college'u. Jest to stanowisko, takie jak dyrektor kreatywny lub dyrektor ds. Kont, a potem wymaga dużego doświadczenia w branży. Jednak wraz z tym doświadczeniem większość dyrektorów mediów będzie dobrze wykształcona. Możesz oczekiwać, że dyrektor ds. Mediów będzie miał co najmniej 4-letnie wykształcenie (preferuje się tytuł magistra) w:

Typowy dyrektor ds. Mediów będzie miał co najmniej 5-10 lat doświadczenia w dziale mediów, z praktycznym doświadczeniem w badaniach nad mediami, zakupem mediów i zarządzaniem personelem ekspertów ds. Mediów.

Typowy dzień

Podobnie jak w przypadku większości zleceń reklamowych, typowy dzień tak naprawdę nie istnieje. W szczególności dyrektor ds. Mediów musi być gotowy do reagowania na bieżące wydarzenia i zmiany rynków w jednej chwili. Na przykład, w przypadku tragedii lub kontrowersyjnych wiadomości, dyrektor ds. Mediów musi być gotowy, aby szybko wejść i upewnić się, że zakup mediów jest pobierany z niektórych punktów sprzedaży, aby uniknąć zakłopotania (lub gorzej) zarówno dla agencji, jak i dla klient. Jednak w typowym miesiącu w agencji reklamowej dyrektor ds. Mediów zazwyczaj:

Zdobywanie pracy

Podobnie jak większość innych zawodów związanych z reklamą, możesz spodziewać się ciężkiej konkurencji, gdy próbujesz dostać się do działu mediów. Nie przejdziesz od razu do roli Dyrektora Mediów; jest drabina do wspinaczki, a przedtem mocna pozycja pojawia się jako Media Buyer i Media Planner, zarówno dla młodszych, jak i starszych odmian mikstur.

Jeśli nadal jesteś na studiach, interakcja w agencji reklamowej daje ci możliwość zobaczenia, jak będzie wyglądać praca w dziale mediów.

To także fantastyczny sposób na nawiązywanie kontaktów i uzyskiwanie referencji do zleceń w innych miejscach, jeśli po ukończeniu studiów żadne stanowiska nie są dostępne w tej agencji.

Fringe korzyści

Dyrektor ds. Mediów powinien spodziewać się dalekich podróży, aby spotkać się z różnymi sprzedawcami w całym kraju (i prawdopodobnie na świecie, w przypadku kampanii międzynarodowych). Dyrektor ds. Mediów może również oczekiwać, że zostanie poparty przez sprzedawców, klientów i inne agencje zewnętrzne, co zaowocuje wieloma bezpłatnymi posiłkami, biletami na koncerty i imprezami sportowymi. Jest to po prostu charakter biznesu, to jak wiele biznesu jest negocjowanych.