Wskazówki Insider dotyczące znalezienia najlepszej pracy z pracy domowej

Jak znaleźć prawdziwe zlecenia zdalne, które dobrze płacą

Ewolucja technologii sprawiła, że ​​praca w domu z pracy stała się coraz bardziej powszechna. Dzięki aplikacjom, narzędziom i platformom, takim jak Google Hangouts, Skype i Slack, wiele firm prowadzi dobrze prosperujące firmy, w których pracownicy pracują z domu, ze współpracujących przestrzeni w różnych miastach lub z dowolnego miejsca z dobrym WiFi i przyzwoitym środowiskiem.

Dziesięć lat temu, poszukiwanie pracy "z domu do pracy" prawdopodobnie doprowadziłoby do oszustwa, niż do legalnej okazji.

Dzisiaj krajobraz całkowicie się zmienił - ale zmieniła się taktyka poszukiwania pracy? Pracuj z domu, zdalne możliwości są tam - po prostu musisz wiedzieć, gdzie i jak, wyglądać.

6 wskazówek, jak znaleźć najlepszą pracę z domu

1. Zapamiętaj te słowa kluczowe - "całkowicie rozproszona" lub "w 100% rozproszona" firma - i wyszukaj je.

Badaj firmy "całkowicie dystrybuowane" lub "w 100% rozproszone", a znajdziesz listę organizacji, które nie mają nawet głównego biura. Ich pracownicy pracują w różnych lokalizacjach na całym świecie. Wiele z tych firm to start-upy, inne to firmy o ustalonej pozycji, średnie i duże - a wszystkie oferują możliwości zatrudnienia na odległość. Dodaj zakładkę do swoich stron "Kariery" i regularnie melduj się.

2. Użyj wyszukiwarek pracy dedykowanych do zadań WFH.

Chociaż zawsze można wyszukiwać w głównych wyszukiwarkach za pomocą słowa kluczowego "praca z domu", wyszukiwarki poszukujące pracy, takie jak FlexJobs, obfitują w odległe możliwości i są sprawdzane pod kątem jakości i legalności stanowiska.

Zwłaszcza FlexJobs jest świetnym źródłem do znalezienia pracy zdalnej z uznanymi firmami, takimi jak Aetna, Amazon, Microsoft, Dell i wiele innych, podczas gdy WorkRemote.ly ma tendencję do większego skupiania się na scenariuszu start-up, tech.

3. Dotknij lokalnego rynku.

W niektórych przypadkach pracodawcy chętniej zatrudniają pracowników zdalnych lub pracujących z dala od domu, jeśli wiedzą, że ich pracownicy są fizycznie dostępni, jeśli jest to absolutnie konieczne.

Jest to szczególnie ważne w przypadku zewnętrznych lub kontraktowych stanowisk. Filtruj lokalne aukcje za pomocą słów kluczowych, takich jak "zdalny", "elastyczna lokalizacja" lub "praca z domu".

Jeśli wpis nie określa lokalizacji, a zadanie brzmi, jakby mogło być wykonane zdalnie, zawsze możesz zapytać, czy zdalna praca jest opcją. Pamiętaj jednak, że może to zagrozić twoim szansom na zdobycie pracy, więc jeśli naprawdę chcesz pracować niezależnie od tego, czy WFH jest dozwolone, może najlepiej będzie wstrzymać się od pytania.

4. Wyszukaj niszowe strony kariery.

Zdziwiłbyś się, jaką przyczepność uzyskasz, wyszukując witryny niszowe koncentrujące się na określonych polach. Na stronie Idealist.org, stronie internetowej poświęconej możliwościom zatrudnienia o charakterze non-profit, możesz znaleźć wiele pracy z domu, elastyczne miejsca pracy i możesz filtrować specjalnie dla tych pozycji. MediaBistro.com oferuje również opcję wyszukiwania zadań WFH, podobnie jak GoodFoodJobs.com i wiele innych. Angel.co, czyli wyszukiwarka ofert pracy dla start-upów, to kolejne świetne miejsce do oglądania.

5. Nie szukaj pracy tylko z domu - buduj (i używaj) swojej sieci.

Jeśli chodzi o pracę z miejsc pracy w domu, sieci i polecenia są ważniejsze niż kiedykolwiek. W końcu pracodawca musi mieć większe zaufanie na początku, niż gdyby ich pracownicy byli zlokalizowani i mogliby być nadzorowani w biurze.

Wejdź do swojej sieci i spróbuj dowiedzieć się, czy masz jakieś powiązania z firmami, które zatrudniają pracowników z domu lub zdalnych pracowników. Jeśli mieszkasz w mieście, miej oczy otwarte do pracy z wydarzeń związanych z sieciami domowymi. Możesz nawet rozważyć zakup przepustki jednodniowej na poszukiwanie pracy w przestrzeni kooperacyjnej, w której będziesz musiał spotkać przedsiębiorców, pracowników i innych ludzi w elastycznej sytuacji pracy.

6. Bądź sprytny, jak korzystasz z zewnętrznych stron.

Jeśli szukasz pracy niezależnej, bardzo łatwo znajdziesz pracę w domu, na odległych koncertach. W gospodarce freelance generalnie działa to miejsce pracy. Minusem jest to, że mogą one nie być ciągłymi możliwościami i mogą nie być opłacalne. Oczywiście zależy to od twojej dziedziny, ale ponieważ wiele z tych zleceń jest łatwo zlecanych na zewnątrz, nie oferują one wielkiego wynagrodzenia.

Jeśli jednak szukasz konkretnie pozycji na podstawie kontraktu lub kontraktu, będziesz miał więcej szczęścia. Jeśli wylądujesz na kliencie, z którym szczególnie jive, pielęgnować ten związek, ponieważ może przekształcić się w bardziej stałą pozycję w przyszłości.

Powiązane: 6 miejsc do znalezienia ofert pracy Freelance Online | 3 sposoby znalezienia pracy z domu 10 najlepszych miejsc pracy dla nauczycieli

Przeczytaj więcej: 10 zdalnych zadań do wykonania | 10 najlepszych porad dotyczących poszukiwania pracy 10 rzeczy, które musisz wiedzieć, aby rozpocząć Freelancing