Co nosić do rozmowy kwalifikacyjnej dla studentów

Najlepszy strój do rozmowy kwalifikacyjnej dla studentów

Podczas gdy studenci mogą ubierać się niedbale w klasie, powinni zawsze ubierać się profesjonalnie podczas rozmowy kwalifikacyjnej na profesjonalną pracę lub staż.

Co nosić do rozmowy kwalifikacyjnej dla studentów

Poniżej znajduje się kilka wskazówek, jak wybrać idealny strój do rozmowy kwalifikacyjnej.

Badaj firmę

Zanim przejdziesz do rozmowy kwalifikacyjnej, dowiedz się, jak wyglądają pracownicy firmy. Może to obejmować zbadanie firmy przez Internet lub nawet skontaktowanie się z firmą i zapytanie przed rozmową.

Niektóre firmy są bardzo konserwatywne w swojej polityce ubioru i wymagają stroju biznesowego , podczas gdy inne są bardziej biznesowe .

Tak czy inaczej, zawsze powinieneś ubierać się co najmniej trochę ładniej niż pracownicy. Jeśli nie możesz się dowiedzieć, w jaki sposób zwykle się ubierają, najbezpieczniej jest ubrać się konserwatywnie. O wiele lepiej jest wziąć udział w przesłuchaniu niż w przebraniu.

Stroje dla mężczyzn

Mężczyźni powinni nosić garnitur, krawat i buty do większości wywiadów. Kombinezon powinien być stonowany, jednolity kolor (najlepiej granatowy i głęboki szary), a obuwie powinno być czarne lub brązowe. Załóż koszulę z długimi rękawami, zapinaną na guziki (biały lub inny kolor pasujący do Twojego koloru) i stonowany krawat (małe kropki lub klasyczne paski działają dobrze). Noś czarne skarpety, aby wyglądać profesjonalnie, gdy przekraczasz kostki.

Nawet jeśli pracownicy zazwyczaj ubierają się w stylu casual, możesz nadal nosić garnitur i krawat.

Jeśli jednak ankieter mówi ci, że powinieneś się ubrać od niechcenia, lub jesteś pewny, że wolą styl casual, możesz nosić marynarkę lub kurtkę sportową z sukienkami na sukienki i sweter lub koszulę zapinaną na guziki. Upewnij się, że pasuje ci marynarka i spodnie (znowu najlepiej granat i głęboki szary) i że twoja koszula lub sweter nie jest zbyt jasno barwiony lub wzorzysty.

Nosić czarne lub brązowe buty i czarne skarpetki.

Twój wygląd musi być wypolerowany; wyprasuj swój strój poprzedniej nocy i upewnij się, że twoje buty są czyste (możesz rozważyć uzyskanie połysku butów przed rozmową kwalifikacyjną).

Stroje dla kobiet

Kobiety mają nieco więcej opcji na profesjonalny strój do rozmów kwalifikacyjnych. Garnitur (spodnie lub spódnica) z zapinaną pod szyją koszulą lub bluzą jest najbardziej odpowiedni do profesjonalnej rozmowy. Kombinezon powinien być jednolity, neutralny, np. Granatowy, ciemnoszary lub czarny.

Koszula lub bluzka może mieć dowolny kolor, który pasuje do koloru, ale nie jest zbyt jasny lub głośno wzorzysty. Upewnij się, że bluzka nie jest niska; jeśli w ogóle odczuwasz obawy, że jest to zbyt odkrywcze, nie zakładaj go.

Noś neutralne kolorowe buty, profesjonalne obcasy lub obcasy (nie więcej niż 2-3 cale).

Nawet jeśli pracownicy zazwyczaj ubierają się w stylu casual, możesz nadal nosić garnitur. Jeśli jednak ankieter mówi ci, że powinieneś się ubierać od niechcenia, lub jesteś bardzo pewny, że wolą styl casual, możesz nosić spódnicę lub spodnie z bluzką lub koszulą zapinaną na guziki i marynarką (jeśli nie posiadasz blezer, możesz zamiast tego nosić neutralny sweter lub sweter).

Spódnica, spodnie i marynarka powinny mieć solidny, neutralny kolor, np. Granatowy, ciemnoszary lub czarny.

Ponownie, upewnij się, że bluzka nie jest zbyt nisko cięta lub zbyt jasno wzorzyste.

Jeśli masz na sobie spódnicę, możesz założyć rajstopy w stylu nago, zwłaszcza jeśli przeprowadzasz wywiady w bardzo konserwatywnej firmie.

Upewnij się, że wygląd jest dopracowany; twoje ubranie powinno być wyprasowane, a buty czyste (możesz rozważyć uzyskanie połysku butów przed rozmową).

Wskazówki pielęgnacyjne

Mężczyźni powinni upewnić się, że ich włosy i paznokcie są przycięte, a także, że ogolili lub przycięli włosy na twarzy.

Kobiety powinny układać włosy w czystą, prostą updo, taką jak gładki koński ogon lub kok, lub nosić włosy w dół, jeśli są prane i przycinane.

Zarówno mężczyźni jak i kobiety powinni unikać ciężkich wody kolońskiej i perfum, które mogą rozpraszać uwagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Makijaż dla kobiet powinien być ograniczony. Może to obejmować korektor lub podkład, neutralny połysk lub szminkę oraz tusz do rzęs.

Unikaj kolorowych oczu.

Biżuteria

Kobiety mogą nosić prostą biżuterię, w tym jeden mały naszyjnik (np. Naszyjnik z pereł) i małe ćwieki lub małe obręcze. Wszelkie inne biżuterię lub kolczyki powinny zostać usunięte. Mężczyźni powinni zdjąć biżuterię lub kolczyki podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Zarówno mężczyźni jak i kobiety powinni próbować zatuszować wszelkie tatuaże.

Więcej Szukaj pracy i artykułów