Opis stanowiska armii: 91B Mechanik pojazdów kołowych

Żołnierze ci są częścią zespołu obsługi mechanicznej

Army Mechanics Vehicle Mechanika jest odpowiedzialna, jak sugeruje tytuł, za obsługę i naprawę wszystkich taktycznych i niektórych pojazdów opancerzonych, zarówno ciężkich, jak i lekkich.

Jeśli ciężarówki armii i inne pojazdy nie działają właściwie, w najlepszym razie oznacza to stracony czas, w najgorszym wypadku może to oznaczać, że żołnierze są zagrożeni. Tak więc, chociaż jest to z pewnością praca z małymi smarami, mechanika pojazdów kołowych jest tak samo ważna dla operacji armii, jak każdy inny żołnierz.

Ta praca jest sklasyfikowana jako wojskowa specjalizacja wojskowa (MOS) 91B.

Obowiązki MOS 91B

Pojazdy z kołami stanowią większość floty armii; raczej jeepy i ciężarówki niż czołgi. Żołnierze ci są odpowiedzialni za upewnienie się, że wszystkie pojazdy kołowe są na czasie z naprawami i konserwacją. Szczegółowa lista obejmuje inspekcję, serwisowanie, naprawę i wymianę, dostosowanie i testowanie ich systemów, podsystemów i wszystkich komponentów.

MOS 91B nadzoruje systemy elektryczne pojazdów, w tym wiązkę przewodów, układy rozruchu i ładowania. Mają także za zadanie wykonywanie operacji odzyskiwania pojazdów na kółkach.

Szkolenie dla MOS 91B

Mechanika pojazdowa na kołach otrzymuje dziesięć tygodni podstawowego szkolenia bojowego i 13 tygodni zaawansowanego szkolenia indywidualnego (AIT), które obejmuje zajęcia w klasie i instruktaż w miejscu pracy. Jeśli interesujesz się mechaniką samochodową, potrafisz rozwiązywać i rozwiązywać problemy mechaniczne i interesujesz się silnikami, ta praca armii będzie dla ciebie satysfakcjonująca (a ty będziesz wyprzedzać grę pierwszego dnia).

Nawet jeśli nie masz wcześniej istniejących umiejętności mechanicznych, jeśli jesteś zainteresowany pracą i potrafisz poradzić sobie z fizycznymi wymaganiami pracy, mechanik pojazdów kołowych to praca, która może mieć duży wpływ na sukces armii. ogólna misja

Kwalifikacje jako mechanik samochodowy na kołach

Aby kwalifikować się do pełnienia roli mechanika pojazdu kołowego, istnieją dwa możliwe scenariusze spełnienia wymagań testowych.

Możesz albo zdobyć 92 punkty w segmencie konserwacji mechanicznej (MM) w testach baterii zawodowej ( ASVAB ), albo 87 w MM i 85 w ogólnej technicznej (GT) części testu.

Nie ma upoważnienia Departamentu Obrony bezpieczeństwa, aby służył jako mechanik pojazdów kołowych armii. Musisz mieć normalne widzenie kolorów, więc kolor-ślepota jest potencjalnie czynnikiem dyskwalifikującym.

Podobne zawody cywilne dla 91M

Będziesz gotowy do kariery w szerokim asortymencie stanowisk mechanicznych, w tym pracy w garażu, mechanik transmisji lub mechanik chłodnicy. Możesz pracować jako technik serwisowy i mechanik samochodowy dla różnych pracodawców, w tym dla dealerów samochodowych. Ponieważ nauczysz się także umiejętności przywódczych w armii, będziesz przygotowany do nadzorowania mechaniki, instalatorów i napraw. A jeśli jesteś przedsiębiorcą, możesz nawet w końcu otworzyć własny warsztat mechaniczny.