Zaktualizuj swój obraz profilowy

Dzień 6 z 30 dni do wymarzonej pracy

W dniu 5 zaktualizowałeś swój profesjonalny profil online . Dzisiaj chcesz mieć pewność, że Twoje zdjęcia profilów online są tak aktualne i profesjonalne jak te profile.

Zaktualizuj swój obraz profilowy

Twoje zdjęcie profilowe jest niezwykle ważną częścią Twojej obecności w Internecie, ponieważ pomaga ludziom w szybkim nawiązaniu kontaktu z Tobą.

Nie musisz zatrudnić profesjonalnego fotografa do zrobienia zdjęcia profilowego, ale są pewne rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę przy robieniu i wybieraniu zdjęcia.

Poniżej znajduje się kilka wskazówek, jak wziąć i wybrać idealne zdjęcie do swoich profili online.

Znajdź znajomego, który pomoże

Zapytaj swojego przyjaciela lub członka rodziny (który jest wygodny przy użyciu aparatu), aby zrobić zdjęcie profilowe. Jeśli inna osoba nie jest dostępna do zrobienia zdjęcia, możesz zrobić zrzut ekranu na aparacie komputera (jeśli komputer ma taką możliwość) lub zrobić sobie zdjęcie przy użyciu samowyzwalacza w aparacie.

Jednak nie rób zdjęcia za pomocą ręcznego aparatu - zdjęcia własne lub "Autoportrety" wydają się nieprofesjonalne.

Uśmiech!

Wybierz zdjęcie, w którym wyglądasz na uśmiechniętego w naturalny sposób. Uśmiech sprawi, że będziesz przyjazny i przystępny dla osób, które patrzą na Twój profil.

Posiadanie przyjaciela lub członka rodziny sprawi, że Twoje zdjęcie z pewnością sprawi, że poczujesz się swobodniej i sprawisz, że twój uśmiech będzie wyglądał bardziej autentycznie. Jeśli decydujesz się między kilkoma zdjęciami, zapytaj znajomych lub członków rodziny, które zdjęcie sprawia, że ​​wyglądasz najbardziej przystępnie.

Wybierz strzał głową

Ponieważ zdjęcia profilowe często pojawiają się jako małe miniatury, wybierz zdjęcie, które pokazuje tylko głowę, szyję i trochę ramion. Jeśli zdjęcie pokazuje całe ciało, widz może nie być w stanie dobrze widzieć twarzy i może nie być w stanie rozpoznać Cię osobiście.

Ubierz profesjonalnie

Ubierz się w sposób odpowiedni dla Twojej kariery.

Innymi słowy, ubieraj tak, jak chcesz na rozmowę kwalifikacyjną w swojej idealnej firmie . Zazwyczaj oznacza to koszulę, bluzkę, koszulę i krawat, a nawet garnitur. Wybierz solidne ciemne kolory, takie jak niebieski lub czarny.

Unikaj noszenia sukienki bez ramiączek, ponieważ zdjęcie, które tylko pokazuje twoją głowę i ramiona, sprawi, że będziesz wyglądać nago (i zdecydowanie nieprofesjonalnie!). Unikaj noszenia dużych biżuterii lub zbyt modnych fryzur, które odwracają Twoją uwagę od twarzy.

Nie komplikuj

Nie dołączaj rozpraszających rekwizytów, tła ani osób na zdjęciu. Twoje zdjęcia profilowe powinny pochodzić od Ciebie i tylko Ciebie. Stań na tle jednolitego koloru, które zapewnia wystarczający kontrast przeciw tobie i twojemu strojowi (na przykład, jeśli masz na sobie granat, nie stój na tle granatowej ściany, bo wtopisz się w tło).

Keep It Up-to-Date

Upewnij się, że wybrałeś ostatnie zdjęcie, aby inni mogli Cię rozpoznać osobiście. Brak zdjęć dla dzieci!

Bądź konsekwentny

Doskonałym sposobem na rozwinięcie swojej profesjonalnej marki jest użycie tego samego zdjęcia we wszystkich swoich profilach online, w tym LinkedIn , Facebook, Twitter, Google+ , a nawet profilu Gmail.